Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на климатик:


Цецо75

Recommended Posts

Някой има ли доверен човек в София, който да е наясно с климатиците, монтажа и подръжката им? Трябва да купя един климатик, а това е ебати приключението. Информацията е толкова много, че просто се отказах да я асимилирам - нито имам време, нито желание.

 

Търся си човек за консултация, който обаче да не е поредния преквалифициран разбирач по всичко, да дойде да огледа, да препоръча, ако може и да монтира и подържа.

 

иначе ми трябва за следното:

 

1. Активно охлаждане и активно отопление.

2. 15 квадрата стая + запас за 10 квадрата кухня и коридор. Второто ще се ползва по-скоро по изключение.

3. Панел с изолация и ПВЦ дограма. Отгоре никой не живее. Изложение юг и югозапад.

4. От основно значение е комфорта - шум и адаптивност на струята за вътрешно тяло и шума на външното тяло. В стаята ще се спи.

5. Цена 1000-1300лв. До 1500лв. с монтаж.

6. Здрав и с колкото се може по-дълга гаранция.

7. Може и втора ръка, ако ще е японски и достатъчно здрав.

8. Мразя китайски стоки, ама ако няма как....

9. Имам навика да задавам тънки въпроси и да навлизам в технически подробности, т.е. човека трябва да има нерви да ми отговоря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, за мен марките след много перипетии са 2 : 1.Panasonic - E12NKE-3 ( до -15' ) - 1600 лв- доскоро беше с безплатен монтаж , сега не е , към октомври пак ще е .

2.Митсубиши Електрик ME-25(35) VA - 1200 лв(1400) - в момента са на промоция , иначе са с 300-400 лв отгоре. При тях монтажа е между 100-150 лв - на каквито случиш. Двата модела са здрави , надежни при минуси , Панасоника има 5 г гаранция. Най-доброто във високия среден клас.

Дайкин въобще не гледай , ако искаш да ти е мирна глава.

За повече доводи, питай ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Какво мислиш за втора ръка японец. Пак за тия пари.

 

2. Това митсубиши кой го продава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои модели (може и да не е цитирания от теб модел) от Панасоник имаха сериозни дефекти в компресора и станаха пословични с този проблем. Да не би затова да са с 5 години гаранция или пък така искат да си върнат загубените клиенти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайкин въобще не гледай , ако искаш да ти е мирна глава.

 

Че какво им е на Дайкин? Не, че съм запознат, ама хотела, в който работих беше оборудван с такива и освен няколко проблемни сензора за отворена врата други проблеми нямаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, за европейските Дайкини- по- добре по- евтин Панасоник, ще получиш същото smile049

Аз съм супер доволен от Петър Чернев от фирма PowerClima.

Даде ми изгодна цена, дойде в удобно за мен време, монтира всичко както поисках, работи чисто и прецизно. Не ми взе 1лв капаро дори, а си поръчах висок клас машина!

 

П.С. много добри отзиви за НКЕ серията на Панасоник от мен smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт мен много добри отзиви на Midea Y серията:

midea_y_series_9000_btu_ac_msy_09hrdn1.png

 

1 година опит - 5 или 3 гаранция... Страшно добър за моите изисквания - зимата не беше студено, заради него, а лятото не е топло, пак заради него - сметката за тока е добре.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HKE серията е добра . По-нисък клас , без много екстри, дават го до -5'Ц, но бичи яко и надолу. Девятка струваше под 1000 лв , но сега ги няма вече . Модела е стар .

 

Относно Дайкините : http://forum.setcombg.com/index.php?PHP ... oard=86.35

 

Всички дайкини след 2009 г от Комфорт серията правят дефрост на 28 мин когато температурата е под нулата. Грешен софтуер. Профешънъла е по-добре през 4 часа , но струва доста пари. Забравете тая марка - не е това , което викат че била някога ... smile091 Боклук.

Употребяван климатик не ти трябва , ще му е взет вътъка и ще ти мирише на чирус и то пак за тез пари.

