Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чистене на грешки - ПОМОЩ


zaples2002

Recommended Posts

Здравейте колеги ,

 

Искам да попитам дали има начин за изчистване на грешки от компютъра без да се закача колата на диагностика.Идеята ми е такава,че вече бях на диагностика и знам какъв е проблема.Сега съм купил въпросния датчик и се чудя дали има начин да пропусна диагностиката след като го сменя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи дали това което сменяш иска обучение, дали при грешка не трябва да се чисти, за да тръгне отново и т.н. Иначе някои грешки сами се чистят след определен брой безпроблемни стартове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами става въпрос за датчика на коляновия вал.
И най- вещия колега Сами ( bega4kata) - го е отразил

при него грешка не се записва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами става въпрос за датчика на коляновия вал.
И най- вещия колега Сами ( bega4kata) - го е отразил

при него грешка не се записва.

за 1.4 мпи тогава ставаше въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,

 

Искам да попитам дали има начин за изчистване на грешки от компютъра без да се закача колата на диагностика.Идеята ми е такава,че вече бях на диагностика и знам какъв е проблема.Сега съм купил въпросния датчик и се чудя дали има начин да пропусна диагностиката след като го сменя?

Уточни модела на Фабията , ще от полза.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така сега да обясня по-подробно за проблема.

Колата е Skoda Fabia 1.2 - 2006г.

Преди около година на връщане от морето на магистралата ми светна "checka" на таблото.

Направихме диагностига и стигнахме до там ,че проблема е в датчика на коляновия вал.Изчистихме грешката и покарах още 1 седмица и пак светна въпросната лампа.Понеже беше Събота вечерта и нямаше от къде да купя въпросният датчик , свалихме стария и го напръскахме с контактен шпрей , изчистихме грешката и всичко се оправи.

Сега близо година по-късно същият проблем е на лице и отново по път към морето :)

Мисля да купя нов датчик и да го сменя .

Дали ще е проблем колата да се кара така до София и след смяната му нужна ли е диагностика за изчистване га грешката?

 

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.