Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Искам съвети за регистрация на кола


Recommended Posts

Заради катастрофата ,която стана с моята Шкода фелиция и която няма да се поправя,се разрових из интернета,намерих разни коли ,но се спрях на две, марка SEAT VARIO.Защо не търся Шкода не е предмет на дебата,но да знаете,че не съм намразил марката.

Едната е от автокъща,където ми предлагат услуга за регистрация,давам към 220 лв ,карат я по КАТ,плащат и ми я докарват.Но тази няма газова уредба и допълнително ще трябва да се монтира,другото което ме притеснява е бялата тапицерия.Още нещо,трябва да дам данните си за да я регистрират,но те може да ги ползват за други неща и това е притеснително,знаем какви неща стават.

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

 

Другата е с газова уредба,но е с немски номера,вероятно и документи,но аз не съм запознат къде и как да ги проверя,за да не изпадна в затруднено положение.Тази ми по - допада,че тапицерията е тъмна.Тази ,ако я купя,ще се мине през нотариус в Асеновград,вероятно ще може да се докара до София с тези номера,но в КАТ не знам какви са процедурите по регистрация.

 

http://www.carmarket.bg/seat-cordoba-16klimagaz-33461

 

 

 

Молбата ми е ,колеги ,които са запознати с тези неща ,да ми напишат съвети или да ми съдействат за регистрацията в КАТ,като дойдат и ме насочват какво да правя,срещу заплащане.

 

Има още една възможност,предложено ми е от наш роднина ,да ме вземе с автовоз ,да си направя безплатна екскурзия до Австрия или Германия с него и ако ми хареса някоя кола ,да ми я докара,разбира се придружена с необходимите документи.

Чакам отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно става ако си намериш кола вече регистрирана в България - с български номера. Ако е пък и със софийски номера колата изобщо не минава през каналите на КАТ и процедурата по пререгистрация значително се съкращава. Представяш в КАТ нотариално заверения договор за покупко-продажба (оставяш копие), полицата за ГО, големия и малкия талон на предишния собственик - всичко излизаше около 20 лв (тъй като не ти сменят номерата, а само ти издават нови талони голям и малък на твое име). Ако пък е с български номера от друго населено място трябва колата да мине за проверка и през канал на КАТ и да ти издадат софийски номера (ако по лична карта си регистриран в София). Със смяна на номерата мисля, че процедурата излизаше около 70 лв (моята Октавия я регистрирах август миналата година и ми е струвало всичко 70,20 лв - смяна на русенски със софийски номера) и става за няколко часа.

 

Ето и подробна разбивка на таксите:

 

1.Заявление - 4,00 лв

2.Ксерокопие - 0,20 лв

3.Монтаж номер - 4,00 лв

4.Свидетелство за регистрация - 9,00 лв

5.Такса правоползване на рег. номер - 2,00 лв

6.Такса промяна ДКН - 4,00 лв

7.Комисионна банка за позиции 4, 5 и 6 - 2,00 лв

8.Регистрационни табели - 35,00 лв

9.Комисионна банка за позиция 8 - 3,00 лв

10.Промяна данни МПС - 6,00 лв

11.Комисионна банка за позиция 10 - 1,00 лв

 

С регистрация на коли "нов внос" не съм се занимавал. Нека някой друг колега да опише процедурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

220лв е адски много да ти регистрират колата, преди когато си купувах кола(нов внос) от автокъща и ми предлагаха същата услуга и даже сумата, която ми искаха беше 350-400лв не помня точно но беше много а и искаха да им направя пълномощно за да могат да ме представляват пред КАТ! И за какво... Накрая си отидох в КАТ минах всичките процедури и всичко се върза на 115лв и то сумата беше такава защото исках да си избера номер иначе щеше да е по-малко! Трябва и гражданска да си направиш преди да отидеш в кат, прегледа ти го слагат там.

 

За белия салон е нормално да се притесняваш. Много се цапа, особено като не е кожа а е текстил. Но пък изглежда хиляди пъти по добре от тъмния!

 

А ако този твой приятел, който ти предлага да те води в чужбина да си търсиш кола, наистина ти направи услуга и всички разходи по докарването ти се вържат без пари ще ти е супер. Хем ще я вземеш по евтино, и уж ще е по-читава.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат :всички разходи по докарването ти се вържат без пари ще ти е супер. Хем ще я вземеш по евтино, и уж ще е по-читава.