 

Относно проблемите с компресорите на Панасоник - само серията DKE , поради грешен софтуер в режим на дефрост не се спираше компресора и както му беше горещо изведнъж му ставаше студено и заради това се чупеше въпросната пружинка . Но това е минало. Забравено. Единствения проблем на Панасоник ( както и на другите клими де) са лагерите на вентилатора на вътрешното тяло . Сменят се за 1 час и струват 12 лв комплекта - 2 бр. . smile049

Събирай пари и взимай NKE-3 , После ще черпиш и ще се радваш на екстри за които не си чувал ...COP - 4,65 . Kакво повече му трябва на човек !!! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам добър приятел който има фирма занимаваща се с продажби, монтаж и поддръжка на климатици. Всичко което съм купувал за вкъщи е от него, дава ми възможно най-добри цени, разяснява ми всичко и досега не ме подвел. Скоро ще купувам още един от него и ми препоръча 2 модела на фуджитсу/дженерал...за около 1000 + с безплатен монтаж в рамките на седмица след поръчката.

Ако искаш контакти с него пиши ми...

Гарантирам за човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димоне, за тоя панасоник ли иде реч:

 

http://www.vimaks-klimatici.com/klimati ... -1427.html

 

А това митсубиши МЕ-25 никъде не го намирам, що така?

 

А тия Дженерал наистина ли се правят в Япония и що са толкова евтини:

 

http://www.vimaks-klimatici.com/klimati ... c-860.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фуджитсу са китайци, евтини , но добри . Леко шумно ( буботещо) външно тяло , капризни са към дължината на тръбния път , трябва да е поне 3 м за да няма съскане във вътрешното тяло...Ако това те дразни де ... smile091 Мен ме дразни всичко. :mrgreen:

 

Сега за панасоника : http://www.technomarket.bg/products/091 ... cu-e9nke-3

 

до 20.07.2012 бяха с безплатен монтаж за 1400 лв . Ако изчакаш месец пак ша е толкоз.

 

Oтносно митсубишито , примерно първото което излиза .....: http://www.topsystem-bg.com/bg/%D0%A1%D ... -1858.html

 

В момента са на промоция от вносителя и са на 1199 лв. Ако някъде го намериш по-скъп значи те пързалят. Има малко по-ниска мощност от панасоника , ама е малко по-евтин.

 

Панасоника е бъкан с екстри, затова. Митсубиши Електрик се славят с безшумността.

От двата модела , които ти предложих ще си доволен и при -15 , ще си ходиш по шорти в стаята , а шафта ще се кефи на красивия дизайн на мидейката ... smile091

Ай , че ракиено време smile027

 

п.п. Valdo е доволен от LDC серията , сегашната LEC e бая скопена , чак ме замисля защо прогреса е надолу !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде ми наум още нещо : Дайкинския завод е в Чехия. Мисля , че беше в града на бирата. Слави се като най-модерния завод на Дайкин. ...Напомня ми нещо като ....най-модерния завод на VW. smile091 И той в Чехия. От всички Дайкини , които съм виждал/имал - на всички са им огънати ламелите на топлообменниците както на външните , така и на вътрешните тела още при ваденето от кашоните , което ми говори за голямата им технология при сглобяването им . А, и още нещо : при разговор с разработващия екип на Дайкин , след половин час разговор никой не можеше да разбере за проблема с дефроста . Дори не знаеха по какви критерии се извършва... Не ми се изпада в подробности , затова зачеркваш Дайкин от списъка . Дайкин= счетоводен продукт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да изпадам в подробности за т.нар Хай-Енд продукти, мато Митсубиши, Фуджитсу-Дженерал (познати още като FUJI), Саньо и т.н. звучни имена. Това, което и аз съм чувал за последното производство на Дайкин също не е добро. Тъй че пропусни тази марка.

Това, което продаваме ние е ширпотребата, а там марки бол. Ако се спреш на някой ширпотреба мога да те посъветвам какво да НЕ си купуваш:

1. Хитачи - първо място по "не знам к'во ми се случва кат стане -15°С и за тва ше си пусна дефроста". Инверторен климатик, който в общи линии няма никакви проблеми......през лятото. А иначе 12ката е 1000 лв.

2. Хайсенс - новите модели нямат нищо общо с модела от 2004 г., който имам вкъщи. Вярно повечко ток харчи но е безотказен.

3. Краун = Финлукс = Елит = NEO = Feng Yun - ширпотреба, но старите модели (2005 - 2006 г.) са читави.

 

Midea не са никак лоши, разбира се много е важно какви са ти изискванията.

Fuji - ако решиш ще ти пусна на ЛС телефон на един от представителите, който ще ти каже цена.

 

Иначе си имаме форумни климатикаджии - Чавдар (Lorgus) и Пепи (Skoda 105 RS). Мисля, че те ще се изкажат по-професионално за марките.

