Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сутрешно сбиване


Recommended Posts

Тука у София е малко криво разбран правилника ... ако видиш някой нарушил хоризонтална маркировка и се затапил сам зад някой трамвай , го пуска още първия от колоната , ама ако решиш да минеш от една в друга лента дори и с мигач виждаш какво става ... бил съм свидетел как една кака се престроява в продължение на 2 светофара по Т.Александров , ама това е всички са специалисти по предимствата , нищо , че на нерегулирано кръстовище не знаят кое е дясно smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • dude_BG

    7

  • shaft

    7

  • allroad

    5

  • PRR

    4

Най-активни дни

Най-много писали в темата

Бааааси темата!

 

Днес сутринта е пусната и вече 2 страници???

 

Тази тема стана: кой кого е набил/щял да набие и прочие!

 

Лично аз не виждам смисъл от такава тема: Така си преценил, така си постъпил. Сега, ако ти е гузно и искаш колегите да те окуражат.....няма лошо! smile027

 

Ися, прав си, че не е много свързана с Шкодите, но, както казваш, имах нужда някой да ме подкрепи или да ми каже "действал си като п***а, следващия път да биеш без да говориш". Мисля си, че и за такива работи може да си говорим тук? Бъркаш в едно, обаче - не ми е гузно, защото не съм направил абсолютно нищо нередно.

А относно съдържанието на тези "вече 2 страници" всеки е споделил свой опит и начин на мислене точно по темата. Нещо, което ми е трудно да забележа в "рацинг спамилнята" например... ( да не се впрегнеш сега - давам само пример). smile001 smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, всички! Реших и аз да се изкажа по темата, защото и на мен много пъти ми се е случвало нещо подобно...

Колега dude, постъпил си правилно за себе си, защото така си си спестил много неприятности с така нареченото ни правосъдие. Обаче, не си постъпил правилно спрямо тоя чеп, защото ако не го смелиш от бой, той няма да разбере, че нещата не са такива, каквито му се иска на него и ще продължи да си е същия чеп. Лично аз, смятам, че споровете с подобни екземпляри трябва да се решават по начина описан от колегата stivi, но без стоп-патрони... Няма как да общуваш с простака (кратуната, кварталния тарикат и др.), освен по начин, по който ще те разбере - колкото по-ниско е интелектуалното му ниво, толкова и методите за общуване са на по-първично ниво. Нека да поясня, че съм си съвсем наред (и психически, и физически), а до това разбиране съм стигнал с натрупването на житейски опит...

Колега Black Pearl, възхищавам ти се, че си толкова миролюбив... Аз не съм... Не съм агресивен, но в подобни ситуации много се паля. Не, че има смисъл... За съжаление, народът е ПРОСТ и в "провинцията" също много често се срещат "добри" екземпляри, които макар и да отстъпват по количество, в никакъв случай не отстъпват по качество!

Хайде, и аз се поотнесох... За което, моля да бъда извинен!

Нека си пожелаем по-рядко да попадаме в неприятни ситуации (от какъвто и да е характер)!

Накрая искам да посъветвам колегата dude - Не го мисли толкова! Вече е минало и няма смисъл да го преживяваш отново и отново... Само си хабиш нервите, а на оня му е през ***!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този форум не е мутренски форум, ние не сме мутри и в подобни случаи не следва да се държим като мутри. [-X

Аз например, в подобни случаи, вадя си бележника и записвам номера на колата и го питам за името му. Да видиш как бързо се изнизват ....... smile117

...... Но не отричам, че държа в багажника една яка букова гьостерица за самозащита в подобни случаи. smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дудеее.....чак не знам какво да ти кажа.

 

1. Много добре си постъпил, защото дядото - знае ли го човек какво му е на главата.

 

2. Обаче след тази постъпка дядото какво ли си вика : Ееееее скивай колко съм велик, щом младите, по-големите и по-яките от мен ги е страх и си траят. И на другия светофар - самочувствието ще е още по-голямо - и дядо ти - още по наперен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

2. Обаче след тази постъпка дядото какво ли си вика : Ееееее скивай колко съм велик, щом младите, по-големите и по-яките от мен ги е страх и си траят. И на другия светофар - самочувствието ще е още по-голямо - и дядо ти - още по наперен.

