Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за Octavia I


mrmagooo

Recommended Posts

Здравейте колеги здравейте колеги .Работата е следната баща ми реши да си купува нова кола а моето домашно е да му разкажа и предложа марка и модел .Първоначално гледах Субаро легаси и Пасат б5.5 ама тия коли ме ошашкавиха от цени за поддръжка особено предното окачване на пасата ...Та в момента стабилно съм се заел да чета за октавията .Търси се комби (в периода 2000-2003 нещо такова) със 1.9тди двигателя 110 или 130 коня (може и по-слабите ама тука вие ще кажете как е динамиката) та въпроса и молбата са ми кажете за какво да се гледа при подбор на такъв автомобил втора ръка и самия модел има ли някакви слабости като предното окачване на пасата или ангренажния ремък на субарото ?!

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквато и да избереш няма да сгрешиш гледай обичайните неща салона, педалите, волана да не са износени. Иначе ако искаш динамика си вземи поне 101 коня ПД.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за тоя период 2000-2003 и 90 коня двигателя ще върши супер работа. Според много хора тук има достатъчно добра динамика. За каране с 90-110 км/ч е супер. Не че не може и повече. Данъка си е по-добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажат колегите? Гледаш стандартните неща и най-вече за удари. Като цяло за 140к+ км съм сменил един тампон на двигател и два маншона. Двигателя ми е 90bhp, не е PD. Динамиката е повече от прилична, особено след лек тунинг.

Често проблем прави геометрията на турбото, но не е болка за умирачка.

 

Ако искаш повече инфо питай конкретно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре няколко директни въпроса за подръжката !

Колко излиза смяна на масло ?!

Смяна на ангренаж ?

И как вървят цените на предното окачване (носачи,биалетки и т.н.)?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре няколко директни въпроса за подръжката !

Колко излиза смяна на масло ?!

ЦЪК

 

Смяна на ангренаж ?

ЦЪК

 

И как вървят цените на предното окачване (носачи,биалетки и т.н.)?!

Нямам идея smile049 До сега не се е налагало да гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.