Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ремонт на ЛЕД елемент от мигача в огледалото на О2


Recommended Posts

Здравейте,

 

в много теми има споменавано, че мигача в огледалото на О2 е цял елемент и не може да се отремонтира, и трябва да се смени, а мигача в ЕТА е около 70 лева. Та при мен взе да свети на моменти докато не изгасна на цяло, и реших че по-зле не може да стане и преди да пристъпя към покупка реших да видя за какво става въпрос.

 

Първо трябва да се свали от огледалото, но забравих да снимам как става, много е лесно повдига се задния край на боядисаната(подвижна) част, след това има две винтчета, чрез които ЛЕД елемента е закрепен към основата на огледалото, едното е във външния край, а другото е зад самото стъкло на огледалото от към вратата, първия път свалих стъклото на огледалото, защото не знаех колко точна са винтчетата, но при монтажа се изтарикатих и не го свалях. За съжаление пак да кажа нямам снимки от свалянето и поставянето, но не е кой знае какво.

 

След това, от парчето с много тънко ножче и малко чукче(че накъде без него), разделих ЛЕД компонента (1) на местата (2).

post-7064-138453403407_thumb.jpg

 

Естествено, стана ясно, че има "изгоряло" диодче - ограденото в червено. Изпратих лентата не един приятел на баща ми - телевизионен техник да смени диода. Наложи се малко да покарам без мигач в огледалото.

post-7064-138453403397_thumb.jpg

post-7064-138453403403_thumb.jpg

post-7064-138453403216_thumb.jpg

Следващия уикенд всичко беше готово за монтаж - по описания по-горе ред свалих празния елемент, и с помощта на силикон залепих ЛЕД лентата към елемента (естествено преди да залепя имаше тест - всичко перфектно), сглобих, и се кефих от постигнатия резултат

post-7064-13845340341_thumb.jpg

 

Ако имате въпроси с радост ще помагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Страхотна тема - браво. Браво и за положения труд.

 

И при мен е същото - единия елемент мига осезаемо по-слабо от другия, може вече и съвсем да е спрял :)

 

При първа възможност ще действам като теб. Елемента значи е залепен към прозрачната част и лекичко може да се "разпори" с ножче/тънка отвертка и чукче.

 

Само не знам като го сваля дали ще мога да си намеря (и откъде) такива диоди, дали смяната им ще е трудна - спойките колко са дребни?

 

Може ли нещо друго да се е прецакало там - има ли други елементи?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

благодаря за информацията колега безценна е.ще пробвам и аз а каквото излезе smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

В елимекс има светодиодна лента на самозалепваща лепенка 3 диода 36 стотинки, 1 метър 7лв. Аз си взех 12 диода, за да си осветя таблото и останах доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.