Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пране на седалки в София - Къде?


maestroto

Recommended Posts

Здравейте колеги

от доста време се каня да си изпера седалките и изобщо вътре купето докато е все още 35-40 градуса. Някой прал ли е на автомивка в София или някъде да препоръча където не само да ми намокрят седалките, но и да ги изчистят и да не ги съсипят. Ще съм благодарен ако споделите опит, впечатления и цени за София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре перат на Любляна срещу банята на Овча купел , но ще трябва да си оставиш каручката за един два дни (зависи от натовареността) , но след това колата става като нова ЦЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре перат на Любляна срещу банята на Овча купел , но ще трябва да си оставиш каручката за един два дни (зависи от натовареността) , но след това колата става като нова ЦЪК

Ок, Мерси.. ще ги проверя как са с натовареността и цените, но щом си ги пробвал и се справят добре, аз това исках да знам... защото те на всички мивки ще кажат ... "Да перем тапицерии" но крайния резултат е важен.

 

Иначе за оставянето на колата.. то няма как друг начин не виждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две коли заминаха моментално още при първите огледи след тяхната намеса :mrgreen:

:) Е това е добре.. аз не искам да я продавам, но миналата година изпуснах топлото време за прането и мисля тази да го направя.

Някакъв спомен за цени ориентировъчни за услугата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай на тоз телефон 0897 903 535 (поне от него пращат СМС -и) ще ти дадат актуални цени ф-ма Енигма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай на тоз телефон 0897 903 535 (поне от него пращат СМС -и) ще ти дадат актуални цени ф-ма Енигма

Благодаря, сега ще звънна иначе намерих им сайта и това е телефона който е даден и там.

 

Ето ако на някой друг потрябва. http://www.enigma-protection.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам с какво една автомивка може да пере по-добре от собствените ръце ..., освен ако не свалят седалките и на водоструйката .

Моите ги прах веднъж - малко хубав прах, 1 кърпа и една гъба . Мокриш, търкаш , попиваш и оставяш 2 часа на слънце. Мнооо приятно занятие.

За десерт си купуваш от Кауфланд една бъзикня с 1,5 волтова батерия за 6 лв, дето знае да обира мъховете по седалките и минаваш с нея. smile056

Най-големия мъх се образува по дясната изпъкналост на шофьорската седалка - валидно е за собственици с "фланци" на задната си част . smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в кв.Люлин, ул. "Ген. Асен Николов" има една автомивка на самоубслужване, където има машина за пране на интериора с монети. Мойте мокети ги изпрах там, станаха перфектно. Машината пуска пяна, която разнасяш с четка и след това я изсмуква, т.е. повърхността е почти суха след прането. Като цената е в зависимост от това колко си сръчен. Аз си изпрах предната и задна час на мокета за около 5лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с две ръце за Енигма. Живея на стотина метра от тях. Само там си мия колата. Работят уникално. Малко е по-скъпо от другите автомивки, но разликата е огромна. За сравнение мога да кажа само, че за комплексно почистване на лек автомобил цената е 24 лв, но процедурата трае 2 часа. Постоянно се карат автомобили от автокъщи и излизат като нови. Мисля, че ако се спреш на тях, няма да съжаляваш въобще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Да вдигнем темата малко, искам да изпера кочин със все седалки, кори на вратите, таван мокет на багажника. Някакви препоръки за място в София където да го направят, но и да не седи 2 дни колата там имате ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я водих в Автомивка Брилянс /не им правя реклама, просто аз останах доволен, а съм си откачен маниак на тема кола-чистота-в-купето и т.н./ - намира се на бул. Овча Купел и ул. Народно Хоро - работят съвестно, бързо /за ден/ - връщат ти я леко влажна, като в тези горещини точно за 1 ден с леко открехнати прозорци ще е суха. Моята бившата я карах там - взеха ми я в Петък сутринта към 8ч, следобях към 17ч си я прибрах леко влажна - в гаража я оставих с открехнати прозорци и на другия ден преди обяд си седнах без проблеми и без да се усеща да е влажно.

 

Таван не съм "прал" никога и за мен това е грешка... Сега на джипката си го изчистих сам с пръскалка от тези за почистване на прозорци и чиста вода - с една леко влажна кърпа е достатъчно да се мине леко-леко - ако си пушач и е станал целия в "говна" - тогава може би има смисъл, но ако просто искаш да се изпере и той - по-добре с една кърпа си го мини, да не увисне след време :) на баджанака е пран и след година му висеше на главата - с отворени прозорци и т.н. си беше - всичко си беше спазено...

 

И не забравяй да отвориш леко прозорците, да се проветрява купето, защото ще стане мармалад всичко вътре... ще клеяса всичко... Там, където седи 2 дни и повече, там не го забравят това нещо - връщат ти я напълно суха за сядане и за каране.

 

Успех!

