Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

DRL модул - откъде и какъв?


Цецо75

Recommended Posts

Всички О1 имат силови инсталации. Както и Ф1. При нас захранването минава през ключа на фаровете и лоста за къси/дълги. Изключение е някой колега, който допълнително си е слагал релета. Затова трябва и модул с един изход.

 

При О2 клюиочът за фаровете и лоста са оперативни вериги. Те индикират комфорт модула какво сте натиснали. А той вече пали съответни лампи. И там изходите са два. За всяка крушка отделен изход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 116
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Цецо75

    26

  • ID A

    16

  • The Best Forman

    12

  • fulcrum

    7

Най-много писали в темата

И какво сега ужким универсален модул пък със специфични изисквания ... ми аз освен да похарча 3 лв. за ренца и да си го сътворя (и без друго ме сърбят ръцете) и колите ми не влизат в никакви стандарти :roll:

Къде може да се прочете някаква техническа документация на тез изделия , та да добия някаква представа какво ми трябва ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер колеги!

Искам и аз такъв модул ама и някой да ми го монтира колата ми е ф1 1.4мпи елеганс дайте предложения

Извинявам се ако темата не е за тука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За втори път чистя темата. Кое е законово, кое е с хомологация и кое не, какво гледа полицията, кой си върши работата и т.н. беше обсъждано в друга тема, в две даже, една от които заключена. Продължаването на коментари с подобна тематика е в нарушение на точка 2.3.6. от правилата на Форума на Шкода клуб България и няма да бъде толерирано. Темата беше за препоръки за закупуване на DRL модул и в крайна сметка изпълни предназначението си, има над 10 поръчки от тук. Благодарности на всички колеги, монтирали си и каращи с подобен модул за включването им със съвети. След доставката на модулите и монтажа им, може да споделяте впечатления и мнения за работата им, но не пак да става темата на говорилня по въпроси, които вече са дискутирани другаде.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, колеги - излиза, че само на Калата му трябва с обърнат поляритет. На всички други фаровете палят с "+", нали така?

 

Аз ще го питам колегата, но като чета описанието, модула стандартно управлява и по-двете посоки. За "-" обаче се свръзва по друга схема и има някой ограничения (до макс 50% и някаква функция не работела).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги взех ги. 11 броя:

 

Аз, Велко, Евгени 2бр, Пепи (Печетара), kalata, hamsia, rapid 2 бр, covardale и Ицо (pow). Дано не съм пропуснал някого.

 

Сега остава да измислим как да стане раздаването :)

 

Аз по принцип работя в района на 4ти км, а вечер спя в Люлин. Ако някой го уреждат тези две дестинации - добре. Ако не.... ще опитам да се организирам тази неделя за пред НИМ, но не мога да обещая на 100%. Абе ще се издирим някак си.

 

Ако някой от колегите е по морето или някъде другаде в момента - няма се притеснявате, ще ви ги пазя, колкото трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме устройва и-4ти км и НИМ в неделя,както кажеш! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам в четвъртък или петък да дойда на 4-ти километър - все пак си вложил не малко лични средства в това начинание и искам да ти възстановя поне част от тях ;)

 

Прати ми моля те един телефон за връзка с теб на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности за Цецо smile027 тая вечер мисля да се пробвам с монтажа. Вчера минах през Конрад и си взех поялник на газ , за удобство в колата :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги.

 

Тъй като всички искахме бързо да си вземем модулите от Цецо, не обърнахме внимание на едно важно нещо - всеки модул трябва да бъде придружен със съответната книжка - на кутийката с предпазителя на модула има написан сериен номер, същия номер е записан на предпоследната страница на книжката. А това е важно, ако се появи дефект в продукта и се наложи да бъде поправен или заменен.

 

Не можем и не трябва да се сърдим затова на Цецо - все пак той организира поръчката и доставката им, без да събира предварително пари от нас. Раздаде ги бързо и не е обърнал внимание на тази малка подробност.

 

Най-лесният начин според мен е тук в темата всеки да напише серийния номер на модула и на книжката, които има, и после да се разберем кой на кого да изпрати книжката и кой от кого да получи вярната.

 

Предлагам да си разменим книжките, защото е по-лесно - дори може да си ги изпратим по пощата.

 

Аз започвам:

Книжка: S/N 101449

Модул: S/N 101557

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги оказа се, че за пореден път съм проявил таланта си да оплескам нещата. ](*,)

 

Оказа се, че всеки модул си има сериен номер и калибрационна константа. Същите са записани и в книжката. Ама аз това не го знаех и съм раздавал книжки и модули както ги хвана от кашона. Май ще се окаже, че само един от модулите е заминал с правилната книжка, всички останали вероятно са оплетени.

 

Та някак си трябва да ги разплетем. Или поне да знаем чия книжка в кой е та ако се наложи да се ползва гаранция да се търсим.

 

При мен останаха три модула (на hamsia, pow и моя), които са с номера 101554, 101449 и 101553 (възможно е да е и 101453).

И три книжки с номера 101456, 101536 и 101435.

 

Много се извинявам за кашата, която забърках и ще се реванширам с по бира при първа възможност. smile150

 

Едит: Писали сме с Калата по едно и също време, благодаря му, че ми обърна внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На модула номера не знам,щото е монтиран,а номера на книжката е 101557,демек на Калата-честито! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен и двете книжки отговарят на модулите - 101538 и 44

 

Бегай да пускаш тото!

 

Иначе за колегите които са ги монтирали - не си отваряйте колите да проверявате номерата на модулите. Ще съберем всички книжки сирачета (т.е. на такива дето не им се знаят къде са модулите) и ако някой евентуално опре до гаранция тогава ще му мислим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой надзъртал ли е над рамото на майстора докато връзва устройството ?

Смятам да закача изхода към фаровете през диоди и не знам дали ще повлияе на работата на устройството :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не връща към устройството при включени фарове ... изхода ще вържа след релето т.е. при работещ модул към инсталацията няма да ходи нищо , но при включени светлини да не е под напрежение изхода ... не знам алармаджиите така си защитават изхода за мигачите smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.