Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пране на седалки в София - Къде?


maestroto

Recommended Posts

аз не искам да правя реклама, но споделям опит от Фреш Център в Мол Сердика, там изпраха сдедалките, тапицерията и стелките на Sofia Beer Drinking Team за 100тина лева и ефекта беше чудесен. колата имаше ужасен разлив на антифриз в купето (над литър) и смрадта беше отвратителна, но откакто я изчистиха, мирише на нов автомобил. единствената тъпня беше, че данъчното не ми признаха фактурата, да ги **@. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В петък в 14:30 имам час при момчетата от поста на Юли. Ще споделя впечатления след това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С един колега се разбрахме да ги призовем по-другата седмица. Не мога да се свържа с тях по тел за да питам дали все още ходят по адреси. Ако ходят и е 20-30 лв. допълнително (примерно), то даже ми е по-изгодно. Къде ще ги дам за гориво и ще утрепя 1 час в път отиване и връщане...

При положение, че услугата за цялостно пране излиза около 50 % по-ниска от която и да е стандартна мивка, няма какво да им мисля :)

 

Ще се постарая да направя снимки преди и след (както винаги се старая, без значение какво правя по колата) :)

 

Чух се с хората, не ходят по адреси. Дадоха ми контакт на бивш техен колега, който ходи. Питах ги дали е добър като тях, потвърдиха.

Ще се чуя тези дни с човека и ще дам инфо, контакт ако той е ок и т.н. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две години ми изпраха / освежиха салона на колата + тавана пред блока. Фирмата се рекламираше, че ползва машини Рейнбоу, но всъшност пристигнаха с някаква друга машина - екстрактор. Процедурата се води като "сухо пране" не защото не ползват вода, а защото накрая колата е почти суха.

 

Та този екстрактор всъшност е много мощна индустриална водна прахосмукачка,с една дюза под фунията за изсмукване на течността. През дюзата се впръсква препарат за почистване и веднага след това се измуква от фунията, буквално след секунда. По този начин препарата минава през тапицерията/ дамаската за секунда и веднага се обира, като ефекта е липса на накисване на материала.

 

При мен ефекта беше добър и салона видимо се освежи. Тавана имаше петно от кафе, което излезе след изпирането.  Вече 2 години тавана си е напълно перфектен, без абсолютно никакви признаци за отлепване или провисване.

 

Като цяло съм доволен от този тип освежаване на салона, но бях много недоволен от фирмата, която избрах, поради ред причини. Не получих това, което беше обявено в обявата и ако не висях на главата на човека, който почистваше щеше зверски да ме претупа. Наложи се няколко пъти да му показвам къде трябва да се повтори, за да се освежи / изпере напълно салона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не става много ясно за същата фирма ли говориш или за друга?

Фирмата, която ползвах се казва "Дариба ЕООД". Намерих ги случайно през някакъв сайт за ваучери с намаления.

 

За фирмата, която споменава Mishelle нямам никакви отзиви. Просто исках да споделя моят опит със "сухото пране" и метода който ползваха при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво уточнение. Първоначално си помислих, че става дума за AutoSteamClean.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, таванът провисва, когато направите следната грешка:

1. изперете салона + тавана - има лека влага, няма как;
2. и понеже колата стои "пред блока" и няма гараж - затворите всичките прозорци до горе, вместо да оставите 2 пръста да "диша", и от жегата (тъй като се прави лятото) почва едно "потене" вътре - става парник в който лепилото между дунапренчето и платчето на тавана се унищожава, губи свойства и резултатът е манджа с грозде.

 

Хем влагата от седалките се изпарява, хем става много топло (лятото в купето до 70-тина градуса си ги стига на пряко силно слънце) и от влагата се скапват доста неща - баш парник си става... Това ми го е казвал човек от автомивка, който пере редовно - по повод автоматичното вдигане на прозорците, когато си заключите колата с дистанционното. Ял го веднъж, без да обърне внимание, че са се затворили всичките прозорци до горе, след заключване на колата, и сега си предупреждава човека.

 

Същото става, ако се използва и слънцезащитен "сенник", който просто се хвърля да лежи отпред върху таблото, вместо да се закачи на предното стъкло, както трябва да е. От тази грешка следва отразяване на светлината към тавана и след време таванът провисва отпред над огледалото, около сенниците.

 

Ако се мокри както си трябва с вода и т.н. - лепилото се унищожава и провисва след време, ако не се проветри хубаво всичко. Досега таваните на колите "около" мен съм ги пръскал с пулверизатор с препарат за почистване на салон и с мека кърпа, която не оставя власинки и пухчета, съм ги чистил - има си ефект, никога не е провисвало нищо и видимо се освежава.

