Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Праговете се драскат...


giiv

Recommended Posts

Привет колеги!

Праговете /по точно ръбовете на праговете/ под вратите са подложени на агресия от неволен допир с обувките при слизане и качване на пътниците от колата. Особенно при мокро време по обувките има и песъчинки, камъчета. Ръбовете на праговере генерират драскотини и лака на тези места се захабява с времето. В най-лошия случай боята от ръбовте се изтрива до гола ламарина. Това съм го виждал по служебни и товарни бусчета и баничарки.

Колата ми е на няколко месеца и вече има няколко по-дълбоки драскотини на десния праг. Аз лично внимавам като се качвам и слизам, но за пътниците това не винаги е постижимо.

Говорим за видимия ръб и външната част на прага, който се вижда при затворена врата. За вътрешната част има протектори /включително оргинални/ и проблема се решава.

Според вас има ли вариант да се защитят ръбовете на праговете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За прозрачно защитно фолио мислил ли си?

 

Идвало ми е като идея да се залепи фолио /прозрачно фолио за стъкло/ на ръба на прага и/или външната част на прага. Няма да е дълготрайно, но фолиото е евтино и може често да се сменя. Другият вариант е специално прозрачно защитно фолио за лака, но то е скъпо и не се знае колко ще е дълготрайно на такава натоварена зона.

Карбоново фолио също е възможност, но ще промени изцяло визията на автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за какъв автомобил става въпрос, но всички нови Шкоди имат като опция декоративни пластмаси за предпазване на праговете.Това е най-доброто решение на проблема.Ако става въпрос за Пежото, там не знам как седят нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги намерих решение. Праговете се облепат с обикновенно прозрачно фолио за прозорци /лепи се с вода/. Слага се и се маха много лесно. Така лака отдолу може да се подхранва/полира/пастира. Фолиото е евтино /от Бриколаж/ и е за многократна употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.