Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

DRL модул - откъде и какъв?


Цецо75

Recommended Posts

  • Отговори 116
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Цецо75

    26

  • ID A

    16

  • The Best Forman

    12

  • fulcrum

    7

Най-много писали в темата

Предупреждавам ви обаче, че не ме бива в пазарлъците и незнам дали ще ни даде голяма отстъпка за 6 броя, при все че сигурно е заринат с поръчки. Така, че цената сигурно ще е пак около 50лв...

 

Поне ще спестите от куриерски услуги - както като си поръчахме с теб масло. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи човека оферира следното:

[attachment=0]price_list.rar[/attachment]

 

Ще има готови другата седмица, защото чака доставка на зумери.

 

40 кинта базов модул, на нас май такъв ни стига, а?

 

Ако е така, утре в 12:00 ще поръчам 7 броя (Аз, zloqq, Pechatara, 2x Best Forman, kalata и hamsia). Ако някой още иска или някой от искащите се отказва, до утре да ми пише на лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали ще има поне една книжка с инструкции.

 

Да има книжка със схема на свързване и подробно обяснение за програмиране и работа на устройството.

Абе направил го е човека както си трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е така, утре в 12:00 ще поръчам 7 броя (Аз, zloqq, Pechatara, 2x Best Forman, kalata и hamsia). Ако някой още иска или някой от искащите се отказва, до утре да ми пише на лично.

 

+2 броя за колегата rapid. Станаха 9.

 

Аз лично мисля да поръчам и тоя Turnminator, че как съм свикнал с тая глезотия на двойката... Някой слагал ли я е на О1 и има ли някакви особенности при монтажа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля да си поръчам тази глезотийка за мигачите. Ако някой я е поставял нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Фабия няма да стане, поне така си мисля. При нас няма реле за мигачи. От компа тръгват два минуса и в зависимост лоста накъде се натисне се замасяват едните или другите. А компа подава плюс към мигачите по друга линия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, значи няма да мога да се възползвам от тази благинка. Благодаря ID A! smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за covardale.

 

Понеже се появиха още желаещи днес, ще изчакам до утре на обяд с поръчването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Преди 2-3 седмици ходих до Благоевград и си взех "Smart DRL" и "Turn Minator". Смятам това за най-професионалния "After Market" продукт. Понеже от няколко години имам друго устройство за включване на светлините ("Made In Баща Ми ;) ), за сега "Smart DRL"-а няма да го монтирам, макар, че има много готини фукнции. Като се нормализират атмосферните условия, сигурно ще го сложа. Иначе "Turn Minator"-а го монтирах ведната, че от доста време го исках :) Работи чудесно, като има нещо, което, поне мен, леееко ме дразни - само да измисля как да го обясня разбираемо :-k Да приемем, че при подаване на импулс с лоста за мигачи, оригиналното реле, задейства мигачите веднага и те започват да мигат на всяка секунда. Например - 1 секунда светят, 1 секунда не светят. След като сложих "Turn Minator"-а обаче, след подаване на сигнала с лоста за мигачите, мигачите се пускат за 1 секунда (все едно първото мигане) и по средата на тази секунда спират и тогава "Turn Minatora" влиза в действие и повтаря мигането, избрания брой пъти (от 1 до 9 май). Май не го написах разбираемо. Ще пробвам пак: Вместо при подаване на сигнал с лоста за мигачите, да започне: 1 секунда свети - 1 секунда не свети (тоест абсолютно стандартно мигане), сега се случва следното: 0.5 секунда свети (тук някъде "Turn Minator"-а влиза в действие) - 0.5 секунда не свети и тук вече продължава нормално - 1 секунда свети - 1 секунда не свети. Иначе и двете изделия са изработени професионално, само им липсва пластмасова кутийка, защото сега са голи платки, които не е удачно да висят, някъде под таблото, просто ей така. Някъде се продават малки пластмасови кутийки - с капаче, малко по-голями от кибрит, но ще питам къде. От 1-2 лева започват цените и има различни размери. С малко модификация "Smart DRL"-а и "Turn Minator"-а ще влязат в тях и ще си стане завършено, от всякъде, изделие. Даже производителя може да си напечати координатите върху тези кутийки - мисля, че ще стане екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Иначе и двете изделия са изработени професионално, само им липсва пластмасова кутийка, защото сега са голи платки, които не е удачно да висят, някъде под таблото, просто ей така.

 

Моят SmartDRL модул го взех преди два дни и мога да кажа, че платката е затворена в специален шлаух и няма никаква опастност. Освен това в упътването изрично е отбелязано, че устройството трябва да се монтира така, че да не виси на кабелите си.

Съжалявам, че не мога да направя снимка тъй като вече го монтирах, а пък и не ми се разглобява отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Иначе и двете изделия са изработени професионално, само им липсва пластмасова кутийка, защото сега са голи платки, които не е удачно да висят, някъде под таблото, просто ей така. Някъде се продават малки пластмасови кутийки - с капаче, малко по-голями от кибрит, но ще питам къде. От 1-2 лева започват цените и има различни размери. С малко модификация "Smart DRL"-а и "Turn Minator"-а ще влязат в тях и ще си стане завършено, от всякъде, изделие. Даже производителя може да си напечати координатите върху тези кутийки - мисля, че ще стане екстра.

хм, навремето монтирах първата версия на smart DRL (без turnminator) на пасатора и всичко беше много грамотно поставено в здрава пластмасова кутийка (и по спомен имаше реклама на производителя L&R). жалко, ако тази кутийка липсва в новите версии, защото на фона на цената на устройството, цената на кутията за нея е смешна. ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги с О2 би трябвало да поръчват модела с два отделни изхода. Въобще новите модели с управление на фаровете от компютър. Защото при тях инсталацията е друга. Замислих се, че от вчера няколко колеги ме потърсиха по телефона.

 

Това най-вече за колегата Калата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги с О2 би трябвало да поръчват модела с два отделни изхода. Въобще новите модели с управление на фаровете от компютър. Защото при тях инсталацията е друга. Замислих се, че от вчера няколко колеги ме потърсиха по телефона.

 

Това най-вече за колегата Калата.

 

Привет Иво.

 

Благодаря за пояснението, но поръчвам модула за другата кола ;)

 

Октавията си е със софтуерно активирани дневни светлини.

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е О1 също да е така - т.е. да е с отделно управление на ляв и десен? (поне тия от късните години 2003+, тя се прави чак до 2010)?

 

Казвайте да знам дали да поръчваме от евтините...

 

То въпроса е към колегата ID A, че има ELSA и може да погледне схемите :) Ще чакам с поръчването.

 

Иначе станахме 11 с колегата pow.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо,

 

като се стигне до поръчка на модула, поискай продавача да ти потвърди, че поръчания модул може да управлява светлините по "минус".

 

Другата кола е японска и там са така.

 

Важно ми е, защото продавача като види, че от Шкода клуб му пускат поръчка, може да изпрати версия за стандартно управление на светлините.

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами взеха да стават сложни нещата. Май не е зле всеки от заявителите да каже какво точно му трябва, за да не поръчам нещо дето да си го бием в главите после.

 

На мен ми трябва за О1 2003 година. Някой да каже как са светлините там, че не съм я отварял никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

01, 99г.не зная преди фейса дали има разлика с вашите, би трябвало да съм стандартен :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.