Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Акумулатор за Шкода Фабия 1,2, 54 к.с.


valia_k

Recommended Posts

Здравейте,

 

Отскоро карам Шкода Фабия 1,2(2007г.), 54 к.с. Не карам редовно и на 3-4 дни ми пада акумулатора. Акумулаторът е оригиналния, закупен с колата през 2007г. Моля за съвет какъв акумулатор да си закупя, който да издържа на темпото ми на каране :)

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С технически данни като оригиналния, но ако няма утечка и това няма да помогне. Акумулатора се зарежда, като караш, като стои с дни няма откъде. Тогава ти трябва зарядно към ел. мрежта.

 

ИМА е правилното. Нещо друго съм мислел, когато съм го писал. Благодаря karst

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка поправка на вероятно неволна грешка. За да няма недоумение:

С технически данни като оригиналния, но ако ИМА утечка и това няма да помогне. Акумулатора се зарежда, като караш, като стои с дни няма откъде. Тогава ти трябва зарядно към ел. мрежта.

За да падне толкова бързо, или акумулатора е проблемен, или има утечка, както е предположил колегата. Това го пиша на базата на поведението на моя акумулатор - също набор 2007. Никакви проблеми при престой 1-2 седмици дори и през зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Надявам се и да ми препоръчате и конкретни марки акумулатори, които се разреждат по-бавно. Техническите ми познания по автомобилите се простират до отваряне на капака, разпознаване на акумулатор и двигател :D

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марката няма отношение по скоростта на разреждане... Поне не би трябвало :)

 

Какъвто и акумулатор да избереш, за да ти важи гаранцията, ще трябва да минеш през сервиз да ти проверят колата. Така ще знаеш дали нямаш някакъв допълнителен проблем, който съсипва акумулатора. Макар, че 5 годишния акумулатор е нормално да умре, особенно при подобен режим на каране.

 

Иначе като марка - аз не бих взел български. Също не бих се изхвърлял за "доказани" марки като bosch и varta например, цените не отговорят на качеството им. Има разни средни варианти, аз лично ползвам FIAM. Мнението е лично!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на марката за акумулатор, сигурно ще има най различни съвети. Ще кажа пак нещо от личен опит.

Старата Шкода 120, 25 годишна, кара се през 1-2, че и повече месеца за по някоко дена градско. Винаги е палела щом види ключа.

Акумулатора е на около 3 години. Не е дозареждан никога. Марката е Topla - словенско производство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на марката за акумулатор, сигурно ще има най различни съвети. Ще кажа пак нещо от личен опит.

Старата Шкода 120, 25 годишна, кара се през 1-2, че и повече месеца за по някоко дена градско. Винаги е палела щом види ключа.

Акумулатора е на около 3 години. Не е дозареждан никога. Марката е Topla - словенско производство.

Абсолютно вярно! Само, че аз съм с български "Искра". Шкодата друг акумулатор не е виждала. Държат по 5,6 години. В момента и Тойотата ми е с такъв, вече е 4ри годишен. Нямат отказ. Важното е да се доливат с дест. вода своевременно, за да не останат на сухо клетките. Не ги свалям за дозареждане. Е, на Шкодата през зимата вече го прибирам на топло по обясними причини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен по скоро си е от акумулатора.

5 години си е приличен период след който вместо да се занимаваш със зареждания и тем подобни глупости по добре си купи нов. Като отидеш при някой акумулаторджия той самия е длъжен да ти провери сътоянието на колата при зареждане и при най разли4ни вариянти дали всичко е наред с новия акумулатор. Така че купувай смело нов и не се плаши. Колкото до марката мен лично ми е все тая тъй като на 4ри години си го подменям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.