Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

DRL модул - откъде и какъв?


Цецо75

Recommended Posts

Понеже другата тема си стана говорилня, отварям нова.

 

Колеги, ако вече сте монтирали DRL модул на вашите автомобили, споделете какъв, от къде сте го взели, какви пари, трудности при монтажа и т.н. По добре да инвестирам в модул, отколкото в джоба на родната милиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 116
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Цецо75

    26

  • ID A

    16

  • The Best Forman

    12

  • fulcrum

    7

Най-много писали в темата

Бих те помолил, когато се стигне до поръчка и монтаж, ако може и мен да ме пишеш към сметката smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм със SmartDRL. L&R му е регистрацията при нас и в VW форума. Неговите май са най-скъпи, около 50 лв. бяха преди две години, сега не знам. Но си спомням, че за поръчки над 5 броя правеше отстъпки. Добре ще е повече хора да се групирате.

Управлението дали да е включен, на колко % да работи, време за изчакване преди включване, време за изчакване преди изключване и т.н. се активира след поредица от включвания на габаритите, докато други използват поредица от включвания на светлинния клаксон. То май само по това се различават.

А, гледайте да има един изход, защото има модули и с два отделни изхода, които малко трудно ще ги вържите. Моят лично е в таблото под волана, като взима захранване от общия 12V и изхода е вързан на изхода от лоста за дългите. Така използвам оригиналните проводници към всеки фар и оригиналните им предпазители. Самия модул също си има предпазител, а и в зависимост от модела, някои са защитени от късо на изхода. При SmartDRL ги има при всички разновидности. Нищо не е рязано, само забелихме малка част от оригиналните в колата проводници, а за присъединените проводници използвахме припой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм със SmartDRL.

 

:smt017

Аз също съм с такива. Купил съм 3бр. и вече 2 години работят безпроблемно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом сте доволни, направо да видим дали не можем да се групираме за отстъпка. Аз и Велко с по един брой сме дотук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм със SmartDRL.

 

:smt017

Аз също съм с такива. Купил съм 3бр. и вече 2 години работят безпроблемно.

 

Потвърждавам, на различни коли съм имал от почти всички поколения SmartDRL и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента доста хора предлагат такива модули и даже в нашия форум има един от Пд, който предлага такива, като неговите са по около 25 лв. най-евтините. Просто потърси, те всичките изглеждат еднакво. Иначе аз съм твърдо за SmartDRL, но не се води само от нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то въпроса е да е нещо изпипано. То е ясно, какво има вътре едно крайно стъпало с транзистори и един ПИК контролер :) . Но крайното стъпало са си някакви транзистори (MOSFET или IGBT) и ако китаеца е решил да пести, може да донесе много проблеми - ще ръгне някакви по-евтини и с по голям Rds и ще грее, ще гори...

 

Затова търся някой като теб, който е натрупал опит. А дали ще дам 10-15 лв. отгоре, по добре да ги дам веднъж :)

 

То за направа е за 3 дена работа, но няма кой да се занимава със щуротии :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом сте доволни, направо да видим дали не можем да се групираме за отстъпка. Аз и Велко с по един брой сме дотук.

+1 smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се закача на влакчето ... Цецо , ако цените са супер изгодни драсни едно ЛС може да се включа и с два та да станем 5 на куп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Късно видях темата иначе и аз щях да се включа в груповата поръчка :) . Вече поръчах SmartDRL и мисля, че това е по-добрият избор. Между другото сутринта като говорих с представителя от фирмата ми каза, че разполага само с две налични бройки в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огромно е , наистина.

Аз си ги проектирам( от 2006г) , произвеждам за различни марки автомобили , монтирам( иска се детайлно познаване на ел . инсталацията на МПС - то , на което ще се монтират) , но...не съм програмист на PIC и не мога сам да сътворя Smart DLR.

Иначе от комерсиалния алтернативен евтин вариант - колкото искаш. :)

И аз събирам заявки от родния ми Смолян , ще пазарувам поне 10 у - ва от пловдивски производител , но в момента и той е изненадан и не може да насмогне на производство.

Иначе ключовия полупроводников прибор за управление на DLR- а е MOS транзистор (IGBT също може , но излиза доста по -

скъп) и съответно да се спести/съкрати охлаждащата му площ , се управлява в ключов режим посредством ШИМ - модулатор.

 

За включване на габаритни светлини - мисля , че законово не е упоменато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотук петима. За толкова едва ли ще вземем кой знае каква отстъпка при това търсене. :)

 

Мен лично и 50 кинта ме уреждат де. Както казах в модула няма нищо особенно като ноу-хау, важното е да е оразмерен правилно. От сайта на SmartDRL изтеглих описанието и характеристиките и по начина по-който са написани си правя извода, че човека е грамотен в областта и има знанията да го направи както трябва. Затова за себе си предпочитам да дам тези 50лв. на него, вместо на някой търговец на китайски боклуци или да седна да го правя сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм решил да поръчам този http://cardrl.eu/cardrl-s.htm ще пиша като го монтирам

 

Аз съм с такива и на двете коли от много години и до сега никакви проблеми. Разликата в цената когато ги вземах спрямо Smart DRL беше доста. Един съвет на дълги не повече от 20% . За хората с октавия 2 с халогенни крушки на късите, може да се направи с ваг-ком за 5 мин, описал съм го подробно тук viewtopic.php?f=46&t=14105&start=45

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се свали лъчът на дългите допълнително надолу. Нормално дългите светят така при коли с ксенон, а при тях заради автоматично регулиране при височина, при намаляване на скоростта фаровете се насочват надолу. Съответно при изключване си остават в долно положение и тогава ДРЛ не дразни. Иначе се получават някои дразнещи отблясъци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с такъв модул от година и половина. Сложих го на дългите на 20% и досега съм нямал забележки откъм заслепяване през деня. Модула си го купих от Пловдив от някакво момче от нашия форум. Един съвет от мен:модула е с допълнителен предпазител, мисля че беше 15А, който е на някакъв измислен цокъл, който при мен се стопи след 2месеца и светлините отказаха. Смених цокъла на предпазителя със стабилен такъв и вече 1година всичко е ОК. Ако не са си направили труда да влагат по-хубав материал за цокъла и предпазителя, сменете ги за да си нямате проблеми впоследствие. И още нещо, при монтажа е хубаво да поместите модула до предпазителите отляво на таблото(при мен се събра без проблем), за да е на лесно достъпно място при евентуален проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май Цецо ще се окаже прав за качеството при разлика в цената. Аз лично откак е монтиран преди две години, нищо не съм му пипал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Късно видях темата иначе и аз щях да се включа в груповата поръчка :) . Вече поръчах SmartDRL и мисля, че това е по-добрият избор. Между другото сутринта като говорих с представителя от фирмата ми каза, че разполага само с две налични бройки в момента.

 

Днес още сутринта получих модула, монтирах го и мога да кажа, че работи перфектно.

Продавача е супер коректен smile027 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за http://smartdrl.com/. Поръчах си два по 40 лв. и доставка с булпост до поща в София 5,80 - 85,80. В vw форума има описание със снимки за голф 4 как се монтира същото е за старата Октавия. Хареса ми как е описано и ваденето на ключа за фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.