Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автоматично пускане на светлините


grizzly18

Recommended Posts

Здравейте колеги незнам дали тука е мястото на темата , но ако не е я изместете .

Става въпрос за новия закон които гласи че трябва да се кара със светлини постояноо и се питам мога ли със Vag-com да си настроя Fabiikata да и се пускат автоматично късите със паленето на двигателя :)

и ако може как става това нещо 2001 г е колата и си мисля също така че темата ще е доста полезна след приемането на закона окончателно :) smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писал съм, дори и схема има. Управлението е от датчика за налягане на маслото. Просто потърси.

Edit:http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/37216-drl-%D0%BA%D0%B0%D0%BA/?hl=drl

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

не става на фабията

Бавен ми е нета, за да търся във ФауВе форума, колегата с ник L&R е сложил дори снимков материал за монтаж на смарт ДЛР в Фабия 1 и всичко работи smile027
Поста ми има продуктово позициониране, понеже въпросния колега ги произвежда :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре да си купиш дневни светлини(сигурно ще станат доста популярни), аз така мисля да направя. Ниска икономия. Нещо подобно:

http://www.obautodily.cz/skoda_fabia_le ... 8-603ps001

Само трябва да видя как да си ги взема от Чехия.

По закон трябва да караш с дневни светлини или къси светлини. Той закона вече е приет окончателно. Сигурно до седмица трябва да влезе в сила, ако вече не е влязал в сила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре да си купиш дневни светлини(сигурно ще станат доста популярни), аз така мисля да направя. Ниска икономия. Нещо подобно:

http://www.obautodily.cz/skoda_fabia_le ... 8-603ps001

Само трябва да видя как да си ги взема от Чехия.

По закон трябва да караш с дневни светлини или къси светлини. Той закона вече е приет окончателно. Сигурно до седмица трябва да влезе в сила, ако вече не е влязал в сила.

Това са халогени мисля че няма да го признаят за дневни светлини.Даже ако караш на халогени някоя глоба да отнесеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са халогени мисля че няма да го признаят за дневни светлини.Даже ако караш на халогени някоя глоба да отнесеш.

Това са LED сертифицирани дневни светлини(пише RL00, R87). Махаш тези за мъгла(халогените) и слагаш дневните LED.

Какво е дневни светлини - http://www.tuning.bg/avto-novini/drl-dn ... riya-23124

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре да си купиш дневни светлини(сигурно ще станат доста популярни), аз така мисля да направя. Ниска икономия. Нещо подобно:

http://www.obautodily.cz/skoda_fabia_le ... 8-603ps001

Само трябва да видя как да си ги взема от Чехия.

По закон трябва да караш с дневни светлини или къси светлини. Той закона вече е приет окончателно. Сигурно до седмица трябва да влезе в сила, ако вече не е влязал в сила.

 

 

Е такива не продават ли тук ?

 

Ще паснат на моята Фабия чудесно , тя и без това няма халогени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да продават такива от фабиа рс 280 лв струват :smt034

 

 

Йок бре...да не дава Господ...нещо за "Илиянци" питам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да продават такива от фабиа рс 280 лв струват :smt034

Дай линк? Ама те дневни ли се водят или за мъгла? То не е важно само осветителното тяло, а и как са направени да светят. Тия които съм показал се свързват към запалването и габаритите. Да се палят като колата се стартира и да се гасят или намали светлината им като се включат габаритите/късите светлини.

 

ПП. Сега ги видях, дневни светлини са:

405f60038d76.jpg

Ама ъгълът им е друг и няма да паснат на решетката на моята Фабия. И остава въпроса със начина им на работа/ел.схемата. Моята Фабия няма ел. схема за дневни светлини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са халогени мисля че няма да го признаят за дневни светлини.Даже ако караш на халогени някоя глоба да отнесеш.

