Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спукано предно стъкло на О2


sdaskalov

Recommended Posts

Здравейте,

 

преди няколко дни едно камъче центрира предното стъкло и успя да направи малка дупка. След това се образуваха и 3 крачета по 10 см. След консултация стана ясно, че не може да се залепи и трябва да го сменям. В кобра ми предложиха три стъкла на цена 135 (китайско), 300(май беше европейско) и 525 (хроматично, ако съм чул превилно). Още не съм се свързал със еуратек сф да видя там какво ще предложат. Някакви предложения? Колата е О2 2007г., застрахована в ДЗИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи - какво покрива застрахователя. Ако плаща фул - намираш най-скъпия вариант и слагаш него :)

 

За протокола - европейското е европейско, колкото Хасан е европейско име ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш вариант в ET отивай там да си ти сложат оригинално. Това е най-добре, въпреки че за кола 2007-ма с Алианц примерно не става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях преди 5-6 години на Венто-то челното стъкло в Кобра (имах застраховка автокаксо в Булинс) и ми сложиха испанско стъкло Guardian. Доволен съм от стъклото.

Иначе има добри отзиви за автостъкла Pilkington, който фабрично се монтират на някои модели автомобили. Тази фирма внася такива стъкла и имат договор за доверен сервиз с някои застрахователи. Гледам, че твоята кола е застрахована в ДЗИ - с тях имат сключен договор - аз също съм застраховал моята в ДЗИ и в списъка с доверени сервизи ги има. А ако застраховката ти покрива оригинално стъкло си сложи оригинално. По експертна оценка за Октавия 1 2001 г. ми платиха 176,40 лв в края на миналата година. При мен се получи за сега с лепене - почти е незабележимо къде е била пукнатината (беше нещо като снежинка и не се разпростря).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм , че на шкода октавия имало възможност да се поставя и дебело стъкло - кат на истинските коли...Аз бих заложил на него, ако ще и да доплатя от мене си . Със сигурност ще е по-шумоизолиращо и няма да се чуват диференциалите на газките пред теб... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти хубаво си чувал, ама дали не е само слух?

 

Щото аз досега Октавия 2 с читаво стъкло не съм видял... И заводското, включително на вносните е боклук. smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информацията за сега: В Еуратек цената на стъклото е 530 лв. - по номера на рамата излезна, че стъклото е специално с зелен отенък, прозорче за номера на рамата, сензор за чистачките и с някаква лента.

 

След като взема възлагателно писмо от ДЗИ, ще я закарам там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.