Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прераждането на Маргарита


Green_Witch

Recommended Posts

Ето една бърза снимка от балкона. Тези дни ще правим фотосесията, преди да се е изприщила. smile091 smile091 smile091

 

598754_4290218345576_1339788520_n.jpg

 

Бонбонче е, поне на тази снимка...теб какво те притеснява?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 146
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Green_Witch

    41

  • joro-120L

    22

  • maxrpm

    12

  • The Best Forman

    7

Най-много писали в темата

Честито да ти е =D> и е вирнала е носът високомерно smile048

Точица ръждица да има веднага на бялата боя оцветява жълта река надолу е ся се замислете що си боядисвам колите жълти и червени :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е ... най-добрия цвят за кола е червения , но ако зимата е топла и караш предимно мотора ще видиш , че ще оцелее до пролетта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Galliard33 много неща ме притесняват и ще ти ги покажа. Дано само да сме на линия за следващата среща на НИМ.

 

@anastas, @The Best Forman абе не ми харесват оранжево-червено-лайняните разцветки. Верно, че са идеални за автомобили, които ръждясват от едно препикаване на гумата от някое улично куче, ама просто не ми харесват тия разцветки. Бялото много ме радва и ще си нося кръста за това. :roll: Просто от тук насетне ще я вкарвам в бокса при първи признаци на изприщване, че иначе за 2 зими ще си стане старата Маргарита. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за Шкодилака,станал е супер.Относно за гниенето шкодите държат повече от,които и да е СОЦ автомобили на нашета ако не бях е блъснал нямаше да я пребоядисвам и да и сменям задния калник.Ние сме и втори собственици, и я караме 4а година ,няма изгнило никъде ,пък ръжсичка си избива.Аз правя така:поне 2 3 пъти в годината е дърпам на канала и я оглеждам хубаво ,ако има избила ръждичка си я зачиствам ,и после запечатвам със силикон(Акрилен черен).Веждите са ми с такъв и вече 2ра година не избива никаква ръжда.(само ,че ако боядисаш силикона, боята съхне със седмици).Много безаварийни километри и да си я караш със кеф. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@The Best Forman абе не ми харесват оранжево-червено-лайняните разцветки. Верно, че са идеални за автомобили, които ръждясват от едно препикаване на гумата от някое улично куче.....

Гена този път не ти го казах аз smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск Динка са ми се разсърди ще кажа , че бялото не е цвят , а липса на цвят ... то за това художниците казват бяло платно и като цапне веднъж четката на него , вече е картина smile001

Тя колата си говори , че иска да е червена , ма кой я пита :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, като човек завършил специализирана паралелка по изобразително изкуство ще се възползвам от възможността да не се съглася с теб по повод бялото, но предлагам този спор да го водим наживо на по сокче или кафе. ;)

 

По отношение на цветовете - въпрос на вкус, както казва кучето. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като човек завършил специализирана паралелка по изобразително изкуство

 

Не знаех че имам колега и в тази ми страст ,..а именно рисуването . И аз съм бил в такава паралелка . Това се нарича двоен колега . smile004

 

И не на последно място честито за колата . Идеална е . :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една бърза снимка от балкона. Тези дни ще правим фотосесията, преди да се е изприщила. smile091 smile091 smile091 ......

Честито! :smt017

Като варосана афъзка е! smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една бърза снимка от балкона. Тези дни ще правим фотосесията, преди да се е изприщила. smile091 smile091 ......

Честито! :smt017

Като варосана афъзка е! smile001

 

Жоро, да ти кажа май има някакъв лак, щото лъщи повече от нормалното, а и имам някакви следи по прозорците, които се надявам да изчезнат при първото измиване... Просто чакам да поизсъхне още малко, преди да я отведа на автомивка. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега.Първо: опит знам ,че трябва колата да стои на слънце поне една седмица ,за да се изпече боята.И лакът ще се забелязва повече.Второ:поне две седмици никаква авто мивка и никакво мокрене ,дори и сутрешната роса и влиае.И трето : боите , Автоемаил лак , акрилната боя си имат лак. Но акрилната боя е много хубава ,защото се захваща здраво за купето и не се драска (обратното важи за емаил лак).Акрилната боя е на акрилна основа ,и се разрежда със нитроцелолозен разредител, също така тя си има втрърдител,който без него не може да засъхне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следите по стъклата,ако са от боя, най-добре ги почисти с някакъв разредител или бензин(без да капеш по боята де :mrgreen: ). Няма смисъл да ги чакаш да се спекат съвсем, а и от миене надали ще изчезнат. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, да ти кажа май има някакъв лак, щото лъщи повече от нормалното, а и имам някакви следи по прозорците, които се надявам да изчезнат при първото измиване... Просто чакам да поизсъхне още малко, преди да я отведа на автомивка. :D

Не, Динке не исках да кажа, че колата не е боядисана добре smile009 . От толкова далечна снимка не може да се прецени. Това е шеговит лаф, използван в пловдивско, за нещо истинско бяло. И в този ред на мисли, бялото има доста нюанси. Не е добре да е абсолютно бяло. Винаги към белия цвят се прибавя и още нещо минимално, да го "убие".

