Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

странен проблем


KuKumicin4e

Recommended Posts

Здравейте. smile159

 

Имам удоволствието/или не чак толкова/ да се возя на Фабия Комби 1.2 V12 със 70 магарета.Родена е през 2009,но е регистрирана декември 2011,защото е стояла изложбена.

Но понеже карам такси по принуда си сложих газов инжекцион.

 

Какъв е проблема?

На бензин си работи прекрасно.

На газ също,но....докато не загрее повечко.В смисъл като се нахакам в центъра/София/ или по стоянките оставя климатика да ми разхлажда..некои части smile168 пак си работи на място перфектно.

Обаче като тръгна става трагедия.Първо едвам отлепя и като почне да сеца и да люлее е чудо.Демек като е под товар започва едно яко прекъсване,та се не трае.

Като я обърна на бензин присецва пак минутка-две и се оправя и си върви нормално.Цъкам газта и на момента започва пак да сеца и да лашка....

Какво е правено:

1: колата е на 25 хиляди километра

2: газовия инжекцион е на 18 хиляди

3: филтрите на газовия инжекцион са на 2500 километра

4: въздушния филтър беше на 18 хиляди и го смених с нов,но никакъв ефект

5: свещите са NGK специално избирани за конкретния автомобил заедно с газовия инжекцион. Понеже реших,че проблема е в тях ходих до Еуратек и купих нови от там Бош.....никаква промяна

6: разбира се дигнах кръвното на газаджиите,защото все пак инжекциона е в гаранция.Единия ден беше ровене в компютъра му,препрограмиране,нови карти.....и нищо.На втория ден сложиха чисто нов компютър.Пак препрограмиране и....като я загрях и пак същото....

 

И на фона на цялата тази какафония като започне да лашка като я изкарам на Цариградското примерно и докато мина няма и километър и половина и сецането и лашкането спира и си върви нормално.И така докато не се задържа на място повечко...

Ето например вчера времето беше хладно,а и цял ден не намерих никъде кофти трафик или задръствания.Както и климатика не съм пускал.Съответно вчера цял ден дори един път не прекъсна....даже ми даде екстра разход.....

 

Та ще ви помоля да дадете идеи къде може да е проблема....

Благодаря предварително smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с риск да пиша мнение което не е компетентно,изказвам моето мнение.Имах кола на газ,е верно не е газов инж. ама то си е гас.Виж провери да не би да има грешки в компютъра.Мой приятел на неговата Алфа сложи гас и правеше същото.И така го оправиха.Що се отнася до филтрите не е гаранция на колко са защото нашите горива са много качественни.Иди там където са ти го поставили.Щом и на бензин е така за кратко,или не впръсква или има боклучета.Що се отнася да фабията,тя не е лоша кола,но е нормално да го пишеш щом имаш проблеми с нея.И аз съм проклинал моята ама после пак ми става мила.Надявам се да съм ти дал правилни съвети.Че тук четох едни послеписи!Поздрави и успех s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как е при Шкодата, но навремето подобен проблем имах с Опел. Оказа се че като загрее има една биметална пластина в смукателния колектор която определя откъде да смуче въздух - топъл или студен. Съответно загрее ли превключва и ... до там. Поизстине ли (т.е. тръгнеш ли) ставаше пушка. Отидох при моите газаджий, скъсаха жилото което определяше откъде да смуче и ... чудо. Повече не се наложи да ходя при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Та след като газаджийте смениха N-ти пореден компютър,увиваха го с мокри парцали да не прегрява,сменяваха дюзи и още кво ли не се оказа,че виновника за цялата какафония е....изпарителя :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.