Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за покупка на Октавия


vankataPL

Recommended Posts

От Еуратек е напълно безмислено да се купува кола - нито нова, нито втора употреба. Новите са произведени за Източна Европа, респективно нямат нищо общо с Шкодите, които се продават в Германи или Италия. Втората употреба са на безбожни цени. Таргет група са им лелки и олигофрени.

 

Може да съм олигофрен и лелка може да съм,но пък карам втора нова кола от ЕТ и хич не ми е зле!

Пък ти си карай сто-годишната щайга.Със здраве! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • stivi797

    10

  • ascherney

    8

  • Цецо75

    8

  • vankataPL

    5

Най-много писали в темата

Май имаше предвид покупка на кола втора ръка от ЕТ, така, че ти отпадаш.

 

"Лелки и олигофрени" е глупаво определение естествено, но и аз не бих взел втора ръка от ЕТ. Никакви позитиви не носи този ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не съм съгласен.... не всеки има време или нерви да се занимава да си прави екскурзии до Италия или Германия, за да си купи кола втора ръка. Тогава какво остава? Или да обикаляш автокъщите или да си я купиш от познат или от представителството... лично аз вяра на автокъщите нямам, какво и нямам познат, дето да си продава колата.... така че ми остава само едни вариант

За мен има само един правилен начин... нова от магазина, но още не мога да си го позволя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че в тия в ЕТ не блестят с особенни качества пред тези от автокъщите, а цената им е с 30% по-висока.

 

Аз лично като търсих, огледах няколко коли върнати от лизинг в ЕТ. Може аз пък да съм някакъв карък, ама нито една не беше стока. Повечето хора, си представяме така нещата - колата се връща в ЕТ, оправя се каквото не и е наред и се пуска за продажба в безпроблемно състояние. Да ама не. Всичките коли бяха фирмени, върнати заради неплатени вноски. Просто бяха позамити горе - долу и това е. На едната съединителя и беше в трагично състояние, другата се тресеше на място... абе все неща дето са видими и оправими, все пак това е официален дилър и сервиз... да ама не... Нищо по различно от автокъща - ако има проблем се правим, че не го виждаме. Имаше само една, на която поне видимо беше само с козметични проблеми, ама и искаха цена 50% от нова кола, а тя си беше 5 годишна!

 

Оставяме настрани факта, че това са коли произведени за БГ (с всички негативи произтичащи от това) и в голямата си част са карани като фирмени в БГ. А всеки може да си представи какво понася един фирмен автомобил препускайки из надупчения ни пейзаж с едно говедо зад волана, на което не му пука грам за колата. 100 000км са достатъчно за да се разсипе една такава кола тотално.

 

Това е лично мнение де. Аз нова кола никога не съм си купувал, не ми отговаря на жизнения статус. Ама втора ръка коли, бая са ми минали пред очите, човек трябва да гледа навсякъде и да не вярва на митове и легенди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да дам един пример. Няма да споменавам марката на автомобила и дилъра. Върнахме служебен автомобил, който беше купен от същия дилър, като го оцениха и купиха обратно за 18000 лв. Автомобилът беше в много добро състояние на реални 70000 км. Без някакви остатъчни суми за плащане. После на сайта на същия дилър в секцията употребявани автомобили се появи на цена 23000 лв. Мисля, че нивото на печалбата не е никак малка - около 28 %.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, не се карайте бе! Няма нужда!

Новата кола си е нова - така е.

Обаче и колите за България - ееееее, явно не са съвсем същите, както тези за Европа....

А за върнатите от лизинг коли, предлагани в ЕТ - гледайте ги, но си ОТВАРЯЙТЕ И ОЧИТЕ! И помнете - както един частник или една автокъща имат далавера да ви прецакат, ако ви набутат някоя тесла - така същото важи и за Еуратек! И те имат далавера от това - нищо че са ОФИЦИАЛЕН ДИЛЪР!

Те не са ли хора? Не искат ли да ловят балъци - в мътната вода? Хайде сега - човешко е!

Просто не се оставяйте вие да сте БАЛЪЦИТЕ!

Лелки, олигофрени, сто-годишна щайга...... Стига бе! Несериозно е това!

Пък и всеки кара каквато кола може, и за каквото са му стигнали кинтите! То пък не може всеки да кара нова кола - няма как да стане това!

Но вие защо се си избрали Шкоди, бе? Я се замислете над това!

