Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло за Октавия 1999 бензин


smarfietka_13

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Карам Октавия 1999, 1.6 бензин от около половин година. В момента съм с масло в двигателя 15/40. Казаха ми, че това масло не е за този двигател. Сега възнамерявам да го сменя с 10/40 полусинтетика. Само че проблема ми е, че нямам представа каква марка да използвам. Молбата ми е, ако може да ме посъветвате :). Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кастрол, Шел, Мобил, Тотал..... Всичките вършат работа.

Но не гледай само и единствено вискозитета - а и ВАГ спецификацията. Примерно - 50х.хх.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Карам Октавия 1999, 1.6 бензин от около половин година. В момента съм с масло в двигателя 15/40. Казаха ми, че това масло не е за този двигател. Сега възнамерявам да го сменя с 10/40 полусинтетика. Само че проблема ми е, че нямам представа каква марка да използвам. Молбата ми е, ако може да ме посъветвате :). Благодаря ви предварително!

 

Всяко 10W40 в чиито произход си сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

какво трябва да означава тази спецификация?виждал съм че пише нещо но не знам кое отговаря на моя двигател...на маслата пише май 505,00 и 505,01 мисля че беше нещо такова :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво трябва да означава тази спецификация?виждал съм че пише нещо но не знам кое отговаря на моя двигател...на маслата пише май 505,00 и 505,01 мисля че беше нещо такова :?

 

Ето чети: http://www.oilspecifications.org/volkswagen.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей колега.

по каталог, трябва да се кара с 10W40, и побира 4,5 - 4,7 литра, а относно каква марка е въпрос на предпочитания.

аз мога да ти предложа следните марки масла:

CASTROL Magnatec 10W40 5l. - 64.00лв.

REPSOL Injection 10W40 4+1l. - 54.70лв.

MOBIL Super 2000 10W40 4+1l. - 57.00лв.

TOTAL Quartz 7000 10W40 5l. - 51.00лв.

ELF Competition 10W40 5l. - 49,00лв.

ENEOS Premium 10W40 4+1l. - 56.00лв.

 

При интерес, може да се свържеш с мен на ЛС или 0895/611322 - Спас

поздрави и успех smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с MOTUL 6100 Synergie+ 10W-40. Много съм доволен, карах и предната кола със същото масло, няма ядове. Малко е скъпичко, ама аз го вземам от един приятел изгодно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.