Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Катализатор...


Delf

Recommended Posts

Колеги искам да попитам дали Фабия 1 е с две ламбда сонди и ако е така как се процедира при отстраняване на катализатора.

Интересуват ме всичко подробности по тази процедура, така че който има опит, нека го сподели!

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С една сонда са всички мотори, ако не се лъжа.

За кой конкретно питаш.

Дори с проходно гърне, пак може да си прехвърлиш сондата- малко играчка е за майстора, но не е невъзможно или космическа технология.

Аз лично не бих затапвал ланда сонда- спестените 100- тин лв от прехвърлянето ще ги изразходиш много бързо с по- висок разход и пари за цигари, за да си успокояваш нервите от влошения вървеж smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Фабията е от подписа най вероятно е с ATD мотор.Няма сонди по изпускателния тракт, затова слагай една права тръба на мястото на катализатора и няма да имаш никакви грижи, освен лекото свирене на турбинката при празен ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Фабията е от подписа най вероятно е с ATD мотор.Няма сонди по изпускателния тракт, затова слагай една права тръба на мястото на катализатора и няма да имаш никакви грижи, освен лекото свирене на турбинката при празен ход.

 

Точно.

С ATD мотор е.

Остава да разбера къде в Бургас може да се справят читаво с тази операция и да действам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И аз се интересувам от това, но съм с 2 ламбда сонди - как се процедира при махане на катализатора, вече съм на 166 хиляди и според мен е задръстен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се интересувам от това, но съм с 2 ламбда сонди - как се процедира при махане на катализатора, вече съм на 166 хиляди и според мен е задръстен?

 

Не се вкарвай в филми и разходи и си карай и си свиркай...Нищо му няма на катализатора ти за тези км..Ако са реални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реални са, колата я купих от 1ви собственик с история в Еуратек... карана е на газ от над 50к км и затова мисля, че е позапушен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реални са, колата я купих от 1ви собственик с история в Еуратек... карана е на газ от над 50к км и затова мисля, че е позапушен.

 

Свали го и го погледни, на няколко Фабии с този двигател съм ги преглеждал нямаха 200к а катализаторите бяха перфектни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Свалиха ми катализатора - жалко че не го снимах.

Направо беше ужас!

Незнам как е изпускала газове тая кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.