Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трудно превключване на 3-та скорост


Skodillack

Recommended Posts

Колеги,

 

Прави ми впечатление, че понякога трудно влиза 3-та скорост - в движение, на 2-3000 оборота и често при изпреварвания, което е много неприятно! Преди време ходих в ЕТ, казаха ми няма проблем, смених маслото на скоростите, но без особен ефект. Проблема не се проявява непрекъснато, но ако е нещо, което може да се влоши или да ми изиграе лоша шега на път е добре да знам и да взема мерки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Skodillack

    11

  • Цецо75

    4

  • димон

    3

  • stanley

    3

Най-много писали в темата

Колеги,

 

Прави ми впечатление, че понякога трудно влиза 3-та скорост - в движение, на 2-3000 оборота и често при изпреварвания, което е много неприятно! Преди време ходих в ЕТ, казаха ми няма проблем, смених маслото на скоростите, но без особен ефект. Проблема не се проявява непрекъснато, но ако е нещо, което може да се влоши или да ми изиграе лоша шега на път е добре да знам и да взема мерки...

Колега, ако направиш някои уточнения ще е по-лесно - каква е колата, кой мотор, коя година? Не съм 100% сигурен дали при всички О1 (мисля,че твоята е такава) има едни жила, които се регулират. Те са свързващата част между скоростния лост и скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Прави ми впечатление, че понякога трудно влиза 3-та скорост - в движение, на 2-3000 оборота и често при изпреварвания, което е много неприятно! Преди време ходих в ЕТ, казаха ми няма проблем, смених маслото на скоростите, но без особен ефект. Проблема не се проявява непрекъснато, но ако е нещо, което може да се влоши или да ми изиграе лоша шега на път е добре да знам и да взема мерки...

Колега, ако направиш някои уточнения ще е по-лесно - каква е колата, кой мотор, коя година? Не съм 100% сигурен дали при всички О1 (мисля,че твоята е такава) има едни жила, които се регулират. Те са свързващата част между скоростния лост и скоростната кутия.

 

Звучи като логичен проблем - стандартен ли е начина на решаване, имам предвид сервизно, или трябва да е специализиран? Препоръки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги - други мнения по въпроса дали има? Не ми се ще да почнат да човъркат, пък диагнозата и решението да се окажат други... smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

колега,драсни да кажеш какво е решението относно 3-тата предавка. от вчера и аз имам подобен проблем.или някой да даде идея?

колата е-октавия/04.1.9tdi/110коня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай Сами (bega4kata). Имах подобен проблем когато си купих колата с влизането на лоста точно на 3-та и 4-та скорост - особено трудно ставаше когато трябва да върна бързо от 5-та на 4-та или на 3-та. След посещение при Сами сега превключването е много лесно и приятно, но какъв е точно проблема (явно е масов) и как се отстранява той може да каже. Колата ми е O1 2001 г. 1.9 TDI 110 к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай Сами (bega4kata). Имах подобен проблем когато си купих колата с влизането на лоста точно на 3-та и 4-та скорост - особено трудно ставаше когато трябва да върна бързо от 5-та на 4-та или на 3-та. След посещение при Сами сега превключването е много лесно и приятно, но какъв е точно проблема (явно е масов) и как се отстранява той може да каже. Колата ми е O1 2001 г. 1.9 TDI 110 к.с.

 

Благодаря, ще попитам колегата - още не съм решил проблема, ама напоследък не съм и имал време да търся...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май наистина е масов проблема,защото и при мен от време на време се появява/само за включване от 2ра към 3та/.

Някой ще сподели как се отстранява?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам.аз,отидох до,София върнах се,малко из Варна -нямаше никакъв проблем/и никога до сега/. сутринта станах, тръгнах и ..за добро утро това ми се случи. ако някой знае във Варна кой може да оправи проблема,моля да каже?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам.аз,отидох до,София върнах се,малко из Варна -нямаше никакъв проблем/и никога до сега/. сутринта станах, тръгнах и ..за добро утро това ми се случи. ако някой знае във Варна кой може да оправи проблема,моля да каже?

