Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за ред на преминаване през кръстовище.


tuningmania

Recommended Posts

Иво, щом поставяш така нещата.

 

Кажи тогава в закона къде пише, че знак Б2 има по-голяма тежест над знак Б1?

 

Сериозно към другите колеги!!! Написал съм го в 1ви пост, почернил съм го!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 79
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • BlackPearl

    10

  • ID A

    10

  • The Best Forman

    9

  • felicialx

    7

Най-много писали в темата

Абе нямаме ли си един полицай в клуба да разреши спора s_flag

Хора що се карате за глупости smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знак Б2 има една дума най-отпред "СПРИ!". А не аз, а вие казвате, че са равнозначни. И ви питъм откъде съдите за това?

 

Като е така обяснете ситуацията от схемата, МПС1 и МПС2 идват еднавремнно. И двете навлизат и се удрят. Как не спрелия на знак СТОП се оказва, че не е длъжен да спира?

 

От това по-просто няма накъде. Две коли, един знак стоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е казал, че не трябва да се спира на СТОП?????

Т'ва е най-якото изказване smile091

И никой не извърта частни случаи. Описал съм двете възможни ситуации. Това, че си си навил на пръста и се чудиш как да го извъртиш невярното твърдение и да се окажеш прав, че STOP-а е по-по-най от знаците е друга работа вече. Група Б са знаци, относно предимството - едни показват кои имат предимство, а други показват - кои нямат предимство на пътя. На СТОП спираш, на другия - не. Но и в двата случая си БЕЗ предимство пред тези, които са по пътя със. Са от к'ъв зор реши, че искаш да приравняваш знака който ти дава предимство с този, които ти отнема - не знам. Тук вече объркването на нещата не е в моя талавизор.

А това, че караш по 30К на година само да вметна, че няма ниииииищо общо с познаването и прилагането на ЗДП. Може да караш и по 50К на година и да си нарушаваш нарочно или от незнание ЗДП и пак да не те хванат. Можеш да излезеш за 1 час до някъде и да те глобят. Т'ва е късмет. Разбира се, ако си спазваш правилника, вероятността да те спрат и глобят клони към нула сигурно :)

Аз миналата седмица минах 8800 км. Демек правя за месец, колкото ти за цяла година и не ме спряха, но това не значи, че знам всичко и съм перфектен. Не ме прави по-знаещ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ко праим в следната ситуация.

Карам си аз тараляка и навлизам в такова кръстовище.

-Я, не съм с предимство, няма коли в платната с предимство!

- Има кола която е в платното без предимство..... Я да и погледна знака :) , аааа тя има ЗНАК СТОП, аз я да видя - имам знак че не съм с предимство.

 

Ти докато ги гледаш всички тези неща..... Вече 3 бързи БМВта и 2 ПЕРНИШКИ ГОУФА ще са ти отнели предимството!

 

Ивчо,бъркаш в задачката. (мое скромно мнение)

 

И двата автомобила са БЕЗ ПРЕДИМСТВО- независимо какви са им знаците- ТЕ УКАЗВАТ, ДА СЕ ПРОПУСНАТ ДВИЖЕЩИТЕ СЕ С ПРЕДИМСТВО. След това важи правилото на дясностоящ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също призовавам да не се правят генерални заключения кой как чете ЗДП, щото ако компетентните органи си бяха свършили работата, нямаше да има такива безумни кръстовища и тоя спор изобщо нямаше да се състои. Айде ся ние сме виновни, че някой фуражкаджия я е свършил кат лалугер в курник smile175

Да не говорим, че съм бил свидетел на следната ситуация:

 

post-7136-138453405264_thumb.jpg

 

Червеният няма какъвто и да било знак, та така или иначе му се налага да гледа знаците на другите. Само дето и двата знака на другите не са на стълб непосредствено преди кръстовището, а са закачени на дървета с обрасли корони, които напълно ги скриват от погледа на червения (а и не само на него, но това в случая няма значение). Логично червеният си мисли, че е на нерегулирано кръстовище и по навик поглежда вдясно, няма никой, навлиза в кръстовището и там отляво го удря синият. Идва КАТ и разбира се червеният е виновен, защото не е хвърлил един боб преди да влезе в кръстовището, за да познае имат ли аджеба поне другите знак, след като той няма. И разбира се нито КАТ, нито общината са виновни, щото всеки прехвърля отговорността за знаците, поставянето им и контрола на другия. И това е напълно реална ситуация, 2008ма година, в Хаджи Димитър, на кръстовището на Васил Петлешков и Филип Тотю. Оня ден минах оттам, червеният все още няма абсолютно никакъв знак, утре понеже пак ще мина оттам, ще погледна дали поне ромбовете за предимство се виждат, в което много силно се съмнявам. smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук не става въпрос за абсурдни кръстовища и тотална некомпетентност на съответните органи, въпреки, че задачката е от тях и като цяло в БГ е пълно с абсурди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересна друга ситуация ...

Караш си ти бързата Фабия и наближаваш знака СТОП , ама виждаш , че по пътя де е главен нема коли , ама не ме виждаш мен дето идвам от към другия знак и така си влизаш в кръстовището що си ми десностоящ и поне и аз съм видял , че няма коли по главния път и си влаам , що не знам , че требва да спазвам това правило и така се срещаме по средата и почваме да се храним щот сме отворковци и знаем правилника (така де ЗДП) , ама не сме видели в близкия храст / дърво или кафене хората с белите коли и сините униформи , които идват въпреки , че никой не ги е викал.

Та въпроса е - кой ще отнесе актчето ?

 

П.П. По колите нема драскотини , що и двамата имаме добри рефлекси и спирачки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Пепи. Сериозно? МПС2 не спира на знак СТОП, навлиза в кръстовище, прави ПТП и ......