 

А иначе разгледай тази тема. Има словоизлияния по въпроса. Че даже и ти си се включвал smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно Хитачи инвертор таз зима ми замръзна, половината от питата на външното тяло беше в лед, компресора аут, целия климатик аут. Верно че си беше нечовешка зима но това не може да служи за оправдание машината да се скапе.

-За помещението вземи 12-ка, защото като отвориш вратата да поддържа другите 10 кв- ако е 9-ка ще увисва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли доверен човек в София, който да е наясно с климатиците, монтажа и подръжката им? Трябва да купя един климатик, а това е ебати приключението. Информацията е толкова много, че просто се отказах да я асимилирам - нито имам време, нито желание.

 

Търся си човек за консултация, който обаче да не е поредния преквалифициран разбирач по всичко, да дойде да огледа, да препоръча, ако може и да монтира и подържа.

 

иначе ми трябва за следното:

 

1. Активно охлаждане и активно отопление.

2. 15 квадрата стая + запас за 10 квадрата кухня и коридор. Второто ще се ползва по-скоро по изключение.

3. Панел с изолация и ПВЦ дограма. Отгоре никой не живее. Изложение юг и югозапад.

4. От основно значение е комфорта - шум и адаптивност на струята за вътрешно тяло и шума на външното тяло. В стаята ще се спи.

5. Цена 1000-1300лв. До 1500лв. с монтаж.

6. Здрав и с колкото се може по-дълга гаранция.

7. Може и втора ръка, ако ще е японски и достатъчно здрав.

8. Мразя китайски стоки, ама ако няма как....

9. Имам навика да задавам тънки въпроси и да навлизам в технически подробности, т.е. човека трябва да има нерви да ми отговоря :)

 

Като цяло прозиводители имат няколко класа. В ценовия диапазон в който си се насочил влизаш в средния клас.

Общо взето гледай COP (коефициента на трансформация) да е над 4 нормално е да е около 4,1-4,3 и консумирания ток в отоплителен режим да е около и под 800W. Това са показателите на относително добрите компресори.

Марките и моделите са адски много и мога да ти помогна ако ми покажеш конкретна машина.

Не си купувай машината от някоя верига като Техномаркет и тем подобни, в момента специализираните фирми дават доста добри отстъпки.

Относно втора употреба от Япония, ако сличиш на машина няма да съжаляваш, защото остновно внасят high COP-ви машиние над 5,5, които като нови е България се внасят от една две години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече съм поръчал колеги, мерси. Тая и другата седмица ще ги монтират.

 

Понеже ми трябваха два климатика, за два различни имота, подходих балансирано. Поръчах един панасоник NKE-3 и един втора ръка японец, никак не евтин. Като мине известно време, ще ви кажа, кой е бил по-удачния избор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фуджитсу са китайци, евтини , но добри . Леко шумно ( буботещо) външно тяло , капризни са към дължината на тръбния път , трябва да е поне 3 м за да няма съскане във вътрешното тяло...Ако това те дразни де ... smile091 Мен ме дразни всичко. :mrgreen:

 

Сега за панасоника : http://www.technomarket.bg/products/091 ... cu-e9nke-3

 

до 20.07.2012 бяха с безплатен монтаж за 1400 лв . Ако изчакаш месец пак ша е толкоз.

 

Oтносно митсубишито , примерно първото което излиза .....: http://www.topsystem-bg.com/bg/%D0%A1%D ... -1858.html

 

В момента са на промоция от вносителя и са на 1199 лв. Ако някъде го намериш по-скъп значи те пързалят. Има малко по-ниска мощност от панасоника , ама е малко по-евтин.

 

Панасоника е бъкан с екстри, затова. Митсубиши Електрик се славят с безшумността.

От двата модела , които ти предложих ще си доволен и при -15 , ще си ходиш по шорти в стаята , а шафта ще се кефи на красивия дизайн на мидейката ... smile091

Ай , че ракиено време smile027

 

п.п. Valdo е доволен от LDC серията , сегашната LEC e бая скопена , чак ме замисля защо прогреса е надолу !

Съжалявам, но ще те коригирам:

1. Митсубиши са на тази цена, но има ненаписано условие - такава е при минимум 3 закупени броя - иначе е около 1600лв.

