Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ниво на масло в скоростната кутия


skoda 120L

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам едно питане когато се проверява маслото в скоростите с масло измерителната пръчка над максимума 8 милиметра или 8 сантиметра трябва да бъде четох в синята книга че е 8 милимиетра, но ми се струва много малко да е толкова. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 милиметра е правилното!Ти знаеш ли колко много масло ще има при показание 8 сантиметра над максимума на моторното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 милиметра е правилното!Ти знаеш ли колко много масло ще има при показание 8 сантиметра над максимума на моторното?

 

 

Мерси за отговора то вярно че 2 литра не са много ;) но все пак нз къде точно попада пръчката в скоростната кутия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръчката влиза почти вертикално. Гумения уплътнител трябва да опре в горния ръб на тръбичката през която се вкарва пръчката и която стърчи нагоре от кутията.

Другия вариант, доколкото си спомням, е да се развие страничната пробка и да се налива докато прелее от нея. Този вариант го цитирам по памет и не съм 100% сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Другия вариант, доколкото си спомням, е да се развие страничната пробка и да се налива докато прелее от нея. Този вариант го цитирам по памет и не съм 100% сигурен.

Аз на това вярвам. Контролната пробка трябва да протече. Ама трябва канал. С щеката е по-лесно, но не съм пробвал. А и досега съм го проверявал 2-3 пъти. Съчетавам го със свалянето на стартера :) и един път при смяната на маслото в скоростите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.