Иначе стои много плоско бяло, като вар. Баща ми имаше на времето бяла 105 с кръглите фарове/ориг. боя/. Като я гледаш е бяла, но веднъж като я чистих от снега, сравнявайки я с него, забелязах че бялото не е съвсем бяло, а има резедав отенък.

Иначе за боята, както каза колегата по-горе, си има лак в нея. Тя е дву компонентна - боя и лак смесени.

При база лак са отделни компоненти.

 

Следите по стъклата,ако са от боя, най-добре ги почисти с някакъв разредител или бензин(без да капеш по боята де :mrgreen: ). Няма смисъл да ги чакаш да се спекат съвсем, а и от миене надали ще изчезнат. smile049

Адаша е прав, но само с коресилин могат да се изчистят. Иска яко търкане, като по-упоритите може първоначално със стъргалка за кер. котлони, мак. ножче, ножче за бръснене и т.н. :)

Ако има "мъгла"/може и да не се забелязва/ от боядисването по стъклата, вземи цветен парцал, да не е бял и с коресилина търкаш, докато парцала спре да се оцветява в бяло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш ножче за сваляне на винетки от първата бензиностанция и рендосваш целите стъкла, докато спре да задира ножа. После с парцал и кореселин. Ножа ще ти спести много търкане с другите материали предложени от колегата Жоро може да се надере стъклото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш ножче за сваляне на винетки..... Ножа ще ти спести много търкане с другите материали предложени от колегата Жоро може да се надере стъклото

Имах предвид, ако има единични точки тук-там. Не цялостно почистване.

Ножчето за винетки, не е ли с метално острие отпред? Не съм обръщал внимание какви са :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не го написах правилно. Първо, не е боядисано толкова добре, колкото ми се иска, но не е там въпроса - пред свършен факт - няма какво да рева.

 

Говорех за капка-две безцветен лак по стъклата, което няма от де да се вземе, освен от боядисването (преди го нямаше)... Все тая. Определено е много по-добре от преди. А бялото не е съвсем бяло... има разлика между цвета и памучния чаршаф. Поне с това ми условие са се съобразили. Нищо, че Младежа се бъзика, че била като летящ хладилник. smile091

 

За миенето ми е ясно, че няма да е скоро. То аз така или иначе и преди не я миех много често, щото ръждясваше smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Говорех за капка-две безцветен лак по стъклата....

Щом е за толкова, ползвай лакочистителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом чакаш да исъхне още значи нито е акрил нито е база лак (те след 24часа или след 5 години им е все тая )най вероятно автоемайлче демек алкиден шит , боя за под 70 , 80 лв. литър е шитец на тая кола поне 3 литра та може да си направиш сметката колко пари са ти взели и ако не са ти метнали знаеш с какво са ти я вапцали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом чакаш да исъхне още значи нито е акрил нито е база лак (те след 24часа или след 5 години им е все тая )най вероятно автоемайлче демек алкиден шит , боя за под 70 , 80 лв. литър е шитец на тая кола поне 3 литра та може да си направиш сметката колко пари са ти взели и ако не са ти метнали знаеш с какво са ти я вапцали

 

Моята я правиха с акрил на Max Mayer 1,5 литра и към литър основа (бял филер). Боята е много здрава, жалко че основата е куца :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом чакаш да исъхне още значи нито е акрил нито е база лак (те след 24часа или след 5 години им е все тая )най вероятно автоемайлче демек алкиден шит , боя за под 70 , 80 лв. литър е шитец на тая кола поне 3 литра та може да си направиш сметката колко пари са ти взели и ако не са ти метнали знаеш с какво са ти я вапцали

 

Ами какво да ти кажа не зная каква е боята, а и не питам, защото при тия симпатяги няма да се върна. :lol: Знам само, че татко я прибра в сряда миналата седмица, като предния ден беше боядисването. Но не искам да я мия сега (от уплах), че съм жена и знам какво става, ако лака на ноктите ти не изсъхне достатъчно... smile049

 

Между другото, сега се прибирам от среднощна софийска среща. Младежите, с които имах честта да обсъдим недъзите и добрите страни на боядисването ме хванаха малко неподготвена и решиха дружно да ми направят подарък. Благодарение на присъстващите скоро Маргарита ще има нова душа! Защото, както знаем: "Радиото е душата на една кола, мой човек! Мотора може да е сърцето, но радиото е душата!" s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да видим най-накрая снимки на тая потайница Маргарита ?!? :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, ето една от преди няколко часа:

 

548390_4312884152207_1545158060_n.jpg

 

Дълга е работната седмица и не остава време за пози и снимки, ама ще гледам скоро да кача още малко. Въпреки всичко има вид на манекенка, ако се гледа от далече и на тъмно. smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, ето една от преди няколко часа: .....

Вече се виждат нЕкои неща ;)

 

Нещо ми се струва, че лееееко започваш да я приближаваш..... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.