Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

oктавия 2 1.9тди или мазда 6


ivo_turista

Recommended Posts

Какво мислите за тази насока.1.9 е далеч по беспроблемен спрямо 2.0 а 1.6 пък си е пушка

 

Ако питаш мен, вземи си бензин и то атмосферен. Като ти гледам мисленето, дизела не е за теб (нищо обидно не влагам), независимо дали говорим за Мазда или Шкода.

 

А дали ще е Мазда или Шкода - просто седни и в двете, покарай и си реши. Като бензинови мотори, двете са съвсем съпоставими. Като подръжка според мен също нямат съществена разлика при бензиновите мотори, Шкодата е малко по-евтина откъм труд (читавите майстори на японски коли са страшна рядкост). Като динамика - карал съм Мазда 6 1.8 бензин и вървеше озадачаващо добре. Шкода 1.6 бензин поне на мен ми идва тромава. Ама това си е въпрос на лични предпочитания. Но имай предвид, че едно е поведението на колата, когато си сам вътре и на градско, съвсем друго когато сте 4 човека + багаж и на дълъг път.

 

Гадното на 1.6 на О2, е че е 75KW и за една идея изпускаш данъчните облекчения.

 

Окачването на Октавията е по-просто и по - евтино имай го предвид. Комфорта от возията на Маздата е един клас отгоре, но за това си плащаш при ремонт.

 

Обективно погледнато, сервизирането на Шкодата е по-добро в БГ, защото много повече хора познават VAG моторите. Докато майсторите на японски коли са доста по-малко. Официалните сервизи на двете фирми са ясни - да водиш кола втора ръка там е .... неприемливо (меко казано).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.