Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1.9 ТДИ BXE и ARL


Recommended Posts

колеги рових се и доста се чудя дали е възможно следното:

Имам Octavia 2 1.9 tdi BXE 105 кончета и след чипа от digitaltuning e 135.Въпроса е следния.Попаднах на това : http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Vo ... el_engines

и тука пише,че 1.9 ARl е 150 кончета,та ако намеря турбо от ARL ,би ли то станало директно и ще имали подобрение върху BXE-то ?

 

ПС също се чудя 6-степенна трансмисия дали има и от къде ?

 

извинявам се предварително ,но малко съм нов в ръчкането :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има подобрение след нов ремап обаче.Ще трябва да преправиш ауспуха.

За ремапа и поставянето мога да помогна.Също става и ако намериш турбо от 130 коня 1749va.Защото от 150 трудно се намира-1749vb. Може на ва-то да се сложи компресорно от вб и тогава става най добре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоест без нов remap няма да се размина ...

А такъв въпрос ,какво мога да направя да вдигна малко поне още мощността без да си пипам чипа от digitaltuning ,че все още си ми е в гаранция 5 г-шната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо смислено не можеш да направиш без ново ремапване.

 

За 6-ца скоростна кутия забрави, трябва да смениш половината кола. И аз сега се бия по главата, що не взех такава, ама на...

 

За да сложиш турбо от ARL трябва да изрежеш и преправиш генерацията (виж темата за бюджетната бегачка в този раздел). Но такова турбо в добро състояние и на разумна цена е като да търсиш игла в купа сено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 1200лв ще те уредим с нов хибрид

но без ремап,няма как да се разминеш

В момента колата ти ако е с най-смелия тунинг е с 59 млгр.гориво и турбо на 1.35. С хибрида може да се пусне на 70мгр.-максимума по ваг,което не е толкова всъщност точно,но това е друга тема и налягането може да се вдигне на 1.5.Така получаваш още 20-30 коня повече от след стандартен ремап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А турбо хибрид откъде мога да си взема и колко ефект ще има от него ?

А и пак ли ще трябва ремап ?

 

Колега User212, виж темата за мойта кола (бюджетната бегачка). Тя е точно това което имаш/искаш ти.

 

Турбината пак е на Сами, последния ремап също е негов. Без нов ремап, каквото и да правиш е безмислено!

 

Със заводските дюзи, нова турбина и ремап - това което можеш да изтискаш е около 160 коня на мотора. Имай предвид, че съединителя е силно вероятно да се предаде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А турбо хибрид откъде мога да си взема и колко ефект ще има от него ?

А и пак ли ще трябва ремап ?

 

Колега User212, виж темата за мойта кола (бюджетната бегачка). Тя е точно това което имаш/искаш ти.

 

Турбината пак е на Сами, последния ремап също е негов. Без нов ремап, каквото и да правиш е безмислено!

 

Със заводските дюзи, нова турбина и ремап - това което можеш да изтискаш е около 160 коня на мотора. Имай предвид, че съединителя е силно вероятно да се предаде!

 

Аз вече съм махнал оригиналния :Д още на 19 000 км и сложих нормален който е за 1.9 то 130 кс :) и за по-високо натоварване го взех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на 19 000 се разби ,явно заводски нещо му имаше и понеже ми казаха 3500 лв за оригиналния ,който си е с демпферите в маховика и ест такива пари не ми се даваха,сложих нормален прост съединител който е за 130-ката, та даже и с по-висока степен на якост , който с работата ми стъпи на 1500-1700

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на 19 000 се разби ,явно заводски нещо му имаше и понеже ми казаха 3500 лв за оригиналния ,който си е с демпферите в маховика и ест такива пари не ми се даваха,сложих нормален прост съединител който е за 130-ката, та даже и с по-висока степен на якост , който с работата ми стъпи на 1500-1700

нещо много за те метнали :idea:

кутията смениха ли ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на 19 000 се разби ,явно заводски нещо му имаше и понеже ми казаха 3500 лв за оригиналния ,който си е с демпферите в маховика и ест такива пари не ми се даваха,сложих нормален прост съединител който е за 130-ката, та даже и с по-висока степен на якост , който с работата ми стъпи на 1500-1700

нещо много за те метнали :idea:

кутията смениха ли ти?

 

Не, а и това беше преди 3 години ,както и да е. Ми мн мерси за всички савети,ще посъбера пари и ще коментираме отново .

 

ПС : Диска и огледалото бяха сини ,все едно постоянно беше карана на полусъединител колата и още куп др работи.То аз колата я взех на 18 000 някъде ,без да знам за проблема,но мина и замина, всичко си е наред от тогава насам. Вече е на близо 60 000

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да почнеш да правиш каквото и да е, не зле да почетеш малко. Имаш какво да научиш. а и майсторите няма да те хващат за лапни шаран smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да почнеш да правиш каквото и да е, не зле да почетеш малко. Имаш какво да научиш. а и майсторите няма да те хващат за лапни шаран smile159

 

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не се мъчиш да четеш много,ще ти отговоря.Нали съм организатор на раздела.....

Съединител от 130 коня няма как да са ти сложили,защото той е 240 мм,а твоята скорстна кутия уе за 230.Тоест няма как да се събере.Дори и да ти беше октавията със 6 степенна кутия от 140 коня/някой да я е сменял/пак неможе да ти сложат съединител от 130.Примерно на Фабия 130 коня съединитела е 240 мм,но не есъщия и не става да се сложи на Октавия 2 със съединител пак 240мм :!: :idea: :!:

п.п.като говоря за съединител имам в предвид комплекти-маховик,притискател,феродов,лагер

Така че не се обиждай,но наистина са те метнали нещо smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.