Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Закупуване на кола внесена от Германия, но на друго име?


Recommended Posts

Здравейте колеги!

 

Имам един заплетен по моите стандарти казус, за който досега никой не може да ми даде категоричен отговор.

Затова реших, че някой от вас е имал подобен опит и ще може да ме посъветва.

Искам да закупя кола внесена от Германия с червени номера и талон (някакъв чужд зелен талон, който не бях виждал досега) който се води на името на лицето, от което реално искам да я купя.

Човекът, който ми я продава твърди, че за да я регистрирам в кат не ми трябват нотариално заверени документи, единствено декларация, че той е купил колата за мен, тази декларация също няма нужда да е нотариално заверена.

Ходихме при нотариус с цел да направим нещо като договор за покупко продажба, но той изобщо не знаеше за какво става дума и предложи просто една бележка, че съм дал определена сума пари на продавача.

Въпросът ми е дали наистина мога без договор, без нищо нотариално заверено да регистрирам колата на мое име, при дадената ситуация.

Интересното в случая беше, че попълних един Kaufvertrag, с името на немския продавач и моето име, който предполагам че ще се ползва от КАТ.

Трябва ли да се притеснявам от начина по който продавача иска да регистрираме колата, или това е обичайна практика за коли внесени от ЕС от частни лица с цел продажба.

 

Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.