Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Повдигане на Skoda Octavia II 4X4


Recommended Posts

Здравейте колеги,

Търся мнения и препоръки за повдигане и "втвърдяване" на Шкода Октавия 2 4Х4. Напоследък карам по много лоши пътища /щото от магистрали няма време за тях ББ ..да му е свято името ](*,) / Преди време видях една Шкода доста "изправена" , но не дочаках стопанина да ми каже кой е правил подобрението.

В ЕТ имат пакети лоши пътища ...Някой ползвал ли е такива....Интересно защо са само за предни амове....

Благодаря предварително за мненията:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те всичките 4х4 са с пакет лоши пътища. По-висока е само скаута с 2 см, но аз не съм чувал нормална О2 да може да се повдигне като скаут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и 4x4 ниски и без пакет лоши пътища. Зависи за кой пазар е правена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е по висока....По скоро си мислех да се сменят амовете с други..Търся някой да сподели..дали го е правил...Сега обаче ме хвърлихте в размисъл дали аз не съм с такъв пакет..Вчера говорих с ЕТ за тези пакети те не ми казаха , че може да съм с такъв пакет...Ама и те са едни :mrgreen: Плюс това този пакет е само за предните амове за О2...което също ми се вижда интересно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво общо имат амортесьорите???

 

Клиренса се коригира с пружини и/или подложки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз за това питам:) Значи пружини или подложки...Преди малко се върнах от сервиза на ЕТ в Бургас ...там ми казаха , че се слагат само някакви алуминиеви подложки...Така , че се изясни въпроса:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не ти се е изяснило :).

 

Ако Шкодата ти е от ЕТ и е 4x4 има голяма доза вероятност да си имаш този пакет още с покупката и. Пакета включва алуминиеви втулки за отпред, подсилени пружини за отзад и подкартерна ламарина. Поне това е на О1, мисля, че и на О2 беше така.

 

Погледни отдолу - имаш ли ламарина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де...Аз му показах Шкодата ...Той какво не трябва ли да знае , че може да ги имам тези неща. Отдолу имам три кори. една квадратна под двигателя и две по дълги от двигателя до задната част/пластмасови/. Аз съм втори собственик на колата. Взета е с минимални екстри /даже стъклата са ми на ръчни механизми/...определено и видимо е по висока от другите и ...да виждал съм 4Х4 по ниски от моята. Накупих едни аксесоари за частичен оптичен тунинг. Има за предната броня , пластмаса която имитира алуминиев щит като на Скаут , капаци за страничните огледала с оребрение и лайсна за задната броня под врататa.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...
Има и 4x4 ниски и без пакет лоши пътища. Зависи за кой пазар е правена.

 

Силно се съмнявам това да е така. Опция за лоши пътища се предлага за редица автомобили във VAG групата и повдигането при повечето е символично, сиреч около 2 сантиметра.

 

Шкода Октавия е повдигната заради 4х4 модификацията, не защото пакета лоши пътища го постига.

 

Нали се сещаш, че всяка Октавия може да се поръча пакет за лоши пътища и въпреки това всяка друга Октавия 4х4 ще я гледа отгоре? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Да опресня темата :) 

И аз искам да си повдигна Октито 2 комби 4х4 като Скаута.
Въпроса ми е в Еуратек какво могат да ми предложат знаете ли (метал или гумени подложки)

Ако не да търся майсторите от субару форума там си правят  метални подложки със засек за пружината.

Със сигурнот ще я дигна само се чудя 2 или 4 см?

Ако някой има инфо или е правил подобна интервеция моля да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.