Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем със ляв мигач и аварийни светлини


didka

Recommended Posts

Имам следният проблем:

Като дам ляв мигач ми мигат аварийните. При десен няма проблем.

Моля ако някой е имал или е чувал за такъв проблем да пише.

 

Предварително благодаря. smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам но съм чувал че релето за мигачите е в самия бутон на аварийните. Провери дали няма нещо прецакано в него. Дано ти помогне това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приготви се да разглобиш лявата половина на кормилната колонка с превключвателя за мигачите и фаровете , проблема е в общата част на механизъма за превключвателя аварийки - мигачи.

Да нямаш случайно поставена не заводска аларма и управление на мигачите от нея ( централно заключване , светлинен

сигнал от мигачите при задействие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам монтирана аларма тук в БГ заради застраховката. При отключване и заключване мигат мигачите. Вчера бях при моя жичкаджия той доста се учуди от проблема. Извади от една програма схемите на Фабията и неговото мнение е че от комфорт модула. Лостчето давало само импулси и т.н.

Сега се чудя какво да правя ще ми трябва поне още едно мнение.

Моля за съвет или сервиз в София. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направете една диагностика с ВАГ-ком и вижте какво ще излезе. Аз лично се съмнявам да е комфорт модула, защото работи правилно според твоето описание. Не може да работи ОК за десните мигачи и зле за левите.

От друга страна, като гледам схемата, дали е аварийни, ляв или десен мигач,комфорт модула определя от лоста или бутона на аварийните, които водят само до маса. Евентуално да пробвате да разкачите първо ключа на аварийките, поне ще изключите комфорт модула от списъка. Пак зависи дали преди ключа, няма някакво паразитно замасяване.

 

Пробвай да изключиш алармата с ключа и, когато се получава пълно деактвиране. Може и тя нещо да се е ошашавила или дала на късо. Или ако са използвали диоди за мигачите, този за ляв да е дал фира и пропуска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поставят се диоди за всеки мигач, иначе се 'връща' ток. Това е особеност на Фабия и не само при нея де, в ЕТ не бяха се справили с връзването на мигачите и ми бяха вързали габаритите (пълни неграмотници :smt0344 )

Решението: Правилния майстор, нова алрма и всичко е '6'+ s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово.

Мишо от клубния сервиз в Герман отстрани проблема. Оказа се изгорял елемент в модула на алармата. Колегата в горния пост се оказа прав. Обаче аз нямаше да се справя.

Респект към сервиза на Никси

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=13&t=7096

 

Заключвайте темата. \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.