Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Брутална разлика в разхода


lubomirov1985

Recommended Posts

Предварително се извинявам,че пускам цяла тема, но това наистина ме потресе. Писах и в темата за разхода на ГАЗ, но тук със сигурност ще бъде прочетено от повече колеги.

 

Снощи се прибрах от морето и съм потресен от разхода:

София - Бургас, ГАЗ от OMW със скорост 150-170км/ч. 5 човека, пълен багажник и половин резервоар бензин - разход 11/100 засечен пълно-пълно,което не е много точно но толко. Климатикът го пуснах на Карнобат. В Бургас заредих на Лукойл. За 6 дни престой имах изминати 140 км. Вчера като тръгнах за София на Лукойл в Бургас заредих за 15 лв. - разход около 9/100. Тръгнахме към София карах със 130-150км/ч по магистралата, яко задръстване от Карнобат до петолъчката, после по магистралата пак със същата скорост. Преди Пловдив заредих на ОМW и разхода беше 8.2/100 с включен климатик. До София пак със същото каране по магистралата и включен климатик - зареждане в София на ОМW и хоп ИЗНЕНАДА 14.4/100. Щях да припадна до колонката. Май, май OMW ще ги задраскам като бензиностанция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не успях много точно да ти проследя мисълта, ама ми направи впечетление голямата разлика в разхода при двете зареждания на връщане 8.2 - 14.4, което средно си е около 11-12, т.е. колкото е горе долу нормалния разход при тези условия (скорост, товар) :) Т.е. според мен просто на едната колонка е изключила прекалено рано, а другата прекалено късно.... Според мен не са те метнали бензинджиите ако това си имал предвид.

 

Аз докато карах на газ, въобще се бях отказал да следя разхода при такива къси разстояния, щото от колонка до колонка, разликите са огромни. Засичам за 1 месец и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като цяло ползвам 2 бензиностанции в БГ. ОМВ на моста Чавдар и ОМВ на колелото на Бургас (когато се връщам от морето) и да ти кажа миналата седмица 308км до Пловдив и обратно 5 човека, климатик 7,5/100. Ползвам само тези, защото на някои ОМВ-та им е голямо налягането в колонката и поплавака на бутилката не изключва и това си тъпче,тъпче....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно засичане се прави пълно-пълно на една и съща колонка иначе се явява разлика. Сега като си заредил повече следващото зареждане ще ти е по-малко ще видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Ники, изразходвай част от газта и ако можеш зареди пак на същата бензиностанция. Или ти е блокирал поплавъка и си презаредил или там има наклон и съответно ти е заредил повече. Чак така разлика няма как да се допусне.

 

А относно OMV - моторетката брутално се спъва от MaxMotion-a smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София пълня само на тази бензиностанция, само на тази колонка. Става въпрос за OMW-то срещу НИМ. Ще видя какво ще покаже и ще пробвам на Лукойл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като цяло ползвам 2 бензиностанции в БГ. ОМВ на моста Чавдар и ОМВ на колелото на Бургас (когато се връщам от морето) и да ти кажа миналата седмица 308км до Пловдив и обратно 5 човека, климатик 7,5/100. Ползвам само тези, защото на някои ОМВ-та им е голямо налягането в колонката и поплавака на бутилката не изключва и това си тъпче,тъпче....

OMV-то в Бургас,за което говориш,отдавна съм го зачеркнал!Мисля,че и esto си е патил там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам Валдо, аз зареждам 1 път годишно там, даже най-много 1 път. Един път ходих на другото дето е като влезеш и тръгнеш към созопол и там ми прецакаха поплавака та после ходих на ремонт ](*,)

А Ники, за препълването са прави. Аз като заредих един път на едно друго ОМВ ходих до вилата и обратно (75км) колата ми даде разход 2,2/100 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорка, бате това звучи несериозно :) ама с тая ГАЗ иди ги разбери :( Според мен не са я напълнили на Пловдив както трябва, знам ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като цяло ползвам 2 бензиностанции в БГ. ОМВ на моста Чавдар и ОМВ на колелото на Бургас (когато се връщам от морето) и да ти кажа миналата седмица 308км до Пловдив и обратно 5 човека, климатик 7,5/100. Ползвам само тези, защото на някои ОМВ-та им е голямо налягането в колонката и поплавака на бутилката не изключва и това си тъпче,тъпче....

OMV-то в Бургас,за което говориш,отдавна съм го зачеркнал!Мисля,че и esto си е патил там!

 

нафтата им е 50 на 50 с мазут. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ОМВ до Славейков в Бургас в 25 литрова бутилка ми наляха 29 л. smile035

-Ако не е проблем в колонката- то много сметки се объркват от поплавъка и ограничителния клапан на бутилката. Той реагира различно на различни налягания или на положението му когато се е задръстил на някакво ниво, а това рефлектира върху различни количества при пълнене. Затова като засичаш разход- пълни и карай докато свърши, защото има случаи, при които фактическите отклонения се оказват до 4-5 та и повече литри. Ако е имало няколко литра останала газ- също, дори не знаеш колко е. Разбираш го само по изминатите километри.

Това си е технически проблем и зависи изцяло от арматурата на твоята бутилка. + Няма как на бензиностанциите да поддържат едно и също налягането на колонките- то е в някакви граници, виждал съм че се позволява отклонение в количеството да е до 0.5 %, което в бутилката няма как да установиш, освен че е незначително. Може да се случи и когато е свършила газта на цистерната и в последстие са я напълнили- маркучите през помпата да са останали празни. И късмета да си пръв, а колонката необезвъздушена е като ти пълнят въздух, а колонката го отчете като газ. Така с 10 л. газ съм минавал 20 км и отидох при газаджиите за ремонт. Докато се оказа, че бутилката била празна. ](*,) Ето разни причини, които всеки ден могат да бъркат сметките за разход.

 

п.с. аз изобщо не смятам разход на 100 км. а критерий за разход ми е колко изминавам с пълна бутилка. Несравним с други естествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.