Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Развалиха ми се коланите


marin skodov

Recommended Posts

Здравеите вчера реших да дръпна предпазния колан и той засече.Върнах го в нормално положение и повече не помръдна. Разглобих го и това беше краят. Яд ме е щото бяха от Рапида. Питам какви колани ролкови мога да сложа на 120 ската, без да преправям много, много. Благодаря! Дано съм в правилния раздел. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите вчера реших да дръпна предпазния колан и той засече.Върнах го в нормално положение и повече не помръднар,разглобих го и това беше краят.Яд ме е щото бяха от рапида.Питам какви колани рокови мога да сложа на 120 ската.Без да приправям много много.Благодаря.Дано съм в правилния раздел s_flag

 

дръж го вертикално и ще стане, па качи и ягодка в теб :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май не съм описъл правилно проблемът.Нещо се е законтрило и не мога да ги мръдна.Или ако успея не се развръща до възможност за закопчаване.И в повечето случаи карам без колан, но проблемът е че ако има кат не мога да го сложа бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо преправяне не, но трябва да завариш към вътрешните прагове планки с гайки ако оригинално колата не е с инерционни колани скрити в колонките. Е, пробива се и по една дупка, в която да влиза болта на колана при завиването му. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите вчера реших да дръпна предпазния колан и той засече.Върнах го в нормално положение и повече не помръднар,разглобих го и това беше краят.Яд ме е щото бяха от рапида.Питам какви колани рокови мога да сложа на 120 ската.Без да приправям много много.Благодаря.Дано съм в правилния раздел s_flag

 

дръж го вертикално и ще стане, па качи и ягодка в теб :)

Ако се е скапала пружинката на законтрящия механизъм вертикалното дърпане не помага - затягат и при най-малкото подръпване.

А ако реши да "повози" Ягодка - за какво по дяволите му е колана - да я върже да не бяга ли? smile001

 

Ако не се лъжа коланите от Вартбург са същите - ако става дума за старата концепция. Но ако си с инерционни може би от някоя по-стара италянка ще станат - все пак дизайна на задномоторките е на Пининфарина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си пуснал в едни други теми, че търсиш колани, тази за какво ти е!?

Колани ли искаш!? :smt030

Или просто имаш много свободно време за форума....

 

ПП Абе майни, ние няма ли да се събираме??? smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... дизайна на задномоторките е на Пининфарина.

Така ли? Дай да видя къде го пише това. Нищо и никъде не съм чел, затова мисля, че е чешки.

 

....ПП Абе майни, ние няма ли да се събираме??? smile168

Скоро се събрахме няколко човека. Като си поел инициатива, пиши една обява в съответната тема :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... дизайна на задномоторките е на Пининфарина.

Така ли? Дай да видя къде го пише това. Нищо и никъде не съм чел, затова мисля, че е чешки.

За да уточня - имах впредвид моделите след 100МБ.

Жоре 90% съм сигурен - 10% несигурност идват от това дали при малко по-новите - с големите фарове и стопове - не се е намесил и чеха. За моделите с кръглите фарове и яйцевидния стоп съм сигурен. Обещавам, че ще се постарая да намеря писмени данни и да ти ги предоставя.

Извинявам се - оцапах и тази тема май :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... Обещавам, че ще се постарая да намеря писмени данни и да ти ги предоставя.

Извинявам се - оцапах и тази тема май :oops:

Добре, ще чакам! Току виж си изкарал една бира :)

Не си я оцапал. То въпроса с коланите е приключен вече ;)

Марин е наше момче и даже ще се зарадва, че дискутираме темата за Шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че Пинифарина нямат нищо общо с Шкода, виж Джурджето Джуджаро май вече наистина е дал едно рамо на чехите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че Пинифарина нямат нищо общо с Шкода, виж Джурджето Джуджаро май вече наистина е дал едно рамо на чехите. :)

:smt017 Имаш бира от мен smile159

http://www.segabg.com/article.php?issue ... 6&id=00001 - интересна статия с доста малкоизвестни факти

Жоре - колегата е 100% прав - Джиуджаро, а не Пининфарина е "виновен" за визията на задномоторките - бира и за теб ще има smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Чавдаре! Това е цитат от твоя линк. В него става въпрос за автомобила на снимката/Шкода 720/, но не и за Шкодите, които са в серийно производство и са ни добре познати.

Да се конфискува на Шкодко бирата! :D smile027

Цитат:

"По времето на "пражката пролет" е бил разработван модел с преден двигател и дизайн от "Джуджаро", но после проектът е изоставен"

п.п. "Пражката пролет" - втората половина на 60те години.

 

post-4842-138453402515_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен 720 Джуджаро проектира и модел 1100 (ще ти потърся инфо за модела), а в последствие и познатите ни задномоторки - сигурно са претърпели малко чешки корекции, но като цяло дизайнът е негов.

А Skodko ще си получи бирата - съвсем правилно ме коригира, че Пининфарина няма общо със Шкода.

Наздраве и на двама Ви smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен 720 Джуджаро проектира и модел 1100 (ще ти потърся инфо за модела), а в последствие и познатите ни задномоторки .....

Интересува ме инфо само за познатите задномоторки. Нали това е въпросът. И Фаворита е на Бертоне, ама това го знам отдавна.

За задните мАтори нищо не знам.

 

Наздраве smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора на задномоторните е копие на рено 4, а прототипите на 120 който съм виждал на снимки, са с мотор фаво, или поне бяха с капак с емблема и преден мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора на задномоторните е копие на рено 4, а прототипите на 120 който съм виждал на снимки, са с мотор фаво, или поне бяха с капак с емблема и преден мотор.

Саше, говорим за външен дизайн

 

п.п. Ето прототип Естел1 с преден мотор. Мотора е на Фиат, поне така пише на кутията на възд. филтър.

post-4842-138453402937_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.