Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обжалване на акт


Recommended Posts

Как се пише обжалване на акт.

Спряха ме за проверка всичко ОК но гражданската ми изтекла без да знам.....

Писаха ми акт за 22.07.12 00:28

Чичо ми каза ,че ще ми направи гражданска за 22.07.12 тоест ще обжалвам акта ,че сам имал гражданска но не съм знаел че ми е направена или просто не сам я намерил.

Та какво трябва да напиша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Униформените мисля проверяват и в тяхната база данни дали даденото МПС има сключена валидна ГО в момента,в който видят по стикерите на колата ти,че е изтекла.Защото едно е колата да има валидна ГО,документи за която да не носиш(плащаш няакъв фиш 10лв. мисля беше за не носене на документи),а съвсем друго е когато колата въобще няма валидна застраховка в момента на проверката.Казаха ли ти нещо повече по въпроса като те проверяваха?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем казаха ми ако е платен но не носиш квитанция ли е какво е не го знам за да видят че е платено в 3 дневен срок трябва да ида в КАТ с акта за да платя само 10 лв ,а ако не е платено след 25 дена май трябва да ида в кат да ми кажат колко пари е акта ... Дано мине номера smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам Гражданската се вписва до 24h след сключването, т.е. имаш шанс. Въпреки, че си си виновен...

 

Процедурата - излиза ти наказателното постановление и в срок от 7 дни подаваш възражение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам... а не трябва ли при връчване на акта да не го подписваш и да напишеш най-отдолу, че имаш възражения и ще го обжалваш? Защото ако веднъж си го подписал акта, значи, че го приемаш, после можеш ли въпреки това да обжалваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето застраховки започват да текът от 00часа на същия ден и мисля че има база данни кога точно са сключени.

Дано да греша и да успееш да се оправиш,че иначе АКТ-а е 400-600лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои ти го написа? КАТ или РПУ. С полицата и копие ги намираш и ти коригират наказанието 10лв за не носене на док. Във Варна никой не си прави труда да рови база данни на застраховател. Ти си тоя дето трабва да докаже наличие. Сигурно ще направиш възражение с приложено копие и обяснение за забравянето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чичо ми каза да напиша една жалба ,че съм го забравил или не съм го носел и заедно с нея копие на новата застраховка със същата дата и акта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идвами да пиша с големи букви. Първо вече всички полици са електронни и ако някой не знае какво е това да пита чичко гугъл. Второ отказа от подпис изобщо не значи че не си съгласен или каквото и да е подобно. С подпира само се удостоверява че ти е връчен акта тъй като има едни нормативни срокове като 3 дни за обжалване 1 месец за наказателно постановление 6 месеца за приключване на цюлата процедура. Трето не се рови в дани на застраховател а в Финансовия надзор само с номера на автомобила се знае дали имаш полица и кога е направена и от кога влиза в сила. Четвърто да не мине от липса на полица в измама.

Ето за 30 секунди си направих справка за моята кола дата 19/12/2011 час на сключване на полица 10:03 дата на влизане в сила 20/12/2011 час на влизане в сила 00:00 край на полицата 19/12/2012 23:59

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За малко да ми мине номера но господина инспектор сложи очилата и видя часа в последния момент smile049

Сега ще плащаме глобата. :? s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех за малко. Тоя твоя брокер не ти ли се обажда че ти изтича полицата или у вашия край немате такива екстри. На мен примерно 7 дена преди падеж ми звънят. И да питам ти си нямал цяла застраховка или си пропуснал поредна вноска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем той чичо ми от София ми направи застраховка обаче се занимава с много коли и съвсем е изключил и е забравил ,че моята е на вноски.И аз с документите въобще не се занимавам и не ги погледнах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

warfather- хората само карат! За какво им е да се занимават с "ненужни и досадни" документи! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.