Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За отношението към съвестните лизингополучатели


baijoro

Recommended Posts

С огромна радост през 2005г си взех на лизинг от ЕТ /Аутобохемия/ една от първите Октавия 2 - супер красив и здрав автомобил. За нещастие, обаче, към края на лизинга попаднах в тежко ПТП, вследствие на което за няколко месеца бях прикован към леглото. След разговор с "Лизингов отдел" стана ясно, че трябва оставащите вноски да се покрият в срок, иначе жестоките лихви по лизига ще се трупат. Въпреки липсата на приходи и големите разходи по лечението на мен и съпругата ми, която беше по - зле от мен, успях без закъснение да си внасям вноските.

Предложих на ЕТ следното: тъй като колата е тяхна собственост и рано или късно ще им я изплатят, нека тази сума да бъде като първоначална вноска за нова Шкода и да почна да я изплащам -не се съгласиха.

От застрахователната компания ЗК /така ще я наричам, защото още имам някои неща застраховани при тях/ казаха, че автомобила трябва да се закара в най-близкия сервиз на ЕТ, където да го разглобят и да видят кои части са здрави и кои не и тогава да направят оценка на щетата. А тя - любимата ми Октавия беше ОЧЕВИДНА тотална щета. Това закарване не можеше да се осъществи, защото колата беше веществено доказателство и беше на "отговорно пазене" /просто захвърлена/ в двора на един КАТ. Започнах да ги моля да я огледат на място в КАТ - те отишли, снимали я, но поради деформациите не могли да снимат ВИН - номера и нямало как да се докаже, че това е застрахованата кола. После пък ми изчезна документа, че нямам алкохол в кръвта и трябваше да им го пращам допълнително... после спряха да си вдигат телефона...после писах жалби...

И така докато ЗК реши да ми плати колата изминаха ТРИ години.

 

И понеже не съм собственик за всяко действие по колата искам пълномощно от Шкода, а познайте колко се задействат на моите молби - нали съм им изплатил колата, за тях съм г-н Никой. Дори когато ЗК най-после изплати колата на ЕТ пак имаше проблеми да си получа парите. Наложи се да пиша молба! Може би си мислеха, че не ги искам тези пари, а искам колата ми да е два пъти платена на ЕТ - един път от мен и един път от застрахователя.

Възмутен съм от непукизма на ЕТ към изрядните си платци! Единствен Г.Геров след разговор с адвоката ми почна да се държи като пич.

Ами това е - малко дълго стана, ама дано не попадате в ситуация като моята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-важното е, че ТИ И СЪПРУГАТА ТИ сте ок и сте се възтановили напълно (надявам се) след инцидента.

 

А на тез от ЕТ...... :smt0344 бих се цензурирал сам, че ако трябва да казвам какво мисля за онези МИШОЦИ от СОФИЯ (МАЛОУМНИТЕ СТОЛИЧАНИ дето се мислят за месии) ......да не пиша глупости!

 

Поздрави!

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, 2009 се обзаведох с една колица от официалния представител.

 

Тъй като съм прост счетоводител преди да се набия в лизинга взех лизинговата схема и я сравних с схемата на вноските по потребителски кредит от няколко банки / кредит до 40 000 лв. / без поръчител и без залог на движимо/недвижимо имущество.

 

Оказа се че за 4-те години кредит ще дам цифром и словом под 500 лева общо - по десетина лева месечно е разликата.

 

Ами познайте дали не си взех колицата с кеф на мое име на талончето.

 

П.П. Съответно си избрах аз къде да си правя КАСКО-то което ми спести по 80 лева годишно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато решиш да станеш длъжник и го направиш - би трябвало да си наясно и с някои рискове, за които нито банкер нито лизингодател ще ти напомнят, но ще ти ги завоалират така хубаво в розова светлина, че със сигурност да останеш възхитен. Наивно е да се смята, че някой от тях ще те разбере и ще направи нещата да не са ти в тежест. А за тях са направили всичко възможно да защитят собствения си интерес -и независимо че някои негативни събития могат да се случат с малка вероятност. Подпишеш ли да дължиш- в тоз филм си. При лизингодателя условията са обвързани с много негови сделки с трети лица- гаранции, застраховки, обслужване, ремонти- бих казал всевъзможни условия да ти го набутат всякак в тяхна полза, докато през банката си просто длъжник на банка. Не че е много хубаво и това. Лично аз бих се возил дори на колело ако нямам пари да си платя колата, но пък не е публична тайна че на пазара има автомобили за всеки джоб. Че не е нов- това може да е само и единствено емоция, в много случаи и от техническа страна е по-добре. Или като не е за 40, а за 15 или 20 примерно, по-лесно може да събереш и платиш за да не се връзваш с дългове.

Съжалявам за случилото се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.