Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прераждането на Маргарита


Green_Witch

Recommended Posts

  • Отговори 146
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Green_Witch

    41

  • joro-120L

    22

  • maxrpm

    12

  • The Best Forman

    7

Най-много писали в темата

Акрил - акрил, ваша воля smile049

Тъй като бях обещал по-горе, говорих с майстора. Разликата в цената е 50-100лв. в зависимост от материалите. Металика е по същата технология.

Саше, лака се люпи при пребоядисване от некадърен бояджия. Заводски не е така.

 

Аз гласувам за нормална акрилна боя, (да не се бърка с алкидна (автоемайл лак)), защото база-лак стои по-различно и не типично за нашите автомобили. Не че не ми харесва - харесва ми, но...стои по-така. Втория плюс на акрила е, че по-лесно може да се репарира в последствие - ако не дай боже се ожули някъде боята. Третия плюс е, че ако гониш точен цвят по номер от каталога, поне в магазина, където аз ходя, не могат да го разбъркат от база лак - там не излизат номерата и рецептите за нашите коли. От акрил - излизат.

Косьо, ти поне се вразуми! Толкова труд хвърлихте по тази кола. Направи я като хората накрая!

Акрила, не след дълго ще загуби гланц. Трябва да я пастираш и полираш постоянно. Защо да стои неестествено база-лак? С акрил в началото ще лъщи точно толкова.

Цвета се прави. Моя как го докараха. Избери по-доброто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На същото мнение съм.

Адаш не си заслужава, всеки цвят се прави. Качеството на база лак и акрил е все едно да сравняваш вюрт и бг. преобразовател.

За маргарита каквото и да е ще е по-добрия вариант от сега. Нека не забравяме крайната цел на съживяването, колата няма да е паркетен лъв а уличник за 2 3 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли се бъркам или Вещицата никъде не е питала за мнение относно боята? :-k В тази връзка ще я цитирам:

 

Нека не разводняваме темата, за да не замине и тя в кофата, като първата ми такава в раздела.

 

Ще помоля всички да се съобразят с това и желание!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли се бъркам или Вещицата никъде не е питала за мнение относно боята? :-k В тази връзка ще я цитирам:

 

Нека не разводняваме темата, за да не замине и тя в кофата, като първата ми такава в раздела.

 

Ще помоля всички да се съобразят с това и желание!

Може да се каже, че аз съм виновника за породения спам, относно боите. Съжалявам

Динка искаше колата й да стане като моята. Затова от време на време й пиша разни работи. Но нещата се променят. Сега го разбрах това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма проблем. Темата с боята би ми била много важна, ако всичко по Маргарита вървеше нормално и се беше случило преди време. Много ми се искаше наистина колата ми да е като на Жоро, но ситуацията е следната:

 

Маргарита след боята няма да живее в топъл гараж. И ще си остане ежедневен автомобил, при това - в най-гадните есенни и зимни месеци. Това изцяло обезсмисля идеята да стане още по-по-най-лъскавkа, каквато наистина ми се искаше да се случи, но здравият разум трябва да ти е на място. Особено по време на криза. т.е. Излишните пари за "лъскавко и хромче" са абсолютно неоправдани предвид целите на автомобила.

 

А и да не говорим, че освен Маргарита имам още 2 МПС-та, които също като нея, си искат прегледите, гражданската и поддръжката. А те гълтат много повече от колата, предвид спецификата им. Но хората са казали: "кеф цена нямя", та за това няма да рИва, че не съм си купила нова рокла по модата и че се радвам като малко дете на някакви спирачни дискове и вериги. :D

 

Плановете за Маргарита са след боядисването на есен да я уредя и с 4 чисто нови зимни гуми и после - каквото сабя покаже. :D Имам намерения и желания да я карам дълго. Дали и тя има такива намерения - ще поживеем и ще видим. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, на някого от вас да му се намира 120-ковата предна решетка от 2 части в приличен и добре запазен вид? Преди 2 години, когато търсих такава по магазините ми казаха, че вече не може да се намери, а на мен с нея ми харесва най-много предницата. Просто питам. Приемам оферти на лични. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Добре, значи предната решетка (тази, която е от две части) все още се търси. Корите и седалките са намерени, благодарение на Мечо! (Анастасе, ти няма ли да ми подариш нещо, що се криеш?)

 

Сега сериозно. Последната ми среща с Маргарита беше миналата седмица, когато беше закърпена изцяло. Доста добре се бяха справили тия момчета. (Проверих заварка по заварка аха ха ха ха ха ха)

 

Тази седмица са я китвали и тези дни ще се боядисва. Другата седмица ще очаквам обаждане, че вече е готова. И после като се почнат едни снимки, едни пози... smile091

 

Да си призная очаквах малко по-бързо да се случи всичко това, но не би. Дано чакането да си е струвало. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия коли колкото и да бързаш, винаги закъсняваш и ръждата те изпреварва :D Не се ядосвай, важното е да се случват нещата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Да си призная очаквах малко по-бързо да се случи всичко това, но не би. Дано чакането да си е струвало. :)

Аз чакам от 2009г. да я направиш. Вече ми се изчака чакалото :lol:

Айде, давай да я видим :mrgreen:

п.п. Анастас с такива нови коли не се занимава ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чакам от 2009г. да я направиш. Вече ми се изчака чакалото :lol:

Айде, давай да я видим :mrgreen:

п.п. Анастас с такива нови коли не се занимава

 

Ще я дам да я видите, ако ми я дадат, дето се вика...

