Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Профилактика турбо - къде?


диването

Recommended Posts

Здравейте на всички,

 

първо искам да ви поздравя за чудесният форум който сте направили - от дълги години "воайорствам" в него и намирам много полезна информация за автомобилите Шкода. Собственик съм на Шкода Октавия Тур 1.9 TDI произведена през 2006 г. и съм изключително доволен от нея, досега не съм имал никакви ядове с нея. Първи собственик съм и вече 135,000 км. се возя доволно. За мойте цели е идеална - вярно няма много екстри и лигавщини, но си върши перфектно работата да ме закара сигурно и икономично от точка А до точка Б.

 

Досега колата винаги е подържана в ЕТ /масла и филтри/, и от един приятел със сервиз в който са правени всички други интервенции по колата. Изключително доволен съм от работата на този приятел, но той замина за чужбина и сега няма кой да ми подържа колата. Може би тук е момента да вметна, че аз от коли нищо не разбирам. Нито знам коя част каква е, нито за какво служи, нито нищо. Независимо от това, съм педантичен по отношение на поддръжката на колата и винаги съм се доверявал на моят майстор какво трябва да и се прави – всяка година да и се почистват листата от кората при чистачките, на всеки 20К км да се проверява окачване за тръгнали тампони, накрайници и тн, профилактика на турбото и свързаните с него колектори, екологии и тн на 60-70К км…..Бе в общи линии пълна проверка и ако има нужда от ремонт той си ги прави. Идеята ми е след като той замина и след като изчетох доста в секцията „Бял списък“ дали можете да ми препоръчате сервиз/майстор където хората са съвестни и си вършат качествено работата на разумни цени /нямам предвид еФтино/ и не биха седнали да ме лъжат какво трябва да сменям и какво не като ме видя, че не разбирам . Най-вече искам да и направя профилактика на турбото и да се види окачването. Ще се радвам да препоръчате такова място. Ства дума за София.

 

Мерси предварително на всички отговорили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш кракът ти да не стъпва в ЕТ - тогава се сещам за следните сервизи :

Единия е Автоекспрес в Модерно предградие, а другия е сервиза на ул. "Бригалица"..... Вторият лесно се намира, защото уличката е малка. Та, защо не опиташ в тия два сервиза? В първия са ходили мои приятели - и казаха добри неща. А във втория беше ходил един познат от паркинга, наскоро, който също няма добро мнение за Еуратеците - и каза само добри неща за хората!

Там ще ти прегледат колата - и ще ти кажат от какво има нужда. Пък ти вече ще си прецениш какво да правиш.

А ако имаш съмнения конкретно за турбото - има колкото искаш прилични фирми, които могат да го погледнат и да ти кажат как са нещата. Турбос Хют например - те бяха в Илиенци, ако не ме лъже паметта...... Те са доста добри - и за профилактика, а и при сериозни проблеми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "диването" - Вальо ("ventoman", от Форума на "Volkswagen") е твоя човек. Виж тази тема от Форума на "Volkswagen": Натисни точно тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.