Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за Фелиция 1.3 мпи


petkov23

Recommended Posts

Както си работи на празех ход, независимо дали е загряла или не, на бензин или на газ, и държи стабилни 800 оборота през 10тина секунди прави едно губене и сваля до 750 за 1,2 секунди и пак 800, сутринта ходих да ми регулират и газта, човека доста си игра с изпарителя, направи я да върви стрела обаче и той ми каза за това губене на оборотите, че не може да го избегна доста го е мъчил и предполага че го има и на бензин, пробвах я на бензин и прави абсолютно същото. Закачих е на лаптопа да видя грешките изкарва 2 за ламбда сондата

short to plus

и

input нещо си

, и 2 за 1ви и 2ри цилиндър. Ламбда сондата е нова на 1000 км някъде, скоро сменях и бобина понеже моята изгоря, кабели нямам бобината е директно на свещите, свещите също са нови на около 2000км взел съм ги по каталог сега не се сещам марката точно, но мисля че бяха некви чешки.

п.п. Скъсан ми е тампона на двигателя тоя дето е в корпуса на водната помпа, но не мога да си намеря по магазините в Пазарджик. Би ли могъл да има нещо общо, понеже само като загуби оборотите се усеща че тампона е скъсан и двигателя се мърда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

След още човъркане по колата забелязах, че като е студена сутрин паля 1100 оборота и ги държи стабилно, но като загрее започват проблемите, ако с това някак ви подсказвам, понеже си нямам никва идея откъде е това, а ужасно много ме дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с почистване на дроселовата клапа.

А тез две грешки не можеш ли да им изкараш номерата за да може да ги изкараме от някоя програма какво означават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A да предположим , че караш по инерция ( примерно по нанадолнище) , двигателят да е на свободен ход , прави ли номерата или се оправя ( гледайки оборотомера) ? :)

Имам предвид пак ли падат временно оборотите или държи постоянно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И по инерция го има, но по не се усеща, през голям интервал го прави.

За грешките още не съм погледнал, защото вчера беше доста кофти времето в Пазарджик чудеше се да вали или не. След малко ще видя ако имам време да погледна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам същия проблем. Ще следя темата с инатерес.

Ако имам развитие при мен, ще споделя в темата. Утре я почвам.

 

Почистих дросела и прегледах ауспуха. Почистил съм всички букси по и около двигателя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е зле да си провериш дросела - износвало се нещо (идея нямам какво) и се налага или смяна на клапата или (по-тънкия вариант) - адаптация. Доколкото успях да схвана представлява някакво презацепване, за да се обере луфта от износването. Предполагам, че Гената ще може да го обясни по-подробно и на по-разбираем език.

Успех, ще следя с интерес темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ако може да обясни по-подробно на лаптопа не успях да я закача понеже, нещо прегря и чак днес го оправих, щом се докопам с малко време ще я погледна, ако може до края на месеца да открием проблема поради факта че колата ще се ползва доста често а време за ремонти няма да има и се опитвам квото има като проблем да го отстраня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.