Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Къси/дневни светлини ОКТАВИЯ І 2001 г.


ognjano

Recommended Posts

Здравейте, Може ли с ВАГ-а да се активира следната функция: с паленето на автомобила да се включват късите светлини?

 

А може ли с ВАГ-а да се активират и халогените, т.к. на тях съм монтирал Ксенон и смятам тях да ползвам за дневни светлини?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли с ВАГ-а да се активират и халогените, т.к. на тях съм монтирал Ксенон и смятам тях да ползвам за дневни светлини?

[-X

В ЗДП изришно е упоменато, че шофирането на халогени е забранено, освен ако пътните условия не предразполагат за това. Всеки сам решава дали ще го спазва или не. Според мен си е таралеж в гащите. Всеки път ще имаш разправия с органите на реда. Има подобна тема за Фабия - разгледай я, има много полезни неща в нея. Хубав ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Може ли с ВАГ-а да се активира следната функция: с паленето на автомобила да се включват късите светлини?

 

А може ли с ВАГ-а да се активират и халогените, т.к. на тях съм монтирал Ксенон и смятам тях да ползвам за дневни светлини?

Обикновено за дневни светлини се ползват такива които са предназначени за дневни светлини DRL(обозначение на стъклото RL). Не могат да се ползват всякакъв вид осветителни средства които шофьора си хареса . Ксенона дето си си го монтирал е с предназначение за фарове за мъгла. Aко беше монтирал на мястото на фара за мъгла сертифицирани фарчета за дневни светлини (обикновено LED) тогава не би трябвало да има проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колегата е прав, забранено е ползването на халогени, ако не е необходимо. Истината, за тези халогени е, че те са част от фара и куките обикновено никакво внимание не им обръщат, поне досега за 5 години не ми се е случвало.

 

Другата им особеност ако сте разглобявали фара в частта му при халогените, е че пред рефлектора от горе до средата има непрозрачна преграда/според мен някаква ламаринка/, която най-вероятно е сложена да не разпръсква светлината нагоре, за да не заслепява.

 

Така че самите халогени насреща изобщо не заслепяват и нямат нищо общо с тези, които ги монтират под основните фарове, които вадят очите.

 

Говорих с Васко от форума, който ме уведоми, че колега от ФВ форума предлагал модул, с който се регулира фаровете да се включват едновременно със запалването, но също така може да се регулират да светят с определен процент от максималния им капацитет, което удължава живота. Повече ще разбера на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то има една тема viewtopic.php?f=1&t=28835 Ако искаш - включвай се и ти в поръчката докато е време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.