Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с октавия - гасне


svetlio85

Recommended Posts

здравейте

Колата ми е Octavia 2.0 GLXI 5DR десен волан и е закупена от Англия.

Имам следния проблем с октавията. Днес както си карах колата и угасна. След това се опитах да я запаля и не запали с ключ. Както и да е бутнахме я с моите приятели и запали. След като запали на таблото ми светна една лампичка с надпис "CHECK". След няколко мили колата угасна. Бях по надолнище и я пробвах да я запаля но не успях. Когато я пробвах да я запаля на бутане видях, че всички лампи ми угаснаха на таблото и остана светеща лампата на маслото и нещо изписка! След което видях нивото на маслото и беше малко до минималната граница. След това долях масло и изчаках малко и пробвах да запали на стартер и уви запали. След което пак си светеше тази лампа "CHECK". Покарах така около 15 мили и колата угасна. Бутахме я въртяхме я на стартер НЕ ЩЕ да запали. След около 2часа колата беше изстинала. Пробвах я да я запаля и оп запали. След това до като се прибирах установих, че когато падне под 2000 оборота и колата гасне :(:(:(:( спрях е пред нас... и пробвах да запаля и пак не искаше!!!!!!!!! Та колеги моля ви някой да помага какво се случва с любимата ми количка.... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностика. Тая лампичка "Check" не е сложена за украса!

И това къкво означава? Аз си купих един кабел който се свързва колата към комп. Но неуспях да я свържа мисля, че се казва VAG-COM или нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш на сервиз да ти направят диагностика, като не можеш сам. Не може всичко сами да правим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това означава, че като отидеш при някой който има работещ кабел ще разбереш защо свети тая лампичка и от какво точно се оплаква колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги.

От няколко дена чета за проблема на мойта количка. И днес намерих нещо. Възможно ли е тази лампичка да ми светва защото колата иска смяна на МАСЛО? Понеже маслото трябваше да се смени май преди няколко месеца....Четах, че немските коли били доста прецизни от към сервизиране..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги.

От няколко дена чета за проблема на мойта количка. И днес намерих нещо. Възможно ли е тази лампичка да ми светва защото колата иска смяна на МАСЛО? Понеже маслото трябваше да се смени май преди няколко месеца....Четах, че немските коли били доста прецизни от към сервизиране..

Аз не мога да разбера защо не я провериш на сервиз каква грешка показва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пък ако не е тайна може да напишеш и къде си , може някой мераклия да ти помогне с диагностиката smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера защо не я провериш на сервиз каква грешка показва?

 

Aми то в сервизите найш кви пари вземат, бе човек !!! smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маслото трябваше да се смени май преди няколко месеца

Зависи колко км си минал за тези няколко месеца. Ако минаваш по 200 км на месец, не е проблем да отложиш смяната с няколко месеца. Ама ако минаваш по 2 000 км на месец вече е проблем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.