ЗАЩОТО ШКОДАТА И НА СТО ГОДИНИ ДА Е - ПАК СИ Е ШКОДА! И защото не струва чак пък тооооолкова скъпо да я стегнеш - и да си караш един читав автомобил! МНОГО АВТОМОБИЛ ЗА РАЗУМНИ КИНТИ - ЕТО ТОВА Е ШКОДАТА!

s_flag

Ние тук Шкодаджии ли сме - или сме Мерцедесаджии?! smile027

И етооооо, колегата направо ми взе думата от устата! Колко печелят разни дилъри от върнатата кола - 28 процента! Докато от новата - печелят 2-3 бона..... Замислете се над тези цифри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тия глупости за колите специално произведени за БГ.Няма такъв филм.Да бяхме голям пазар като Русия,Индия или Китай,тогава -може и да има по-различно производство!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не са глупости брат... реалност е. Но няма да те убеждавам, знам, че е безмислено. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако знаете в Калуга как ги сглобяват Октавиите...... Лошо ще ви стане! Наскоро гледах разни клипчета - и ми стана тъжно за колите..... А и за руснаците. Защото те не заслужават коли, сглобени толкова калпаво. Думи нямам просто! Без изолация на капака на моторното, без капак на пластмасовата кутия за акумулатора..... А пък с какви фуги отзад - нямам думи. Абе не искам да говоря.

И като се има предвид, че линията в Калуга е може би най-новата в Европа!

Лелееееее, жал ми стана просто!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от човека. Ако е спокоен и уравновесен И АКО ЩЕ Я КАРА НА LPG, да вземе атмосферка. Ама по-добрата атмосферка според мен е 1.8-20V.

 

"Тръца" е много готин мотор, ама си е за темпераментни хора. Разходите по него са значително повече - данъка е сериозен (като за толкова стара кола), като цяло е икономичен, ама ако го галиш, а никой не купува тръц да го гали, турбото също си носи съответните грижи.

 

Иначе аз бих взел комби тръц без да се замислям и бегом при мапера :) Тръца е най-добрия бензинов мотор на VAG от тия години.

Момъка е спокоен шофер - ама само в града. На извънградско юрка яко, а основно там ще я кара. Освен това със сигурност ще я газифицира. Колкото до мапването - трудно ще намериш човек, който повече да мрази тунинга (във всичките му форми). Идеята е да вземе кола с голям багажник (търси обем, а не товароносимост), която да не му създава грижи. Предишната му беше Мерцедес 124, 2.6 (всички екстри без автоматик) - за 5 години почти нищо не се наложи да й се прави. Накладки, гуми и масла не се броят. Единственият по-сериозен ремонт му беше смяна на съединител. Нещо такова иска и сега - да е след 2002 (мерца му беше 1994 - и му се видя стар ](*,) ), да не е безумна за закупуване и да е здрава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Както обещах мнение за тази кола :

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11340892021875902&f1=details

 

Има козметични дефекти ,доста . Според колегата е удряна и недобре оправена . На шофьорската врата има вдлъбнато. Отвътре интериора е добре .Има някакъв проблем ключа , не го разпознава правилно ( не знам какво означава това) . Сервизна книжка ? - Някъде тук трябва да е ...... май :) и т.н.

като цяло продавача бил склонен на отстъпки ,но при тази ситуация за мен е безсмислено да ходя и да се пазаря

 

В заключение - "стой далеко от тази кола" .

 

Май ще се разходя в края на седмицата до ЕТ да пробвам за отстъпка :D и ще продължавам да се оглеждам

 

Поздрави .

 

П.П.

като тръгна за София ще погледна и тази кола

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11341728000267630&f1=details

ако някой я е оглеждал да пише :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с ключа най-вероятно е тоя, че са правили копие - обаче не са го направили като хората.

А за сервизната книжка - леле, само това не се лъжете, да я купувате колата без сервизна книжка, и някакъв тарикат да ви убеждава, че всичко е сменяно навреме..... Възможно ли е това - как мислите?

И колегата мнооооого разумно предлага - СТОЙ ДАЛЕЧЕ ОТ ТАЯ КОЛА!

Ами продължавай с огледа на другите оферти тогава!

Пък ако никоя не те изкефи - вече тогава мисли за чужбина.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с ключа най-вероятно е тоя, че са правили копие - обаче не са го направили като хората.

По-скоро е сменян компа,затова не разпознава ключа.А и ако е италиянка е възможно да е наводнена,че доста се вкараха от тях в БГ последните месеци! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как я продават, ако не може да разпознае ключа??? Като недвижимо имущество???

 

Ако е сменян компютъра, да идат на някой ключар ще им го оправи за 5 минути. Егати джамбазите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не им се занимава, и искат да я пробутат на някой балък - ето тая е причината! Джамбазите.... Именно! Защото има автоджамбази, които са по-бетер от циганите! Дето го надуват магарето през задника - та да изглежда по-охранено!

Но явно има нещо! Вдлъбнатини, пък сервизната книжка, пък ключа..... Ееееее, не ви ли стига?

Явно и с тая кола случаят е такъв!

А ако е компа - защо е сменян той, я се попитайте!

Добрееее - бил е повреден нещо.... А после? За колко време може да се направят всички настройки при официалния представител? Та всичко да е окей?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Колега отивай в ЕТ за една диагностика и веднага ще ти кажат дали колата е поддържана при тях в чужбина и дали е в час :smt017

post-12414-13845343787_thumb.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.