Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

фабия 2012 изчистване на сервизния интервал


grandturizmo

Recommended Posts

Добър ден, имам фабия 2 2012 смених и маслото и се опитах да и изчистя сервизния интервал, но съм с два бутона, ляв три листа един върху друг и десен 0.0. На старата знам как се чисти и пробвах подобни варианти, но не стана и се наложи да ходя до шкода да ми го нулират. В книжката пише, че може с 0.0 да се нулира но няма точно описание и не можах. Някой ако има идея ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден, имам фабия 2 2012 смених и маслото и се опитах да и изчистя сервизния интервал, но съм с два бутона, ляв три листа един върху друг и десен 0.0. На старата знам как се чисти и пробвах подобни варианти, но не стана и се наложи да ходя до шкода да ми го нулират. В книжката пише, че може с 0.0 да се нулира но няма точно описание и не можах. Някой ако има идея ще съм благодарен.

Аз също съм с Фабия 2 2009г, предполагам че изчистването на интервала е като при мойта :

 

Нулирането на сервизните интервали може да се извърши и с помощта на бутона на дневния брояч за изминати километри по следния начин:

1. При изключено запалване натиснете нулиращия бутон на дневния брояч/копчето за сверяване на часовника / за изминати километри под скоростомера и го задръжте.

2. Включете запалването и отпуснете нулиращия бутон. На дисплея се появява един от сервизните интервали

3. Завъртете копчето за сверяване на часовника в посока надясно. На дисплея се изобразява "service - - - -"

4. Изключете запалването.

Би трябвало да ти го изчисти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При новите коли са два бутона и нулирането става по много по-различен начин.

 

Коли без макси-дот

Нулиране на сервизния интервал

- Изключва се запалването.

- Натиска се и се задръжа бутона с 0.0 и едновременно се включва запалването.

- Освобождава се бутона и се натиска бутона с трите листа за около 20 секунди.

След кратък период от време дисплия превключва на нормални показания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден, имам фабия 2 2012 смених и маслото и се опитах да и изчистя сервизния интервал, но съм с два бутона, ляв три листа един върху друг и десен 0.0. На старата знам как се чисти и пробвах подобни варианти, но не стана и се наложи да ходя до шкода да ми го нулират. В книжката пише, че може с 0.0 да се нулира но няма точно описание и не можах. Някой ако има идея ще съм благодарен.

 

Колите 2012 не се ли обслужват в оторизиран сервиз?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ID A много благодаря при следващата смяна ще опитам. Гаранцията важи ако се подържа в сервиз на шкода, но аз и сложих метанов инжекцион и гаранцията отпада а кастрола 5w 40 в еуратек е 108 лв 4 л а аз го взимам на много различна цена от вносителя. Безаварйно каране на всички. smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.