 

И някой ще го свитне! :) За което Дудето ще е виновно според мене! Би било редно да се самопорицаеш, Дуде! smile091

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гайз, аре стига, че им писнахме на колегите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И някой ще го свитне! :) За което Дудето ще е виновно според мене! Би било редно да се самопорицаеш, Дуде! smile091

 

Поздрави

 

Оф много сложно стана. Значи представи си, че след случката от тази сутрин - дядо както вече казахме е с още по-голямо самочувствие и по-вирнат нос - срещне или го засече някой бандит от онези с пистолетите - дето Стиви разказа. Гърмят го дядо ти ... и ей ти на пореден повод за вот на недоверие на ГЕРБ и една камара изказвания на опозицията как видиш ли Бойко и Цецко нищо не правят. Та да оставим политиката малко на страни.....говорим за дядото все пак.

Дудето си чете вестника или гледа новините - и вижда дядото. И си вика - е в такъв случай, не беше ли по-добре да го лупна един път, та да се поспре човечеца....поне щеше да е жив и здрав.

То хем така, хем иначе....знае ли човек какво да направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И някой ще го свитне! :) За което Дудето ще е виновно според мене! Би било редно да се самопорицаеш, Дуде! smile091

 

Поздрави

 

Оф много сложно стана. Значи представи си, че след случката от тази сутрин - дядо както вече казахме е с още по-голямо самочувствие и по-вирнат нос - срещне или го засече някой бандит от онези с пистолетите - дето Стиви разказа. Гърмят го дядо ти ... и ей ти на пореден повод за вот на недоверие на ГЕРБ и една камара изказвания на опозицията как видиш ли Бойко и Цецко нищо не правят. Та да оставим политиката малко на страни.....говорим за дядото все пак.

Дудето си чете вестника или гледа новините - и вижда дядото. И си вика - е в такъв случай, не беше ли по-добре да го лупна един път, та да се поспре човечеца....поне щеше да е жив и здрав.

То хем така, хем иначе....знае ли човек какво да направи.

 

Така де, съгласен съм с теб напълно. После ще обвинят, че ГЕРБ са убили дядото, който всъщност е гръмнал автобуса в Бургас по тяхна поръчка, за да отклонят погледа от доклада на ЕС и да не разберат хората, че не са си свършили работата, защото дядото е бил симпатизант на левицата? Правилно ли разбирам?

 

Може да не ми отговаряш, защото скоро ще мине модератора и ще ни пребие зловещо, но най-вече мене... smile091

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай ся па модератора го изкарахте конфликтна личност :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя е от готините модератори...

 

Ааа... ние в тоя раздел ли сме били - при Ицето... Мажи, той е добричък и наистина готин, да! Няма да ни пляска много.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дюд, аз само споделих мнение.

 

Евала , че не си отвърнал.

 

Аз както съм описал...съм спокоен ( не знам защо) в такива ситуации. Иначе колегите знаят колко съм емоционален и избухлив.

 

Ако не е дядка и ми е на килограмите и "нормите" и ми посегне пред жената и детето- ще има : МАчкаййййй, остроооооооо!

 

П.С: Имах такава случка в Троян: Аз съм спрял пред един блок (3блока с голямо предблоково паркинг пространство) и питам един човечец де е Шато Монтан...... и един дедо с Жига дава назаден от 3я блок с малко внуче и не гледа.... прасна се точно в задния ми калник (съвсем леко остави боя)....минах я с паста.

 

Гледам го, стар е човечеца: Вътрешно- леле ще се самоизям, ама външно: Аз съм си малко доверчив (като грешка) и добряк в такива ситуации. Нищо не му казах..... викам му : Айде, бягай! А иначе после жената как ме истрая, че бях в .....и аз не знам в какво състояние да се опиша!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако дядката знаеше как си гледаш колата сам щеше да се набие на кол и да се самолинчува smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго освен едно голямо БРАВО, не мога да кажа на колегата dude_BG, не съм изпадал в такава ситуация, че по-възрастен да ми се "перчи", но определено бих искал да постъпя като него.

