Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свирукащ звук при BXE мотор - 1.9TDI 77kw.


shaft

Recommended Posts

Здравейте,

 

С Димон сме говорили по въпроса за тази кутийка, явно се оказва доста дразнеща кутия следното гадно нещо:

http://elsaweb.spaghetticoder.org/doc/C ... 35373674/3

 

photo.jpg

 

Напоследък почна да бучи силно при гасене на мотора, когато е загрял - особено в жегата много силно се чува при спиране. Т.е. карам известно време, спирам, гася мотора, спира да работи, но веднага след това се чува едно силно бучене - "бвуууууууууубббббффф жък" и спира сякаш се затваря някакъв клапан - 3 секунди продължава бученето преди да спре. Не се случва пак, след като запаля и изгася - явно трябва да покарам и тогава ще се чуе... Не знам какво е, но търсих по форумите и намерих друг незнаен звук, който имам и ми е по-интересно от какво се получава, колкото до бученето от тази кутия утре ще пробвам едно лекарство и да видим дали ще се оправи, после ще кажа :) От намереното се оказва, че същата кутийка може би има нещо общо и с този другия звук.

 

Реших да отворя нова тема, а да не използвам темата на Димонски за "черната кутия", защото там той е питал точно за тая кутийка и темата се разми в друга посока, а аз искам да питам за звука и донякъде за тази кутия, и по-точно, дали някой има точна представа какво се случва и как работи това нещо.

 

Звука е 1:1 с този на колега от tdiclub.com, както и на колега от форума, ако не се лъжа някой ме беше питал на лс за този звук? Ето го на Голф 1.9ТДИ 2006/2007:

http://smg.photobucket.com/albums/v130/ ... b43d74.mp4

 

А това е клип, докато кара колата и сменя предавки - същото е и при мен:

http://smg.photobucket.com/albums/v130/ ... ba332f.mp4

 

Питам, защото този звук се появи някъде около 30 000км, мисля, а може би и повече - вече не си спомням кога точно, но беше супер слаб в началото... Сега съм на 46-47 000км и звука стана толкова силен, колкото на клипа - т.е. усили се значително.

 

Ако някой знае какво е, моля кажете, че ме дразни да не знам от какво се получава... :) Човека от клипа твърди, че като изключи вакуумното маркуче излизащо от кутията и влизащо в EGR-а (номер 2 от първата схема), всички гадни звуци спират.

 

Това е темата на човека в tdiclub:

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=346452

 

Кажете, ако някой знае нещо по въпроса, а може и за в бъдеще да е полезно на някого :) Благодаря!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то на двата клипа се чува виене на турбото бе , не е онова което чуваш след изгасяне на мотора- бжжжж-иии-т . Я поясни още малко за кво иде реч ! :) Виенето при мен се получи още на 20 ккм.

Ако те притеснява звука на линейката - не е проблем ! Няма да ти стане нищо на турбото. Ако пък те дразни супер много - сменяш турбината и после щадиш ...Ако си в гаранция - реви на сервиза ! Може да те огрее. Иначе не е проблем да си караш още 200ккм. :)

 

това дето се чува от клипа не е от черната кутийка и няма общо с нея .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това, де това... Което е като линейка :) Принципно някъде там ми се появи и на мене - след 25-30 000км... Сега се е усилило още :) Пфа, не знаех, че е от турбото, чува се доста отчетливо, когато сменям предавки. Онова бученето - утре ще го снимам ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.