Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със степените на парното(копчето)


fordprobev6

Recommended Posts

Здравейте, от известно време имам проблем с копчето на парното първия път неискаше да духа изобщо. Втория път уж след ремонт почна да духа как му е реда. След няколко дена пак спря , но работеше само на 4та степен, отново след ремонт се оправи и пак след няколко дена спря с изключение на 4та степен. Дайте някакъв съвет , че ми бактиса вече с временно отремонтирване.

 

Също тез дни забелязах под капака на двигатела има една джаджа като дам на контакт и излиза шум като чели нещо някаде окасява. Останових че нещото се намира точно след трабата от въздушния филтър и точно преди смукателните траби. Там има нещо с големината на "цигарена кутиика". Карам я без проблем за сега , но това кадето нещо пречатква го нямаше преди.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като махнеш джабката има една джиджафка която ти управлява тия неща тя е изгоряла.

http://elsaweb.spaghetticoder.org/doc/C ... 28386975/3

номер 4 от схемата

http://elsaweb.spaghetticoder.org/doc/C ... 28386979/3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cc-autodily.cz/files/images/ ... 972240.JPG

 

Ето това май ти е проблема. В чехия цената е от 27-45 евро. Познати го оправят като премахнат онова съпротовление ли е реостат ли е и направят мост с по дебел кабел. Лично на мен до сега не ми се е налагало. Във форума има няколко теми за това и начини за решение пробвай с търсачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Познати го оправят като премахнат онова съпротовление ли е реостат ли е и направят мост с по дебел кабел. ...

 

Такова нещо никак не го препоръчвам! Аз лично никога не бих махнал термопредпазителя в моята кола. Особено в тия жеги.

По добре да се намери причината за изгарянето му.

Ама всеки решава за себе си.

 

А иначе наистина има не една тема във форума за термопредпазителя и степените на вентилатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го ремонтирал този модул вече 2 пъти - изгаря термозащитата - тя е защита по ток и термо в едно, на върха на зеления модул е - оригиналната е лепната с точкова заварка, защитата с най-близки параметри - 16А, 250 градуса струва 0,80 лв в магазините за електроника - изрязах оригиналната защита, омотах крачетата на новата около изрязаното /те са дълги и меки, могат да се омотаят плътно/ и запоих с високотемпературен припой - не се разпоява засега от жегата. Пипкава работа е да се извади модула, но няма как, слабо място е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.