Не се тревожете колеги, не само в България е така, навсякъде в големите градове по Европата е пълно с такива. Поне веднъж на месец ми се случва да съм участник в подобни ситуации, а нервите ми отдавна се предадоха, и аз, вече приемам такива неща с насмешка. Най-скорошната ми е от преди 2 седмици, в Прага, с една псевдо-мутра, която освен че ми съсипа бус-а след засичане, ми налиташе и на бой. Сигурно си мислеше, че щом съм с бус, съм някакъв кекав чичка, но щом слязох се насра(с извинение). Имаше дори и смъртни заплахи от негова страна, записани дословно от бордната камера, които сега му излизат през носа.

Ставал съм свидетел, как засякоха колата пред мен, след което виновника и двамата му спътници - без вратове, слизат и започват да си нареждат на турски(действието се развива в Мюнхен) и да чупят колата на невинния човечец - какво бихте направили като свидетели? - аз поне бях с колега, който предложи да се намесим. И се радвам че го направихме, като след нас слязоха още хора станали свидетели на случката. Никога няма да забравя благодарността на "жертвата", а тримата "биячи" си го получиха - след като им се секна ентусиазма, полицията си свърши работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязали ли сте, че известна роля имат и жените до нас - и те много-много не си затварят устите ....... :smt0344, с което допринасят за изнервената ситуация.

Да ме прощават тези, за които не се отнася ..... =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе! Аз ли ше излеза черната овца у форума, 'щот съм чупил огледало веднъж и съм прибирал с шут във вратата един опитващ се да излезе нещастник от колата си? Иначе по чуденката на колегата. Станалото - станало. Няма връщане. Наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано при подобен случай се стигна до малко по-сериозна саморазправа - само дето опонента ми не беше някой дядо, а 25 годишен фитнес любител, който след като навлезна в насрещното се оказа с/у мен и когато не се преместих реши, че ще ме набие, за да разбера че той (въпреки, че е в насрещното)е с по-голямо право. Е аз съм почти 2 метра и съм около 100кг. - явно малко го изненадах като се източих от Форд Фиеста - и определено не съм от тези които обичат да ядат бой. След кратка (и болезнена в неговия случай) среща от трети вид мускулестото момче започна да псува на майка и да се опитва да ми ритне колата - последвалите действия от моя страна се сведоха до това да го натоваря в Алфата му и да го донатикам вътре с помощта на вратата. Най-забавното беше, че след цялата тази дандания, един колега, свидетел на ситуацията ми предложи да свидетелства срещу мускулестия, ако реша да го съдя за нападение.

Колкото до постъпката на колегата - браво - добре, че не си посегнал на чичкото. Да беше някой в твоята категория как да е, ама да набиеш някой нервен дядко нямаше да е много достойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе! Аз ли ше излеза черната овца у форума, 'щот съм чупил огледало веднъж и съм прибирал с шут във вратата един опитващ се да излезе нещастник от колата си? Иначе по чуденката на колегата. Станалото - станало. Няма връщане. Наздраве!