 

viewtopic.php?f=2&t=24255

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко в страни от темата, но искам да попитам на какви интервали се сменя масло на скоростна кутия (за О1 Тур, 1.9TDI). Мерси. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко в страни от темата, но искам да попитам на какви интервали се сменя масло на скоростна кутия (за О1 Тур, 1.9TDI). Мерси. smile027

и аз се питам същото, откакто прочетох темата. в книжката забравям да погледна пише ли нещо по въпроса, а според аутодата само се проверява и долива, ако е нужно. не мисля, че смяната му обаче ще се отрази зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко в страни от темата, но искам да попитам на какви интервали се сменя масло на скоростна кутия (за О1 Тур, 1.9TDI). Мерси. smile027

и аз се питам същото, откакто прочетох темата. в книжката забравям да погледна пише ли нещо по въпроса, а според аутодата само се проверява и долива, ако е нужно. не мисля, че смяната му обаче ще се отрази зле.

 

Това открих аз до момента - http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=8&t=3571 - истината е някъде там! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам.аз,отидох до,София върнах се,малко из Варна -нямаше никакъв проблем/и никога до сега/. сутринта станах, тръгнах и ..за добро утро това ми се случи. ако някой знае във Варна кой може да оправи проблема,моля да каже?

мини да я погледнем

0896670196

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко в страни от темата, но искам да попитам на какви интервали се сменя масло на скоростна кутия (за О1 Тур, 1.9TDI). Мерси. smile027

и аз се питам същото, откакто прочетох темата. в книжката забравям да погледна пише ли нещо по въпроса, а според аутодата само се проверява и долива, ако е нужно. не мисля, че смяната му обаче ще се отрази зле.

на 100 000 препоръчвам аз

или на 150 000поне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

При мен откакто се помня третата ми предавка не влиза кат' хората. И то точно когато ми трябва най-много - при някакви по-напрегнати ситуации при които ми трябва да ускоря бързо... натискам на втора предавка до към 60км/ч и после третата влиза само след двойно амбриране :(

О2 / 1.9TDI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта понякога проявява неприятно упорство при вкарване на 3-та скорост.

 

О2 1.9TDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така са ! И моята е така когато искам да се правя на мъж. Удрям на камък и пак връщам , ама то дотогава вече няма смисъл... :D

Иначе кат си карам като пич - няма проблеми .

 

Не трябва да се забравя , че името Шкода е от женски род . ТЯ ( ШКОДАТА) трябва да бъде щадена .

За целта има Голф- мъжки род , Пасат , Сеат ...м.р.

Ееее и едно ауди , ама то пак е среден род ! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе щадене. Като жените - бой да се научи.

 

Въпрос на обороти и междинна газ. С чалъм може да вкараш и тръба 3/4 в муфа 1/2, както казваше оня готин персонаж....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на обороти и междинна газ.....

Нема такъв филм. Тва да не е ЗиЛ от 60те години. ;) За съвременен автомобил е недопустимо да иска такива чалъми.

Привода от лоста до скоростите също може да прави номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е само при бързо превключване на високи обороти. Когато ми се случи пробвам пак при същите условия и става . :) Може и ние водачите да правим леко неправилни движения ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема такъв филм. Тва да не е ЗиЛ от 60те години. ;)

 

Смей се ти, ама това е положението.

 

Привода мисля, че е в ред, щото другите скорости влизат много мазно. Пък и проблема е масов, на Димо колата е почти нова и пак го има. Поне още 10 човека с 5-степенни кутии знам дето не си харесват изрично и само 3-та скорост.

 

Нещо вътре в кутията не е съвсем в ред, нещо по синхронизацията, защото се проявява само като решиш да изцедиш колата (Димо е описал ефекта много точно). На място и при нормално каране всичко е точно. Поне при мен е така.

 

Аз лично съм с нов съединител, сменено масло. И проблема си остана. Хората с 6 степенни кутии не съм чул да плачат от това, само 5-чките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема такъв филм. Тва да не е ЗиЛ от 60те години. ;)

 

Смей се ти, ама това е положението.....

Колеги, въобще не ми е смешно, а ме е яд че се дават маса пари за нови автомобили, а какво получавате насреща? Скоростните кутии вече са толкова усъвършенствани, а тук едва ли не, се искат умения за категория "С".

п.п. Сигурно това не е масово явление при Шкода, явно някои бройки са претупани..... Нямам обяснение

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, при мен трудно(бавно) влиза втората но само когато е много горещо или съм карал повечко и колата е загряла, тоест скоростната кутия е загряла. Много неприятно при по-стръмно изкачване. Проблема се появи на около 70 000км. Ако се опита бързо превключване от първа на втора с повече сила, се чуват удари на зъб в зъб! Някой друг с проблем във втората?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.