Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Относно MFA-дисплея


Atanas Nenov

Recommended Posts

Може ли някой да ми разясни показателите,които излизат, когато натисна копчето, намиращо се отстрани на лостчето за чистачките? Излизат ми няколко различни неща,включително и моментен разход! Другите неща обаче не знам за какво са. Ако някой знае моля да сподели :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едното показание ти показва моментен разход,следващото е среден разход,евентуално ако имаш и оставащи километри с количеството гориво налично в резервоара, времето на пътуването и средната скорост.Ако имаш и второ мерене то отчита средна стойност на всички показатели от нулиране,до като първите показания се нулират сами след няколко часа престой.Надявам се да съм полезен.Ако съм сбъркал някъде да ме поправят колегите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това което каза колегата КИКО76 е вярно + това че показва и колко километра си изминал както и температурата на въздуха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос към модератора: Какво трябва да съдържа заглавието,за да е наред? Не съм чел правилата(признавам) ,но предположих че на 1во място ще е това задължително да се пише на български език ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показателя пред който има задраскана кръгче, показва средна стойност - например еди си колко км/ч средна скорост, еди си колко среден разход. Показателите на които се появава цифрата 1 най-вляво, означава че са за позиция 1. Като натиснеш бутона от долу на лоста и минаваш на позиция 2. Като задържиш бутона отдолу натиснат и нулираш показателите на съответната позиция. Има показатели които нито са на позиция 1, нито на 2 - например температурата на въздуха, оставащите км с наличното гориво, моментен разход. Позиция 1 се нулира автоматично след като поне 2 часа е загасена колата.

Аз лично карам колата с показание на моментен разход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен отсъства показанието за оставащи километри с количеството гориво в резервоара.Има ли възможност да се включи с VAG-COM или не и ако да как става това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен когато колата е спряла и натисна и задържа бутона надолу, ми се появява и настройките на MFA-то, дали да ми показва какво слушам в момента от радиото или данни за моментното състояние, колко ми остава до следващото посещение в сервиза, съответно мога и да си го нулирам оттам, също и да си настройвам и какво да се показва, също и как да си управлявам огледалата т.е. и двете заедно или поотделно, настройка и на дневните светлини, go to/leave Home, и т.н.

Това на Супърб-а, на Октавиа-та както е описано по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой идея дали на О1 има опция да се скрива и показва оставащи километри с количеството гориво в резервоара и ако има такава моля нека ми обясни как става ще ви бъда благодарен.Предстои ми дълъг път и тази опция която в момента я нямам ще ми бъде полезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, като се замислих е информация която не е лошо да знаеш.А как тогава се получава при някой да я има а при други не при положение че са с MFA табла.Подчертавам че става въпрос за О1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на изпълнение. По-старите обикновенно нямат. Може би може да се реши със подмяна на таблото, но не съм убеден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на изпълнение. По-старите обикновенно нямат. Може би може да се реши със подмяна на таблото, но не съм убеден.

Едва ли ще подменя таблото само заради такава екстра.Ако имаше софтуерно включване да.Благодаря за компетентните отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.