Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Постоянни високи обороти - Octavia I, 1.9TDI, 90k. ALH, 2004


Storm

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От известно време на сам, автомобилът ми държи постоянни високи обороти ~950, няма значение студен или топъл - палиш и веднага ги вдига, а до колкото знам оборотите трябва да са 903.

Стрелката на оборотомера не "играе", след проверка с VAG-COM не дава записани грешки.

В сервиза нищо не установиха и казаха да си карам така ](*,) ! За това искам да ви помоля за помощ, как да реша този проблем, на какво може да се дължи?

От София съм.

 

Всякакви съвети и препоръки от ваша страна са повече от добре дошли!

Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой "поправял" ли е топлия старт?

 

Виж с VAG-COM дали отчита вярно температурите на мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да съживя малко темата...

Вчера отново направих диагностика, нямаше записани грешки. Странното е че проблема с високите обороти не се прояви! Оборотите си бяха точно 903 и температурата на антифриза се показваше коректно.

Наблюденията продължиха докато двигателят загрее, но отново всичко си беше наред. Съмнявам се че проблемът е изчезнал от само себе си, но само времето ще покаже дали е така... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно същия проблем имаше един колега. Форсираше се при палене и се оказа описаното от мен. Но не го правеше всеки път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.