Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

запитване за окачване


milefff

Recommended Posts

Здравейте колеги ,

пуснал съм една тема в раздел купува за пружини от дизелова октавия 1

 

колата която карам е Октавия 1 , 1.6 Ср бензин 2006 година .

 

като цяло всичко по автомобила е сменяно в период от 6 месеца , като казвам всичко , означава 85 % поне от автомобила :)

 

та по въпроса за окачването, сменил съм отпред и отзад амортисьори, със тампони и всичко останало,както и по окачване на двигател тампони и т.н.

единствено ПРУЖИНИТЕ не са пипани.

но при спиране цялата кола се клати като започне леко напред и при спирането назад, с какви точки трябва да са пружините ?

гледах едни таблици , но при търсене не ми излиза нищо , трябва някой специалист от магазин или колега от форума да удари едно рамо с мнение.

 

също така знам че има и пакет лоши пътища , незнам дали се предлага за България, за предното окачване , в какво се състои , цена , ефект??

като цяло колата ми не е ниска , но немога и да кажа че е висока , карам трети автомобил на такова шаси едно толедо и втора шкода такава , и зимата става ад , със височината на автомобила ..

предлагат ми няколко чифта пружини , от автоморги но откаде да знам на какви километри са и дали ще има ефект след това?

поздрави

 

ако трябва ще кача снимки и на колата да се види височината.

В Румъния , като засека някой октавия и ми става лошо , на 8 от 10 автомобила има растояния от поне 10 сантиметра от гума до калник отпред и отзад на какво се дължи това?

 

 

p.s. :ако се намерят пружини от 4х4 от комби или хечбек на октавия 1 , ще ми паснат ли и дали ще ми свършат работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клатенето както го описваш ми прилича на омекнали пружини отпред. Незнам стандартно 1.6 с какви пружини е, то има 1001 разновидности, според зависи за кой пазар е, с какво ниво на оборудване, вида на мотора и пр.... И никой не може да ти каже коя каква е, даже и магазинерите не ги знаят, само гледат точките и така...

 

Това което се знае, е че обикновенно пружините за пакет лоши пътища са по-твърди и по-дълги.

 

Относно повдигането - има няколко теми във форума. Като цяло отпред се слагат едни втулки за 30лв. Но това няма да ти направи колата по-твърда, това си зависи от еластичността на пружината. Просто ще е по-висока. А по - висока и с меки пружини, според мен ще е още по-зле....

 

Като цяло единственото което мога да ти кажа, е как станаха нещата при мен:

 

viewtopic.php?f=46&t=18959

 

Това знам, че при мен се получи, за твойта комбинация - не гарантирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е Октавия 2 и имам пакет лоши пътища. Като цяло колата стои по-повдигната и има един щит под двигателя - не е обикновенна кора, а доста дебела ламарина.

За пружините на старата кола (произведена 1989 година) преди 4-5 години смених първо амортесьорите - ефект имаше, но след това се оказа че и пружините са за смяна. Бяха омекнали толкова много (едвали някога са били сменявани), че когато се кача още някой в колата и реглажа на предницата бягаше. След като й смених пружините едно че не се клатеше вече така, а и цялата кола се повдигна, защото новите са просто по-твърди от старите омекнали. Ти казваш че колата ти е 2006 и дали може за толкова време да ти омекнат пружините - не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=4&t=8698

 

Това е много добро решение. Колата се повдига с 2см. отпред и люшкането почти изчезва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втулки не искам, изглежда добре но не ме впечатлява , при положение че всичко другое сменено мисля че с едни пружини ще стане работата .

но не знам кои точно са най добре ( т.е. с кои цветове точки да търся? )

една таблица намерих и предполагам че наи долните са най подсилени или поне така си мисля аз :)

някой работещ в магазин или с авточасти от форума може ли да ме ориентира?! :)

благодаря предварително за вниманието..

post-1830-138453405735_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ето това е на Супърб Комби 2.0 ТДИ, предни:

Като нови бяха много стегнати, сега вече малко са се поотпуснали.

В твоята таблица не намирам тази комбинация от цветове на точките.

post-3360-138453405746_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не се лъжа таблицата е за голф 4 , т.е. трябва да е същата и за октавия предполагам , както и за Ауди а3. леон , толедо , някои модели на ибиза, октавия,бора .. мисля че и бийтъл..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма кой да ти отговори какво значат точките. Магазинерите не знаят :)

 

На времето като си правих колата, единственото което открих беше това:

http://seat-bg.com/viewtopic.php?t=1287 ... 6e37706c55

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предни газови САКС

задни газови Билстейн

..

на 20000км са в момента но това си го има още като ги смених... :)

 

Ами сменяй пружините че е като лодка сега доколкото усетих..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.