 

Поздрави

 

ПП: Има още една тема за прането на седалките - в белия списък търси темата на Ники - sharpshooter_ -> тях щях да ги ползвам 100%, но избрах друго в последния момент... бих ги ползвал заради рейнбоу прахосмукачката :) Един колега ги ползва и остана доволен и той, но вече бях изпрал моята...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм пушач, но предния е бил и тавана много гнусен и ме дразни страшно много, затова искам да го перат и него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Могат го, да :) Аз изрично им казах да не ми го пипат в никакъв случай и в последствие си го оправих са :)

 

На мен ми праха:

1. мокета на пода;

2. всички седалки;

3. корите на вратите;

 

Много ми хареса как блестеше всичко :)

 

Ето малко снимки:

20150814_174324.jpg

 

20150814_174350.jpg

 

20150815_094519.jpg

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда, ще изчакам да поизпече слънцето само за да може да изсъхне по-бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Да повдигнем малко темата, нищо че още е рано. Като се постопли още малко мисля да мина за пране на седалки, за тавана още се колебая много, въпреки че е супер мърляв.

Притеснява ме леко какво се случва ако седалките имат подгрев? Отразява ли се по някакъв негативен начин прането, трябва ли да се перат по-различно?

Каква е нормалната цена за пране на седалки в София и извън?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавайте със стандартно пране по автомивки. Миналата година случайно попаднах на AutoSteamClean след като търсих къде да почистя салона на един автомобил. Седалките, тапицерията и текстилните стелки бяха доста захабени от мръсотия. След почистването станаха като нови. Работи се с препарат без допълнително нанасяне на вода. Процедурата отнема около 2 часа и си взимате колата почти суха - на пипане седалките са сухи, лека влага се усеща при шофиране, която изчезва бързо. В почистването, поне при мен, влизаше и почистване на таблото. Освежиха го с някакъв оставящ лъскав финиш препарат - това е единственото, което не ми хареса - не обичам препарати по таблото. Цената за всичко това е малко повече от комплексно миене на автомивка, което е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената наистина е много добра! Още повече както при мен за пране е само пода и багажника, останалото е кожа.

След пребоядисването ще ги посетя задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези хора, за които говори Mishelle са само с позитивни отзиви. Или поне около мен хората, които са ползвали са много доволни.

Аз също се каня, ама...нещо все си намирам оправдания, че нямам време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавайте със стандартно пране по автомивки. Миналата година случайно попаднах на AutoSteamClean след като търсих къде да почистя салона на един автомобил. Седалките, тапицерията и текстилните стелки бяха доста захабени от мръсотия. След почистването станаха като нови. Работи се с препарат без допълнително нанасяне на вода. Процедурата отнема около 2 часа и си взимате колата почти суха - на пипане седалките са сухи, лека влага се усеща при шофиране, която изчезва бързо. В почистването, поне при мен, влизаше и почистване на таблото. Освежиха го с някакъв оставящ лъскав финиш препарат - това е единственото, което не ми хареса - не обичам препарати по таблото. Цената за всичко това е малко повече от комплексно миене на автомивка, което е супер.

Прегледах им сайта и снимките. Разликата преди/след е впечатляваща. Пишат и че няма риск за отлепяне на тавана. Като се затопли още малко и си взема колата от боя ще ги посетя задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако мине тавана и не му падне след това, да се обади, че и аз трябва да го пера, ама не ми се рискува :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези хора, за които говори Mishelle са само с позитивни отзиви. Или поне около мен хората, които са ползвали са много доволни.

Аз също се каня, ама...нещо все си намирам оправдания, че нямам време.

Намерих ги преди около година имено покай добрите коментари за тях. Сега незнам дали е така, но тогава имаха услуга да идват на място и да перат. Трябваше им само ток за прахосмукачка, ако салона има нужда от предварително почистване. Компресор, препарат и т.н. - всичко беше в едно Чероки. Разбира се, плаща се идването.

 

Някой ако мине тавана и не му падне след това, да се обади, че и аз трябва да го пера, ама не ми се рискува :)

Преди да почнат да чистят колата, с която бях, приключваха едно такси. Тавана му си остана горе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той, тавана си седи горе докато го мият/перат, но има опасност от последващо провисване. Ако има чалъм (не е много мръсен) да се изчисти с вода или някакъв препарат лекичко и да се позабърше с кърпа - т'ва е най-доброто решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, предвид начина на почистване мисля, че няма опасност да провисне тавана :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих ги преди около година имено покай добрите коментари за тях. Сега незнам дали е така, но тогава имаха услуга да идват на място и да перат. Трябваше им само ток за прахосмукачка, ако салона има нужда от предварително почистване. Компресор, препарат и т.н. - всичко беше в едно Чероки. Разбира се, плаща се идването.

 

 

С един колега се разбрахме да ги призовем по-другата седмица. Не мога да се свържа с тях по тел за да питам дали все още ходят по адреси. Ако ходят и е 20-30 лв. допълнително (примерно), то даже ми е по-изгодно. Къде ще ги дам за гориво и ще утрепя 1 час в път отиване и връщане...

При положение, че услугата за цялостно пране излиза около 50 % по-ниска от която и да е стандартна мивка, няма какво да им мисля :)

 

Ще се постарая да направя снимки преди и след (както винаги се старая, без значение какво правя по колата) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.