 

Къде написах, че не спира? Напротив, спира, оглежда се, установява, че е с предимство (дясностоящ) и навлиза. През това време един многознайко, вместо да гледа своите знаци гледа чуждите и го удря.

 

И прекратявам спора. Безмислено е. Наумил си си че един знак е по-ограничаващ и въртиш и сучеш да го извъртиш, че си прав. Аз пък нямам време да се занимавам с глупости smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук не става въпрос за абсурдни кръстовища и тотална некомпетентност на съответните органи, въпреки, че задачката е от тях и като цяло в БГ е пълно с абсурди.

Така е, не става въпрос, но дадох горния пример само в подкрепа на това, че не тоя, който чете ЗДП "като дявол евангелие" е кривият, а тоя, дето го е писал ЗДП-то и тоя дето е набил тия колци със знаци там, къде не им е местото. Просто ужасно се дразня от такива генерални заключения и коментари.

 

ЕДИТ: Желязков, ОТЦЕПНИКО, трябва и :smt030 да има smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се надявам, че господата униформени са добре запознати със закона (а, не да спорят както спорим ние)...

 

Аз ще извадя малко грес, те- 4 трупчета и ще се погрижим заедно за книгата ти- да не ръждяса!

 

smile004 smile004 smile004

 

П.С: Без фактически извършени НИКАКВИ нарушения и без явни доказателства- не виждам защо някой на някого трябва да пише акт! Ко ще ми пишат- предпоставка за ПТП ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не спиране на знак СТОП все още се наказва с парична глоба и загуба на точки , нищо че ти го четеш "Спри, пропусни движещите се по пътя с предимство" , ама на властта иди обяснявай , че по пътя с предимство вече половин час кола не е минавала , щот са разкопали за нова метростанция smile001

 

П.П. Веднъж да кажа , че не си спрял на знака , иди обяснявай , че си ми десностоящ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И избегна коментара ако МПС2 не спре на знака СТОП и удари МПС1, кой ще е виновен?

МПС1 защото е нямало право да навлезе в кръстовището при наличие на МПС с предимство. Май го писах преди 5-6 поста това smile049

 

От цялата дискусия разбрах едно - в България ЗДП се чете, както дявола евангелието. После полицията ни била виновна [-X

Темата започна как МПС2 е с предимство. Аз не съм съгласен. Опростих ви ситуацията до две коли идващи едновремнно. Според Пепи дори и МПС2 да не спре на стопа, пак МПС1 е виновно. Оттук защо МПС не спирайки на СТОП да НЕ Е виновно? Пак оттук, ако МПС2 бе било виновно при ПТП, как ще е с предимство?

 

Велко, за една България, аз с Б категория смятам навъртяните км за съвсем прилични и въобще не се сравнявам с някой. Коментара беше за Пепи, относно горната му забелжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да обиждам никой, не мога да повярвам как може за нещо толкова обективно и еднозначно да има 5 страници въртене и усукване!!! Черното не става бяло! А се сърдим после на политиците, какви били, що били и как ни лъжат. Че те не го правят нарочно бе - просто сами си вярват! То като четох изказванията ме хвана страх да минавам през кръстовища без светофар. НЕ МОЖЕ всеки да си кара както си иска!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си признавам , че го правя за спорта ... може да е някакъв вид мазохизъм , ама не мога да се сдържа на всяко мнение да ми прибират по два пъти майсторското smile168

Модератора на раздела обещавам ще бъде обещетен с :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Според Пепи дори и МПС2 да не спре на стопа, пак МПС1 е виновно.

...

 

Айде цитирай го това! Къде точно го написах? Некоректно е да пишеш неверни неща, само и само да се докараш прав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Според Пепи дори и МПС2 да не спре на стопа, пак МПС1 е виновно.

...

 

Айде цитирай го това! Къде точно го написах? Некоректно е да пишеш неверни неща, само и само да се докараш прав!

И избегна коментара ако МПС2 не спре на знака СТОП и удари МПС1, кой ще е виновен?

МПС1 защото е нямало право да навлезе в кръстовището при наличие на МПС с предимство. Май го писах преди 5-6 поста това smile049

 

От цялата дискусия разбрах едно - в България ЗДП се чете, както дявола евангелието. После полицията ни била виновна [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ситуацията е еднозначно определена. 10 лева струва правилника от 2012 с най-новите изпитни въпроси. Вътре я има същата! Приятелката ми я запомни без да коментира и умува. А ние тука, големите шофьори... Ако двата автомобила стигнат и навлезнат едновременно в кръстовището и стане ПТП и на двамата водачи ще бъдат съставени актове, като и на двамата ще бъдат за неспазване на знаци. На единия (условно левия) че не е пропуснал кола с предимство, а на другия (условно десния), че не е спрял! Това е. И е просто. :) smile159 Хайде да работим, вече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, ситуацията е решена.... типично по български. Актове и на двамата и другия път... да не минават по това кръстовище :)

 

Навремето така баща ми раздваше справедливост в детската стая - по един шамар на мен и брат ми, а ние помежду си да уточняваме кой е виновен... Пък станахме хора, начи явно работи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

smile175 Просто прочети мненията ми и не се прави на луд! И прекратявам. Абсолютно безмислено е. Ти дори не си си направил труда да ми прочетеш мненията, а си тълкуваш твоите. [-X

 

PS: Я да видим какво съдържа визирания от мен пост:

...Защото той може и да е спрял, но виждайки, че няма автомобили по пътя с предимство има правото да навлезне и то с предимство пред тези идващи му от ляво. Пък ти послед доказвай, че не е спрял smile049
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.