Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно съвместимост на скоростни кутии Фелиция


frezman

Recommended Posts

Здравейте колеги.Вчера имах леко проишествие и в ресултат е пробит корпуса на скоростната ми кутия.Колата ми е Фелиция 1,3 карбуратор 1998г.

Мога ли да сложа скоростна кутия от 1,3 МПИ ?Заслужава ли си да си правя старата и ако някой колега продава скоростна кутия за 1,3 карбуратор , ако може да ми пиши на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взаимозаменяеми са,но ако твоята скоростна кутия работи добре и корпуса е поправим по-добре я ремонтирай.Защото друга втора употреба е 150-200 лв. и не се знае какво е състоянието и преди да се монтира на колата и да се изпробва.Мисля,че имат съвсем малка разлика в главното предаване моделите с карбуратор от тези МПИ,но тя на практика е незначителна и няма да я усетиш.Само не взимай от дизел,защото там вече предавателното число на главното предаване е доста по-малко и колата ще стане още по-тромава.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След седмица ще я свалям и ще се видя дали е ремонтеруема.Карах я 7-8 км ~ 10 мин. след аварията .Нямаше никакви шумове .Предполагам ,че е оцеляла от някой попаднали стружки.Това ще се види като се отвори.Малко се притесням след отварянето дали ще мога да я сглобя.Ако може някой да сподели ,разглабянето на скоростната кутия как е с няколко изречение .Например мога ли да изкарам 2-та вала цели (заедно със всички зъбни колела,лагери ит.н по тях ) :D . Малко илюзорно от моя страна , но все пак може и да е въжможно :) .

post-9069-138453399917_thumb.jpg

post-9069-138453399923_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да сваляш, това се заварява на място, сипваш масло и продължаваш да караш.

Да, но парчето от корпуса може да е вътре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте отново.Реших проблема с лепило метал-метал.Поех риска да я залепя без да я разглобявам , долях масло и вече и направих пробег от ~ 200 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си е ударил външно и затова е дупката дори и парчето да е вътре няма да имаш никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.