Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Перката на климатика остана да работи


mariovasi

Recommended Posts

Здравей колеги.

Моля за мнение.

 

Днес се прибирах от Варна и 2часа и половина климатроника беше включен.Всичко си работи ок.Охлажда нормално.

Спрях го около 1км преди да спра пред вкъщи, изгасих двг. и ми направи впечатление че малката перка остана да работи още около половин мин. ](*,)

Това ме притесни.

После пробвах включвах климата, перката се включва ,гася климата и перката веднага изключва с компресора както когато го ползвам на къси разтояния.

Притесни ме защо след 2 часа и кусур ползване перката остана да поработи.

Температурата на антифриза по табло си беше нормалните 90гр.

 

Колата е октавия1.

Малката перка само работи с климатроника.

Преди време се допитах в ЕТ и потвърдиха че е така.

Мотора 1.9 ТДИ / ATD 74kw.

 

Моля за мнение. :(

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е. Било е жега, датчика на радиатора е показвал по-висока температура и перката е поработила да доохлади. На мен ми се случва всеки топъл ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,съгласен съм ама работеше само малката перка ,голямата не.

А малката ми работи само когато е включен климатроника, та затова и съм учуден защо работи малката след изгасен двигател.

И ако двг.е позагрял както и си помислих не трябва ли да функционира и голямата (т.е. и тя).

И като чета в теми за включване на клима ,двете ли трябва работят задължително или има и вариант (определени двг.)с едната?

 

Защо ще работи само малката.Странно. А другата кога?

 

От ЕТ ме уверяват че при този двг. при включен клима работи само малката перка.

Бях при тях пролетта, по повод перки и казаха-

"Така е ....другата (голямата перка )си е за антифриза която си я включва друг датчик ".Хм...???

Как трябва да е..... smile126

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях при майстори.

Като спестявам подробностите та...голямата перка е с изгоряло моторче,малката е работила само на втора степен (разбираемо).

Утре пристига новата перка и каквото сабя покаже.

Дано не съм прегрял двг., че така съм карал от край време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.