Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

О2: Оригинален xenon на оригинални фарове с лупи?


Wizi

Recommended Posts

Привет!

 

Някой има ли идея какви крушки бих могъл да сложа, ако реша да инсталирам оригинален баласт на оригинални (Hella) фарове с лупи от Scout? Сега крушките са H7 (ако не се лъжа?), които са си стандартните халогенни (не онези "халогени").

 

Идеята ми е, че не искам да слагам китайски ксенон. По никакъв начин! Един Osram баласт от линка по-горе върви 50 Евро втора ръка - най-тънката оферта, която можете да намерите, което като го сметнеш с крушките и кабелчетата отива поне двойно на всеки китайски шит, но така съм си го навил на пръста.

 

Някой въобще правил ли е тази интервенция?

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайски никога! Аз си сложих фарове от РС-ка, но с китайски ксенон. Ужас, смущаваше ми радиото, а веднъж дори ECU записа грешка при пускане на фаровете. Сложих си баласти на Hella и всичко си дойде на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто не си взимаш китайски за 15лв от битака и си ок! И луксима са китайски и кво да не са лоши нещо? А това за радиото и смущенията.........! Също така и Осрам се правят и в Китай и Филипс имат и Японски изделия.

 

Просто номера е да си купиш хубаво китайче!

 

Аз гласувам за крушки луксима на 5000к ползвал съм ги нямат грешка, уникални са!!! А и за тази цена по качествени крушки няма да намериш!!!

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трошете си главата, аз вече се парих, дадох 150 лв за ментак. Нито филтри имат, нито нищо, пускат импулси, та се не трае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо явно не съм си задал питането като хората :)

 

Интересуваше ме дали е възможно да сложа оригинална D2S (!?) крушка на сегашното ми H7 гнездо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сте категорични smile049

Има как да стане, даже гледах някъде степ-бай-степ снимки с рязане и лепене на цокли и крачета, но за перфекционист, резултата не е дори задоволителен.

Има как да стане, но крайния резултат няма да ти хареса- по- добре две ДЕПО- та и си викни оригинални баласти и крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата:

http://www.audizine.com/forum/showthrea ... ost1462135

 

Доколкото разбрах, реже се основата на D2S крушката, за да пасне на формата на H7-цата. Там в тази тема има още информация, описана е добре, супер е също, че има и картинки, които се достъпват, без да си регистриран.

 

Поздрави

 

ПП: А като гледам, има някакви адаптерчета, които ще свършат страхотна работа - аз бих избрал този вариант :)

 

Примерна изработка:

e2-H4-AD-8.jpg

e2-H4-AD-9.jpg

 

А ето тук има още малко информацийка точно за D2S към H7 адаптери... Пак се режат крушките, но какво пък - веднъж на колко години???? Правят се лесно, адаптерите, при човек със струг:

http://www.ebay.com/itm/H7-to-D2S-D2R-A ... a7&vxp=mtr

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D2s Крушка е крушка която е за Би-ксенон в случай когато самия фар има плъзгач, който да пречупва светлината. Този вид крушка се слага ако самият фар го позволяа! Иначе можеш да си я сложиш и пай ще свети но няма да има разлика дали е D2S или H7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваме "не", защото разбираме, че човекът не иска да си преправя фаровете. Ако е навит да реже и крои, тогава всичко е възможно - може да си сложи и корабни фарове....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова пратих адаптерите - там се реже само крушката, което се прави с една пила по шаблона на адаптера за 2 минути на крушка... :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за изчерпателните отговори!!!

 

За съжаление крушката е D1S, а не D2S и от това, което прочитам в нет-а, няма особено голяма вероятност да намеря начин как да я закрепя за Н7 куплунг. Самата крушка има прикрепен към задната й част метална кутийка и това допълнително усложнява нещата с монтаж не на оригинално пригодено място. :(

 

Намерих един пич в eBay, който продава сумати различни преходници към HID защото ми се стори, че продава нещо като за този проект. Да видим какво ще ми отговори на запитването!

 

Нещо такова предлага, но не съм виждал D1S на живо за да преценя дали въобще говорим за едно и също нещо:

 

j472.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.