Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Алуминиеви джанти


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Иска ми се да сложа алуминиеви джанти на фабията (за лятото). 16'' е по-красиво, но май е най-добре 15".

Можете ли да ми препоръчате магазин? Заглеждам се по модели от този сорт:

http://www.avtogumi.com/bg/wheels/wheels_details.php?model_id=373&p1=&p2=

 

Притесненията ми са, че не знам колко е PCD и офсета, както и високата цена от около 300 лв.

Дали не можете да ми препоръчате нещо по-евтино?

Някой с опит?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих до masterOne, но за съжаление предлагането на 15'' алуминиеви джанти за Шкода Фабия се ограничаваше до три вида, дизайнът не ме грабна, а и цената не беше ниска.

За мен приемлива цена би била до 150 лв.

 

Да ви питам за размера какъв трябва да бъде.

Изхождам от оригиналните 15" на Шкода. Те са 5x100 (така ли е?), 6.0J, но колко е офсета (ET)?

За 195/55/15 трябва да спазавам горните параметри нали така?

 

Още информация:

Имам дискови спирачки и на предните и на задните колела.

Защита от лоши пътища - окачването е "повдигнато" с 20 мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен приемлива цена би била до 150 лв.

За 150 лв. можеш да си вземеш или от разните китайски или втора употреба.

 

Относно размерите - потърси в google или из форума някъде, каталог на оригиналните части за твоята Fabia.Там можеш да погледнеш "заводските" размери и на стоманените и на алуминиевите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво й е на тази например:

http://www.gumi.bg/wheels/view_detail/16114

Има и други подобни опции.

 

А иначе параметрите на оригиналната Шкода джанта точно от каталога съм ги взел, но там пише само за параметъра J.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво й е на тази например:

http://www.gumi.bg/wheels/view_detail/16114

 

Централният отвор, мисля че трябва да е 57,1.

:smt017 В добавка - за всички 15ки дават официално офсет ЕТ43. Справка: тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, че ако централния отвор е по-голям се слага втулка и се напсва. И двата ми комплекта алуминиеви джанти са с втулки.

 

Относно цената - за 150лв хубава нова джанта няма smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, че ако централния отвор е по-голям се слага втулка и се напсва. И двата ми комплекта алуминиеви джанти са с втулки.

 

Относно цената - за 150лв хубава нова джанта няма smile049

 

OK. Какво разбираме под "хубава"? Има доста джанти нови на тази цена. Какво им е - не са здрави, кривят се, покритието им пада лесно?

Каква трябва да бъде цената, за да кажем, че джантата е "хубава" - 200лв, 300лв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stefan 1, мерси но цената на това SPARCO е почти като на оригиналните джанти в Еуратек, които са си най-добри.

 

Май ще си остана със старите 14'' джанти, за които ще си взема едни хубави нови гуми.

Досега не срещнах търговец, който да иска да ми вземе парите. Аз очаквам като отида в дадения сервиз, да ми предложат варианти, да ме консултират, да тествам, но това не става. По-скоро ми обясняват как еди-какво си нямало как да стане. Жалко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да си намериш читави джанти втора употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оригиналните джанти в Еуратек, които са си най-добри.

да ме консултират, да тествам, но това не става.

 

Като са най-добри....джъткай си с ЕТешки. За тях освен да се каже, че заводското е най-здраво (изключвам burziqvlak)....друго няма!

 

Как да тестваш? Харесваш си джанта- слагаш ги, минаваш през дупките в Софето и ако издържат....ше си "помислиш" дали да ги вземеш ли?

Не схванах?

 

Лично мое мнение: Щом търсиш джанти в нисък ценови клас, вземи си тоз Децент, щом те устройва цената. Решава ти 2 проблема: хем е евтина, хем е халЮмин джанта, а не стомана (перник).

На мен за Партнера, Маджо ми предложи 2 варианта на Децент и още едни за по 120/130 лева и бих си ги взел, колкото да не карам със стоманени. Не мога да кажа дали са качествени, понеже нямам наблюдение!

 

П.С: И аз се чудя ROTA защо са по 1-2 хилки, ама.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да тестваш? Харесваш си джанта- слагаш ги, минаваш през дупките в Софето и ако издържат....ше си "помислиш" дали да ги вземеш ли?

Не схванах?

 

Като отвориш интернет сайтовете многообразието от джанти е огромно. Отиваш при търговеца и се оказва, че 95% ги няма налични, което е разбираемо, понеже на никой не му е изгодно да поддържа голям склад. Така се оказва, че можеш да избираш между 2-3 варианта, които не са това, което си си харесал. Ако поискаш нещо друго, ти обясняват, че е трудно да се поръча, достави и т.н.

 

Под тестване разбирам чисто оптично как би седяла джантата на колата и дали например спирачния апарат пасва добре, дали не опира в калника и т.н. а не каране по улиците. Но за целта джантата трябва да е налична, без още да си я купил, а както казахме тя е само виртуална. Иначе не бих дал 700-800 лв ей така.

 

Лично мое мнение: Щом търсиш джанти в нисък ценови клас, вземи си тоз Децент, щом те устройва цената.

 

Каква е разликата между скъпите и евтините джанти? Ако взема евтина и се окаже, че е от пластелин, нещата се обезсмислят... Така и не намерих обяснение за разликите в цените. Със сигурност става въпрос за различно качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами взимаш един PhotoShop и наслагваш. Дори доста сайтове предлагат тази "екстра". Аз моите ги избирах по метода на PhotoShop-а и съм доволен. След това Маджо (MasterOne) намери джантите и ми ги докара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичаго много се замисляш зимаи 2-ра рака едни 16-ки с 205 45 гуми.Няма да опират никаде на фабиа аз карам такива и си свиркаи,че идва зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.