Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съчки събирам !!! Листата в колата - O2 !


димон

Recommended Posts

Цецо, кво бе... :D Като видях колко е чисто около колата, асфалта е чисто нов, и ми стана гадно, ако имаше и при мене такава гадост, да я изплякам, като Димчека, на якия асфалт. Т'ва е пред блока, аз ще го гледам - а тоя вестник събра точно 1 грам прах и замина в близката кофа :D Постелих си го, тамън беше дошъл кауфландския...

 

Димонски, зайби... Да си седят там... Аз не спирам под дървета и нямам "Листа под шумата..." - игрален филм, България, Август 2012 :D

 

johnnie213, аз си взех едно такова, още преди много време:

bosch-coffret-x-line-54-pcs.jpg

 

Има ги повечето неща - върши работа за ремонти... Оделно си взех едни дълги и тънки г-образни звезди, защото отвертката не успява да влезе във всички дълбоки и тесни дупки...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • димон

    8

  • Ivo_Dinkov

    6

  • Цецо75

    5

  • shaft

    4

Най-много писали в темата

При мен доста кал и листа се бяха събрали за близо седем години,две лопати земя изхвърлих.Лошото е ,че и ръжда се забелязва от вътрешната страна на прага. smile049

Димо,благодарности за полезния съвет и да пиеш едно за моя сметка, довечера! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шафте, аз си мислех, че си го постелил, за да измериш точния грамаж на събраната листна маса smile091

 

Не се съмнявам в безкористните ти подбуди, бе човек, майтап да става smile027

 

Аз мойта още не съм я отворил, ама като гледам, че около чистачките има шума като за половин липова горичка... представям си какво е долу.

 

Ама те си имат функция - и без това чехите са пестили битума, листата поне малко обезшумяват колелата. smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и да пиеш едно за моя сметка, довечера! smile159

 

Ок, щи пратя сметката по куриер ! :)

 

Ръждата намажи с нещо там или предяви иск към Шкода. Имаш 12 год. гаранция от корозия .

Заради претриването около задните врати завода ме награди с 4 нови уплътнители - модел 2009 , както с 2 лепенки за задните калници , а също така с пребоядисване на цялата задна част на купето. Последното отказах кавалерски , но всичко друго бе даром - демек без пари .

Само гумените уплътнители на вратите ( външните) барабар с копчетата към тях са към 300 лв без ддс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шафте, аз си мислех, че си го постелил, за да измериш точния грамаж на събраната листна маса smile091

 

Не се съмнявам в безкористните ти подбуди, бе човек, майтап да става smile027

...

Ама те си имат функция - и без това чехите са пестили битума, листата поне малко обезшумяват колелата. smile004

 

Споко де, аз също се майтапя, и на това нося няма проблем :P

 

Иначе точно, сигурно обезшумяват, няма спор :D

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно заради тези листа инженерите от VW са открили начин за обезшумяване на Голф 6. Та в Г6 пространството под кората с листата е разделено на 2 части посредством дебела микропореста гума . Когато не е налична арките над гумите изпадат в резонанс и повтарят звука на гумите от асфалта многократно усилен. Затова Г6 е доста по-безшумен откъм гумите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нема да я барам значи. И без това шума ми идва в повечко. Намерих си оправдание :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та в тази връзка има ли някакви особености при свалянето на пластмасите под предното стъкло при Octavia 1 фейслифт?

лявата част (гледано откъм предната решетка) се сваля относително лесно - при отворен капак хващаш кората откъм мотора в зоната над праховия филтър и издърпваш вертикално нагоре, така че да извадиш гуменото уплътнение, което приляга към стъклото, от жлеба, в който е напъхано. за да свалиш дясната част обаче, трябва първо да демонтираш рамената на чистачките и после процедираш по същия начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моята октавия, калта в подкалника беше почти до страничния мигач. явно си събира за вкъщи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моята октавия, калта в подкалника беше почти до страничния мигач. явно си събира за вкъщи.

 

Даа, по същия начин беше и при мен. Даже имаше и малко ръждичка. По всичко личи, че там им е слабото място.

Сигурен съм, че ако не бях обърнал внимание до една две години щеше да има дупки по калниците.

Тук е мястото да благодарим на автора за полезната тема. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Цецо, кво бе... :D Като видях колко е чисто около колата, асфалта е чисто нов, и ми стана гадно...

 

И аз по твоя светъл пример... и при мен нищо не излезна... освен това:

post-6105-138453407636_thumb.jpg

post-6105-138453407601_thumb.jpg

 

Има - няма около 1 кг. шумоизолация извадих. По точно шума, кал и перушина даже smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега бюджетната бегачка ще лети така олекотена, е малко по-шумна ще е ...

 

А пластмасите под предното стъклото маха ли ги да видиш там какво има?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пластмасите под предното стъклото маха ли ги да видиш там какво има?

На О2 там нищо ни влаа!

Леле, като гледам и при мен ще е панаир!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пластмасите под предното стъклото маха ли ги да видиш там какво има?

 

Не, страх ме е да погледна, да не би собственика на перушината да е там smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, страх ме е да погледна, да не би собственика на перушината да е там smile091

 

Може и гнездо да е свил ще трябва и потомството да изхранваш... smile001 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, страх ме е да погледна, да не би собственика на перушината да е там smile091

Ако е само някое пиленце как да е - в/у филтъра за купето на Поло съм намирал гнездо на мишка - комплект с обитателя. Ако си намериш пиленце - хем ще очистиш колата, хем ще има какво да похапнеш след уморителния труд :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

И аз да се запиша...правих го това на другият ми VAG автомобил ,та минах преди години с малко шума.

Темата е подсещаща и полезна.

Преди малко бях "очарован" от находката ,наистина предполагах няколко листа.

Почва ,пясък ,шума ,бръмбар, достатъчно за средна саксия (ръжди няма, поне там :) ).

 

ПП Хартия не подлагах ,но си почистих всичко...

 

opt1345572264i.jpgklz1345573130m.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димоне, браво за темата! Подсеща и подканя! Днес и аз я свърших тая операция, по-скоро от любопитство, отколкото от нужда. Резултатът беше скромен, предвид, че колата е едва на 22 месеца, от които вече 9 е гаражна:

post-7136-138453408713_thumb.jpg

post-7136-138453408727_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Вярно че имаше сено :)

Тогава остава от някой сервиз да са го изчистили поради някаква причина. На мойта нали скоро оправяха калника в ЕТ и го бяха изчистили и имаше само пресни изсъхнали листа. Но от другата страна не беше пипвано и беше като на снимката няколко мнения по-назад - доста нависоко боклук, че чак се втърдило

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, подпирана е бронята, но съдейки как беше оправена с тел, определено не са се мъчили да чистят подкалници :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и резултата от отварянето на подкалниците в моята ОК 1 . Не е нищо особено но се радвам , че махнах гняста...

post-4126-138453416846_thumb.jpg

post-4126-138453416851_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.