Пусни си една тема и теб ще те подкрепим - нали сме s_flag.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега, прочетох цялата тема и ще си позволя да изкажа моето мнение по въпроса. Не видях в нито едно изказване колегите да коментират въпроса защо изобщо се е стигнало до този конфликт. Според мен истината е винаги някъде по средата. В конкретния случай знам за кое кръстовище иде реч и често (излишно е да казвам, че се случва на всеки 3 мин. по родните ни пътища) виждам подобни уж безобидни престроявяния. Все има някой тарикат, който в последния момент "осъзнава", че не е в правилното платно и трябва да се престрои. В 99% от случаите става въпрос за шмекеруване на дребно. И още по-смущаващ е фактът, че "биенето" на едни аварийки оневинява този, който е направил така, че колоната зад него да се чувства ощетена. Защото те просто си чакат чинно в правилната лента, също толкова бързайки колкото другите "гъзета" с много важните дела. Постави се на мястото на справедливостта (непостижимо е за повечето от нас, защото това е субективно понятие, но все пак...)! Все едно всеки Божи ден някой да те плесва по врата, но понеже е толкова незабележимо леко, ти да си казваш - "е кво толкова, нали не ме заболя!?". Реакцията на човека не я коментирам, просто може да са му се събрали няколко такива като теб по пътя за работа, за детската градина, карайки детето и пр. Нима БЪРЗОТО преминаване, слаломирайки в забранена улица (в насрещното) оправдава наистина нарушителя? Не мисля! Често и аз самият реагирам гневно и негодувам срещу такива, които постъпват като теб в конкретния случай. И още по-болезнено го приемам, когато виждам, че това се прави от колеги от сектата на Skoda. Може да (ви) ти се струва прекалено, или несериозно дори, но това е въпрос на светоусещане. Дори тези дни мислех да пусна тема за именно тези въпроси - доколко сме стриктни, справедливи всички ние, карайки автомобили с чешката марка.

Нищо лично, просто мнение!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега allroad всеки ден пътувам по минимум 50км. в София и то основно в час пик - колко "бързи тарикати" мислиш, че срещам? Ако следвам твоята логика, че като ми се посъберат дадени бройки трябва да налитам на бой, то това означава всеки ден да се пердашим по 4-5 пъти като минимум. И мен ме дразнят тея дето се завират мислейки, че са нещо повече, но не ги бия на всеки светофар. Има си начини да накажеш подобен тип и без физическа саморазправа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега allroad всеки ден пътувам по минимум 50км. в София и то основно в час пик - колко "бързи тарикати" мислиш, че срещам? Ако следвам твоята логика, че като ми се посъберат дадени бройки трябва да налитам на бой, то това означава всеки ден да се пердашим по 4-5 пъти като минимум. И мен ме дразнят тея дето се завират мислейки, че са нещо повече, но не ги бия на всеки светофар. Има си начини да накажеш подобен тип и без физическа саморазправа.

Защо реши, че това е моята логика? Аз изказвам мнение, не коментирам твои догадки и предположения!

Толкова ли неясно се изказвам? Според мен основното, на което акцентирам е "Защо се стига до ситуация като тази"?

Със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...На светофара на Цар Борис и Околовръсното (посока по Борис към центъра) се престроявам от дясна лента в средна. Включил съм мигач и си изчаквам някой да ме пусне. Един с един стар Мерцедес се забави и аз минах пред него БЕЗ да го засичам. Той, обаче, като видя и полудя - даде газ и за малко да ме блъсне в левите врати, като за да направи това излезе в насрещното вече....

allroad, а това прочете ли го? В Бг всеки си избива комплексите на пътя. Особено разни смотаняци с дърти кочини, като Мерцедес, БМВ, Ауди или друга премиум марка. Отделно абсолютното погрешното тълкуване, че щом си в лентата можеш да засичаш и пречиш на всеки да се престрои и законът ти дава това право.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, съжалявам, но явно много лично приемате различното от вашето мнение. Сега ако влезна в тона ви, трябва да разсъждаваме дали престрояването се е случило с непрекъсната маркировка, дали е било 2, 5 или 18 метра преди светофара и пр. глупости. Да, ID, видях какво е написал колегата. Е и? Казваш, че колите Audi, Mercedes и т.н. са кочини - няма да споря. Аз не мисля така. Темата е за нещо различно - дали еди кой си е постъпил правилно като не е набил някой друг при някакви конкретни обстоятелства.

Нека членуването във форум с общи интереси не ни прави слепци и не потъпкваме правилата! Във всяко отношение! Ако компромисите бяха незначителни, те наистина щяха да се наричат изключения. А ние ги превърнахме в практика и религия ако щеш.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.