2. Фуджитсу/Дженерал/Фуджи се произвеждат в Тайланд. Нямат проблем и с 1м. тръбен път и са почти безшумни.

3. От години Митсубиши и Дженерал си ги мерят - в момента Митсубиши са по-добре - безшумни и малко по-мощни, което не прави Дженерал лоши.

4. Дайкин - има уловка - т.нар. инвертор при тях не е с плавно регулиране на мощността на компресора, а със стъпково такова - малко "псевдо инвертор" са, но иначе са здрави машини.

5. И трите марки нямат проблеми с минусовите температури - миналата зима се доказаха - при баща ми сме сложили 2 Дженерал-а - и в най-лютите студове си работеха перфектно и подържаха 24-26 градуса.

6. Shaft - изборът ти не е лош - от по-ниския (ценови) клас Мидея е най-разумният избор, а са много здрави - много рядко се случва да има проблеми с тях. Специално твоят модел е малко по-рядко търсен, но това е само заради непопулярния дизайн. А иначе Мидея са единствените в България с 5 години гаранция - всички останали са на 3 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз малко да коригирам Logrus : :D

 

по т.1 - не е така.Цената в момента е И за 1 бр.

по т.4 - също не е така , само един модел е псевдоинвертор. Всички останали - Комфорт, Професионал и нагоре са си DC инвертори със СУИНГ компресори - най-безшумните , но с грешен софтуер относно контролните дефрости. Дори прехваленият Уруру-Сарара за над 5.000 лв е такъв . На всичко отгоре са с висок минимум ( над 1,2 КВт) и в по-топлите дни си бичат като конвенционалки.......

по т.2 - за тръбния път и шумността на изпарение на вътрешното на тяло на Фуджитсу е въпрос на късмет , понеже нямат нито един "муфлер" - ( заглушител) във външното тяло. Дайкините имат поне 4 бр.

по т.5 също не е така . Дайкините не могат да бачкат под нулата като другите 2 марки. Правят си контролен дефрост на 28 мин за около 8 мин. Адски е нервещо , вдига сметката за ток близо 2 пъти и е невъзможно в стаята да има комфорт....става дума за Комфорт - FTX . FTXS-а е по-добре , но 9-ката струва 1600 лв без монтаж.

За 3-та и 6-та точка нямам какво да кажа , понеже не се съобщават конкретни факти .

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нищо не споменавате за Toshiba.

При мен един RAS-13SAV тази зима нито веднъж не е замръзвал, на 4,5 години е.

Работи тихо, единствено Mitsubishi Electric бяха по тихи, когато обокалях преди 4 год. да избирам.

Купил съм го за около 1600 лв.

Отоплява/Ожлажда един хол 6.4 х 3.8, естествено и част от коридора защото не затваряме вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз малко да коригирам Logrus : :D

 

по т.1 - не е така.Цената в момента е И за 1 бр.

по т.4 - също не е така , само един модел е псевдоинвертор. Всички останали - Комфорт, Професионал и нагоре са си DC инвертори със СУИНГ компресори - най-безшумните , но с грешен софтуер относно контролните дефрости. Дори прехваленият Уруру-Сарара за над 5.000 лв е такъв . На всичко отгоре са с висок минимум ( над 1,2 КВт) и в по-топлите дни си бичат като конвенционалки.......

по т.2 - за тръбния път и шумността на изпарение на вътрешното на тяло на Фуджитсу е въпрос на късмет , понеже нямат нито един "муфлер" - ( заглушител) във външното тяло. Дайкините имат поне 4 бр.

по т.5 също не е така . Дайкините не могат да бачкат под нулата като другите 2 марки. Правят си контролен дефрост на 28 мин за около 8 мин. Адски е нервещо , вдига сметката за ток близо 2 пъти и е невъзможно в стаята да има комфорт....става дума за Комфорт - FTX . FTXS-а е по-добре , но 9-ката струва 1600 лв без монтаж.

За 3-та и 6-та точка нямам какво да кажа , понеже не се съобщават конкретни факти .

 

Поздрави !

Моделите на Дайкин снабдени с истински инвертор не са за всеки джоб. В ценова граница до 1500-1600 с монтаж са само псевдо. Иначе си прав за дефроста, ама има една приказка - замръзнал Дайкин няма :D

За Фуджитсу се приемам за късметлия - единственият, който ми е правил проблем със шума беше UB - конвенционален.

За всичко останало ще се радвам да поговорим на по smile027 някой ден.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.