Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с фелиция


ivan68

Recommended Posts

От известно време нещо дрънчи отпред под капака ,като я запаля сутрин се чува най-силно .Като натисна съединителя няма никаква разлика , пак същото си дрънчи .Имам чувството че някои лагер се е разтропал , но не съм убеден в това. Колата и Фелиция 1,6. Иначе си върви много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи "дрънчи под капака"???? Вземи да го отвориш и да опиташ да чуеш откъде идва шума.

Иначе Патолога е прав, че е възможно да е от изпускателната система - при 1.6 отпред на двуцевката имаш две меки връзки (не са плетени, а ламаринени - нагънати като акордеон) - погледни ги да не се е скъсала някоя от тях. По-лесно е да ги видиш отдолу - отгоре колектора пречи, а и са точно зад радиатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен пък скоро се появи едно стържене метал в метал като в движение превключвам на скорост,без значение коя,от средата някъде идва,уж :D ,гледах на канал,пипах тук там няква колекторна да опира и нищо,може ли от тампони на двигателя някакво усукване да става при самото превключване,или колекторите да се опират някъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам съмнение в изпускателната система , но не бях сигурен , но щом и вие ме насочвате натам . Довечера ще се опитам да локализирам проблема , благодаря за отговорите все пак , ще пиша ако установя точно проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни да не е изгнила ламаринатата за топлия въздух на изпускателния колектор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам съмнение в изпускателната система , но не бях сигурен , но щом и вие ме насочвате натам . Довечера ще се опитам да локализирам проблема , благодаря за отговорите все пак , ще пиша ако установя точно проблема.

 

Извинявай, но го казах по инерция...

Ако се окаже там... :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам съмнение в изпускателната система , но не бях сигурен , но щом и вие ме насочвате натам . Довечера ще се опитам да локализирам проблема , благодаря за отговорите все пак , ще пиша ако установя точно проблема.

 

Извинявай, но го казах по инерция...

Ако се окаже там... :smt030

Ииииииии че са икономични в Пловдив колегите - в София сме на smile159 smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен пък скоро се появи едно стържене метал в метал като в движение превключвам на скорост,без значение коя,от средата някъде идва,уж :D ,гледах на канал,пипах тук там няква колекторна да опира и нищо,може ли от тампони на двигателя някакво усукване да става при самото превключване,или колекторите да се опират някъде

13bb6a830e014b67.JPG

проблема излезе от тук,стърже много неприятно,затегнах до край болтовете,но нищо не става,пак свири при натиск,как се оправя тоя проблем да знаете,гарнитура няма да стане мисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там между гърнетата има един коксов уплътнител, купуваш и нови болтове с пружини и решаваш проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора,но по принцип тоя уплътнител комплексен ли е за повечето коли или трябва да е за шкода.

 

Не е комплексен, не виждам какъв е проблема да отидеш до магазин за авточасти шкода, в всеки трябва да го имат. Също ако беше написал откъде си по лесно щяхме да те упътим..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера ходих за въпросния пръстен но за мой късмет имало един само един и някакъв го взел преди мене :lol: ,егахти и работата но нищо,пак ще заредят,поне размера изкарах та го давам за информация,че в нашия град не бяха чували за по малък вътрешен от 45 мм.

а на Формана - вътр. 40,5 мм.външ.58 мм.дебел. 13-14 мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера ходих за въпросния пръстен но за мой късмет имало един само един и някакъв го взел преди мене :lol: ,егахти и работата но нищо,пак ще заредят,поне размера изкарах та го давам за информация,че в нашия град не бяха чували за по малък вътрешен от 45 мм.

а на Формана - вътр. 40,5 мм.външ.58 мм.дебел. 13-14 мм.

и докато чакам пръстена естествено я побългарих малко :D ,направих пръстен от азбестово въже,но май нещо дебело го направих че малко гърми от там :lol: ,но поне го няма това гадно скърцане метал в метал при превключване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дончо , като отидеш в магазина не вземай коксова леща , а уплътнител от пресовани ламарини и смола ... вярно , че на 2-3 години се сменя , но рядко скрибуца (по често зимата) , а лятото изобщо не съм чул да се обаждат гърнетата и не износва конусите на гърнетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дончо , като отидеш в магазина не вземай коксова леща , а уплътнител от пресовани ламарини и смола ... вярно , че на 2-3 години се сменя , но рядко скрибуца (по често зимата) , а лятото изобщо не съм чул да се обаждат гърнетата и не износва конусите на гърнетата.

 

Гена, тва по шкодовите магазини ли го има?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя размер дето ми го дадоха и го написах не отговаря,днес получих пръстена и нахъсан свирейки си с кеф се мушнах отдолу ,НО не става,малък излезе,но да не ме уплаши някакъв пръстен,поогледах,поомувах,попсувах :lol: и накрая го измислих ,резнах с ножовката половин сант отзад,с едра пила поотворих ръба на халката и го наместих с кеф ;) ,но болтовете на пружините за малко не стигаха да ги завия,та на менгемето стягам до края и с два тела ги фиксирам,после пей и завивай :D ,резнах теловете и това е,поогледах още малко,покефих се и понеже топло,хукнах да пия една студена бира smile159

пп. май пръстена трябва да е с вътрешен размер 0,45,но нищо,другия път ще го разберем :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.