 

Ако е пушено в колата, разбира се, таванът става на "говна" - тогава по-добре да се направи едно хубаво пране, за да светне... иначе при нормална употреба не виждам смисъл  да се пере и таванът, освен ако не е изцапан с нещо.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички,

Бях днес при момчетата от АутоСтиимКлеан от поста на Юли.

Като цяло съм доволен. Колата бе изпрана вътрешно + таван за около 2 часа. Цената ми бе 70 лева , като 10 бяха допълнително заради доста насложилата се мръсотия и прах след удара, както и от червения химикал от еърбеците. Като я взех , наистина беше почти суха. Доволен съм , но има няколко нещица , които явно са в реда на нормалното, защото и по други автомивки са ми се случвали.

Та , недоизпипват детайла, не бяха почистили около ръчната и страниците на централата конзола между седалките, вероятно защото там е по-трудно достъпно. Също така по таблото където са примерно фугите на самото табло и въздуховодите , не бяха се "заиграли" с тях, а са имали възможност. Абе като цяло , винаги ще се намерят кусури и за това на вилата човек сам с препарата в ръка.

За сметка на това , тавана го почистиха много добре , както и пода , корите и седалките.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Roodbnd би ли споделил каква е техниката на изпиране от АутоСтиимКлиин. Пара ли използват или някаква перяща прахосмукачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откровено ме заби с този въпрос , не за друго ами защото им оставих колата , той точно привършваше тази преди мен, но понеже там няма кафенце да се седне а щеше да завали и отидох на петрола срещу кат. Коаго се върнах след около 2 часа , тя беше готова.

Редактирано от roodnb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здраве да е! важното е, че си доволен от резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги, привет,

Обещах да се включа след процедурата :)

С един колега си викнахме този човек на място - 0878454722 - Иван. Както съм писал по-горе, беше препоръчан от хората от Ауто Стийм Клийн.

 

Човека идва на място с всичко необходимо, трябва му само ток. Всъщност не знам дали му трябва, ние му осигурихме просто.

Октавия 1 Хечбек се прави за около 3 часа. Разбира се времето предполагам е и според замърсяването. Цената е 60 лв., като това включва всичко в автомобила. Човека на място вижда тавана и казва "Да, става" или "Не, не се наемам да го правя". Въпреки че определи моя таван като рисков, все пак го поосвежи. Не го изпра целия, но определено се вижда, че е правено нещо с него :)

След процедурата колата е влажна/мокра, но аз оправих моята с час и половина на парно и леко свалени прозорци. За мен лично ефекта беше добър, макар и моята да не беше много мръсна. Остава и един приятен аромат от препарата.

За тази цена и факта, че ти идва на място - повече от доволен съм!

Тъй като забравих да направя снимки, пускам едно клипче от на колегата Пасата. Той ми се обади по едно време и казва - "Братле, той салона не бил бежов, ами сив"  :tongue_1:

 

Видео:

http://tinypic.com/r/vf4t2/9

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Вчера се възползвах от услугите на Autosteamclean и съм доволен от резултата. Имам снимки "преди", но още не съм снимал "след".

По-късно ще направя и ще ги кача да се види разликата. За тавана е рано да кажа дали ще се отлепи или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги, а някой ползвал ли е автомивката на Паркинг Сердика (в центъра на София срещу Булбанк)? По-специално прането на седалки там?

 

Защото имат удобна оферта - ако си оставиш колата за почистване целия ден не плащаш за паркинга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Аз мислех , че съм открил топлота вода с Autosteamclean пък то имало тема от маса време :). От доста време си ги бях набелязал , следя ги във Facebook и все повече доволни познати. Та купих си "нова" малка кола и въпреки , че нямаше нищо фрапиращо реших да я освежа. Излезе 40лв за седалки, под и тапицерия - но колата е малка и не беше много мръсна. Нямам никакви забележки, а за тавана аз съм на принципа , че докато не стане ужасен не се пипа - вече имах 1 кола с провиснал таван и е много дразнещо, най много някой ден да прибегна до на Венци метода с парцала :cleaning: . Мисля и Октавията да я мина от там, все пак със сигурност знам , че до сега не е правена такава процедура - време е !
+2 за Autosteamclean 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

И аз ползвах днес тяхната услуга.

Всичко е чисто и спретнато и леко влажно, но то това се знае предварително.

Справиха се за 1 ч. и 30 мин. без тавана на колата.

Да имате предвид, че отвън не мият, а само отвътре.

Препоръчвам ги, на който има нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ходих април. Като цяло доволен, но сякаш ги домързя да докарат някой лев допълнително като ми изперат корите. Ефектът от работата им беше ок. Услугите им съм ползвал три пъти. Препоръчвам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.