 

Анастас е бита карта... smile091

 

@SKODA 105 RS ти ми приказваше едно време да я правя пролетно време, че да се порадвам поне едно лято... та ще видим след първата зима какво ще се случи... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какче каквото поискаш давам ти го ! питаи Мечката идва вика тва ми тря тва ме кефи събира всичко в пасата и си тръгва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какче каквото поискаш давам ти го ! питаи Мечката идва вика тва ми тря тва ме кефи събира всичко в пасата и си тръгва

 

Помисли какво даваш. Като си казал и аз кат Мечо скоро ще мина със свалени седалки :)

Green_Witch маската е имаш от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какче каквото поискаш давам ти го ! питаи Мечката идва вика тва ми тря тва ме кефи събира всичко в пасата и си тръгва

Сори за спама :oops:

 

Досега не си се противил, какво да направя. Ми пусто пасата е малък. готви се че ще идвам с Рапида да прехвърляме от едната на другата.

 

А Динка да каже една седмица по-рано когато ще и трябват частите че да ги събера на едно място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Динке и моята трабваше да е готова за 2 седмици, 2009-та като я правиха, ама и при мен отиде към месец.

 

Сори за спама, ама- Мечка к'ъв тоя номер на С-ката smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Green_Witch маската е имаш от мен.

Еха! Страхотно! Така ще добие окончателен вид пустата му Маргарита! Ще ти драсна на лични, за да се разберем допълнително. :)

 

Какче каквото поискаш давам ти го!

Много си щедър станал... Ако дойда с автобуса, ще си тръгна ли със някоя скрита в храстите R-ка? smile021

 

А Динка да каже една седмица по-рано когато ще и трябват частите че да ги събера на едно място.

Ще кажа, всичко ще кажа! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Прибахме я. 2-та месеца чакане НЕ СИ струваха чакането. Имам адски много забележки по подготовката за боята, които след първата зима със сигурност ще се виждат и от самолет. smile049

 

Според Младежа "за тия пари си е екстра", но аз лично бих направила редица забележки, ако я бях взела лично от майстора (татко даде зор да я прибере).

 

Така или иначе, освен външния вид събота и неделя доста неща отметнахме. Сменихме жилото на газта, което се скъса на път за бояджията (тя Маргарита явно е искала да ми каже, че не иска при този майстор да ходи, ама кой да я разбере?!). Поставихме всеки един механизъм по всичките врати, поставихме огледалата, мигачите на калниците (и тук е дълга историята, но ще я разказвам наживо), сменихме термостата и въздушния филтър, обезвъздушихме охладителната система (бяха бутнали кранчето отпред, в коша), отваряхме заден десен барабан заради запекло цилиндърче и още куп други цъкни.

 

Реално, сега не се радвам толкова на външния вид (който все пак си личи де), а по-скоро на вървежа на колата по който също поработихме доста.

 

Така или иначе Маргарита отново е в играта и след като много дълго време беше Грозното Пате на клуба, сега може да се каже, че е един приличен бял лебед. :D

 

п.с. Единственото, което ме успокоява е, че колата ниастина беше изкърпена доста добре. А на пролет ще броим пъпките и раните от суровата зима. smile049

 

Снимки ще кача тезни дни. Обещавам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А честито! Макар и със забележките от твоя страна. smile027 И дано все пак напролет да се окаже, че си лош пророк. Пък като се видим на някоя среща по нощите на бензинджийница :mrgreen: - ще разправяш, няма как. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе той Младежа твърди, че малко преувеличавам, ама на някои места наистина откровено си личи, че са пипали едно към гьотере. Е, това са места, на които наистина не се вижда (по вътрешната страна на капаците или много ниско долу) и реално си е светулка, ако не се заглеждаш много много smile091 smile091 smile091

 

Иначе, при първа възможност ще се появя да се видим и да си поприказваме. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

А на пролет ще броим пъпките

Снимки ще кача тезни дни. Обещавам :D

 

Peter_B ще те научи да ги стискаш. smile092

 

Чакам снимките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе, при първа възможност ще се появя да се видим и да си поприказваме. :D

Задномоторка на НИМ?! УОУ струва си да се види :lol: Само дето тогава моята ще е най-зле изглеждащата кола :oops:

Радвам се да видя още една "ретро" Шкода върната към славните си дни :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една бърза снимка от балкона. Тези дни ще правим фотосесията, преди да се е изприщила. smile091 smile091 smile091

 

598754_4290218345576_1339788520_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.