Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Малко инженерна помощ за ключ за лампа с дист. управление.


Odin

Recommended Posts

Здравейте,

нуждая се от малко помощ за следния проблем:

Трябва да се монтира лампа, която да се управлява с дистанционно управление напр. от телевизора. В момента от стената стърчат 2 кабела извадени от разпределителна кутия и вкопани в стената - фаза и нула. Там трябва да застане ключа и непосредствено до него лампата. Тъй като няма да све вкопава в стената не е нужно ключа да е в стандартна кутия. Мисля да поръчам само сглобен модул и да го монтирам в лампата. Нпример този модул:

http://www.constructor.bg/mk/IR_regulator.htm

 

Можете ли да ми обясните на снимката на модула кои кабели къде трябва да включа.

Лампата ще бъде съвсем обикновенна стояща.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фазата връзваш на единия анод на симистора,а от другия му анод връзваш кабел,който да отиде в крушката.Другия край на крушката се свързва към нулевия проводник.Ако се чудиш какво е това "симистор" - на схемата е означен с "Тх",а на платката е онова в дясно до ръба на платката трикрако черно метално-пластмасов корпус.Сега вече дано да са отбелязани на гърба на платката кои са му двата анода,иначе трябва да му видиш datasheet-a кой извод какво е.

Успех и ако не се чувстваш сигурен в това,което правиш - извикай някой "спец"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло не съм много уверен какво правя но все пак мисля че ще се справя и сам.

А иначе същия принцип на работа трябва да спазвам и ако взема "стандартен ключ" с дистанционно управление. Т.е. такъв който си е подготвен за монтаж в конзолата в стената и си изглежда като стандартен ключ? В смисъл ключа прекъсва фазата а нулата отива директно в лампата нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-общо казано - да.Но в крайна сметка зависи от схемното решение на самия ключ.Като го купуваш трябва да има схема на свързване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен по-сигурно е да си вземеш фабричен ключ - има някаква гаранция, а и си идва със схемата за свързване.

След като не искаш да го вграждаш - провери дали не можеш да вкараш ключа с дистанционното в кутия от ключ за външен монтаж - е ще трябва да се поизръсиш за два ключа ама ..... ;)

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.