Това са LED сертифицирани дневни светлини(пише RL00, R87). Махаш тези за мъгла(халогените) и слагаш дневните LED.

Какво е дневни светлини - http://www.tuning.bg/avto-novini/drl-dn ... riya-23124

Вари обяснявай на нашите малоумни полицайчета кое какво :D

 

В статията която цитираш пише

В Правило № 48 е записано как трябва да бъдат монтирани дневните светлини. Външният край на светлините не трябва да бъде на повече от 400 мм. от най-крайния външен ръб на превозното средство. Разстоянието между вътрешните краища на двете дневни светлини не трябва да бъде под 600 мм. или 400 мм., когато общата ширина на превозното средство е под 1 300 мм. Височината от земята трябва да бъде между 250 мм. и 1 500 мм.

тоест светлините трябва да са на височина от 250 мм. до 1 500 мм. Мисля че халогенките са по - ниско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоест светлините трябва да са на височина от 250 мм. до 1 500 мм. Мисля че халогенките са по - ниско.

Това лесно се проверява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих го и се оказа ,че са над 250 мм. Няма проблеми.

Ами защо глобяват при включени халогени? Винаги може да кажеш че са дневни светлини :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих го и се оказа ,че са над 250 мм. Няма проблеми.

Ами защо глобяват при включени халогени? Винаги може да кажеш че са дневни светлини :D

Разликата е голяма така ,че е трудно да се сбъркат. При дневните не ти светят отзад светлините, дневни светлини са LED обикновенно , а за мъгла са халогени. На халогените/фарове за мъгла няма 00RL или R87 обозначение. Фаровете за мъгла имат друго означение на стъклото си(тоест В) . Рефлектора е друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дневните светлини хич не е задължително да са LED! Пример - Ауди А6, 2.7TDI, 2006та smile049

 

344865.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защо глобяват при включени халогени? Винаги може да кажеш че са дневни светлини :D

Разликата е голяма така ,че е трудно да се сбъркат. При дневните не ти светят отзад светлините, дневни светлини са LED обикновенно , а за мъгла са халогени. На халогените/фарове за мъгла няма 00RL или R87 обозначение. Фаровете за мъгла имат друго означение на стъклото си(тоест В) . Рефлектора е друг.

Афтърмаркет DRL са LED, но фабричните не е задължително да са LED.

Моите са фабрични и са в корпуса на халогенните, но с отделен рефлектор и са с обикновена крушка.

Да се лъже полицията, че халогенните са ти дневни според мен няма смисъл.

Идеята според мен е като използваш дневните светлини и като те спре полиция и ти каже ти защо караш на халогенни и ти да кажеш аааа не не ето това са ми халогенните и да ги включиш и те да видят, че са две отделни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за афтърмаркет. Знам ,че има заводски дневни светлини с халогени, ама те не са темата на обсъждане тук. Който си има дневни серийно него не го бърка новия закон и тези теми също не го интересуват .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята Фабия 1.4 MPI Комфорт 2001г. късите светлини изобщо не могат да бъдат изключени дори при ключа на 0. Явно още преди 10-на години това е било задължително спец. за Австрия и е запрограмирано в комфорт модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Ф1 и Ф2 фаровете се управляват директно. Няма комфорт модул. Има едно реле за включване на къси и габарите при палене. Ти си с такова реле. За питащите струваше към 60 лв. в ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Ф1 и Ф2 фаровете се управляват директно. Няма комфорт модул. Има едно реле за включване на къси и габарите при палене. Ти си с такова реле. За питащите струваше към 60 лв. в ЕТ.

 

 

Би ли ми казал нещо повече за това реле? номер /индентификация/ и каде се поставя?

Само се поставя ли или трябва и по компютъра да се бърника.

Питах ги в Еуратек ,гадовете като видяха че вече е в закона това ,искаха 80лв само за релето ,поставянето било отделно,и ако и там искат 40лв ше им еб* и дневните светлини;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.