 

Безплатно ще е возенето ми,а иначе е към 800 лв докарването.

 

За 220 лв е превоз с репатрак до там и обратно,за което искат 120 лв ,останалото за другите такси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 220 лв е превоз с репатрак до там и обратно,за което искат 120 лв ,останалото за другите такси.

120 лв от Орландовци до КАТ и обратно - по - сериозна тарифа дори от такситата на Терминал 1 [-X . Миналия ден колегата беше пред същата дилема - транзитните номера струват 44 лв. Всички останали разходи колегата johnnie213 ги е описал подробно. Разликата е, че ще трябва да минеш ГТП в КАТ (в случая с транзитни номера). Всичко останало е въпрос на сметки и време. Не знам какво е положението в момента в КАТ (има ли опашки или не). Трябва да прецениш дали ще жертваш един ден ден или ще се довериш но хората в автокъщата. Аз лично не бих си предоставил личните данни и пълномощно на непознати хора. А докарването от вън си е добра оферта, особенно с платформа. Но в крайна сметка с колите 2-ра ръка (както и за много други неща в живота) трябва да имаш голяма доза късмет. Дано да съм бил полезен с нещо. Успех с начинанието

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоше

Съвет от мен.

Тези оферти хич не са хубави.

Само като им погледнеш километражите(поне от опит го пиша),става повече от ясно,че са превъртани :?

Търси още,или познат извън БГ,да ти помогне да си докараш някоя.

Друга варянт,вземи си от представител,макар и по-скъпа ;)

п.п

Нашата като я взимахме,от шкода ни взеха само 66лв за прехвърлянето smile126

Данните си ги даваш,ако не искаш ти да се занимаваш.Ползват се само за пред кат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз по темата. По отношение на репатрака - 2 пъти съм карал мойта кола на репатрак. Разстоянието - Надежда (Еуратек) до Дианабад (КАТ) веднъж (като я взимах и беше без номера) и веднъж на обратно - Дианабад (от гаража, на 10 мин пеша от КАТ) до Надежда (Еуратек). И двата пъти ми взеха по 40 лв. 50 е максимумът според мен, който могат да ти искат за такова разстояние. Да не говорим, че Орландовци е малко по-близо до КАТ спрямо Надежда. Мисля, че пазя телефона на човека с репатрака, ако ти затрябва, драсни ми едно Л.С., ше се разровя да го намеря и да ти го дам.

 

Иначе съм съгласен с Митето - аз лично бих се поразтърсил за някоя читава колица от Германия или Австрия, но най-добре от частно лице, че и там по автокъщите взеха вече да правят номерата на нашенските джамбази. Ако е от частник, може да си на 90% сигурен, че ще завариш колата в реално състояние, а не "козметизирана". Ако имаш късмет, можеш да попаднеш на нещо изгодно. Аз лично повече бих предпочел да дам 800 лв. за превоз на платформа, отколкото да ги дам след това за ремонти на повреди, които са били замаскирани добре и ще излязат наяве след месец-два каране.

 

А, да, НЕ си давай данните на непознати лица. По-добре си свърши работата сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм много против даването на лични данни на разни непознати хора. Ако имаш желание и време по-добре си свърши сам работата. Не е толкова трудно, колкото изглежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Читавите коли в Германия няма да ги намериш на подобни цени, а двойни. От друга страна двете тукашни оферти някак не ме грабват мене. В светлия салон някак си не е уютно. Светла кола с тъмен салон е доста добра комбинация и като летни жеги и като всичко. Така, че от тия двете - тъмния салон бих избрал.. но. изръчкай още предложения.. все пак цените на колите падат, а не се качват , тка че споко :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично,бих се разровил,по форумите.

Все си мисле,че са по поддържани ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва и гражданска да си направиш преди да отидеш в кат....

Това ми е много странно. То и аз преди като си взех колата "нов внос" и същата процедура. Отивам за ГО и жената вика - номер на колата - ми нямам, нали предстои от КАТ да ми го дадат. Стоеше и се пулеше без да знае какво да прави. Накрая оставихме празно полето за рег. номера. То реално тази полица е невалидна в този си вариант. Не виждам какъв им е проблема да си направиш ГО след като регистрираш колата. Определено има някаква недомислица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.